Aizvadīta pirmā konference "Medības 2017"

24. februārī AS "Latvijas valsts meži" telpās notika zvērinātu advokātu biroja "BDO Law" organizētā konference "Medības 2017". Tā bija pirmā šāda mēroga konference medību nozares profesionāļiem un interesentiem no visas Latvijas, un tās laikā tika pārrunāti tādi jautājumi kā medību iecirkņu problemātika, medību tiesību strīdu risināšanas iespējas, ES noteiktās direktīvas un ieroču aprites jautājumi.

Konferenci ar uzrunu atklāja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš uzsvēra, ka medības Latvijas apstākļos nav tikai izklaide, bet gan nepieciešamība un vides apsaimniekošanas instruments, kas veicina ekoloģisko stabilitāti un bioloģisko daudzveidību. Dūklavs norādīja, ka pašreizējo medību nozares problēmjautājumu loks vērtējams kā atrisināms, tāpēc aicināja medniekus aktīvi iesaistīties diskusijās.

Viens no jautājumiem, kas jau ilgāku laiku aktuāls nozarē, ir medību iecirkņu oficiālais un praktiskais stāvoklis Latvijā. Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis pastāstīja, ka aizvadītajā gadā veiktajās medību iecirkņu pārbaudēs atklājies - 17% gadījumu iecirkņos ir neatbilstības, bet 10% no šiem iecirkņiem ir pamats izslēgt no medību iecirkņu saraksta. Lūsis uzsvēra, ka Valsts mežu dienesta mērķis ir sakārtot sistēmu, nevis pieņemt negatīvus lēmumus, tieši tāpēc šobrīd ir izsūtīti vairāki aicinājumi nepilnības sakārtot. Savukārt Latvijas Mednieku savienības pārstāvis Jānis Baumanis atzina, ka ir vairāki faktori, kas traucē medību iecirkņu sistēmas organizēšanu, kā rezultātā līgumu slēgšana un reģistrēšana prasa ievērojamus resursus un ir milzīgs administratīvais slogs. Lai nodrošinātu veiksmīgāku medību iecirkņu organizēšanu, Baumanis ierosināja izveidot darba grupu, kuras sastāvā būtu Zemes dienesta, Valsts meža dienesta, zemes īpašnieku organizāciju, kā arī mednieku organizāciju pārstāvji.

Konferences idejas autors un ZAB "BDO Law" vecākais jurists Artūrs Surmovičs konferencē informēja par šķīrējtiesām un citām neizmantotajām iespējām, risinot strīdus, kas izriet no medību tiesību līgumiem. Tāpat Surmovičs uzsvēra, ka ļoti svarīgi risināt strīdus, kuri valda mednieku kolektīvu iekšienē.

Konferences otrajā daļā žurnāla “Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska stāstīja par aktuālajiem medību jautājumiem Eiropas kontekstā - ES noteiktām dabas direktīvām un to prasībām, kā arī dzīvnieku tiesību aizstāvju aktivitātēm, to politiku, metodēm un nākotnes perspektīvām. Dombrovska konferencē uzsvēra, ka bieži vien dzīvnieku aizstāvji interneta vidē izmanto emocionālas fotogrāfijas un video, tādējādi ietekmējot to sabiedrības daļu, kurai nav sava viedokļa. Dombrovska uzsvēra, ka nereti cilvēki nav informēti ne par fotogrāfijas tapšanas vēsturi, ne patiesumu, tomēr ir gatavi parakstīt petīcijas un maksāt naudu dzīvnieku aizsardzībai.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs informēja par ieroču apriti un medībās izmantojamajiem ieročiem - galvenajām problēmām, ar kurām saskaras policija un mednieki, kā arī tiesiskajiem mehānismiem šo problēmu risināšanā. Arājs atgādināja par medību ieroču glabāšanas, pārvadāšanas un lietošanas noteikumiem. Viņš uzsvēra, ka nākotnē Valsts policija plāno stiprināt sadarbību ar medniekiem, lai veicinātu nelikumīgu medību atklāšanu, kā arī drošības pasākumu ievērošanu medību laikā.

Konference “Medības 2017” notika pirmo reizi un to organizēja zvērinātu advokātu birojs “BDO Law” sadarbībā ar žurnālu “Medības”, Latvijas Mednieku savienību, Latvijas Mednieku asociāciju, Valsts meža dienestu, Latvijas Valsts policiju un a/s "Latvijas valsts meži". Konferences ierakstu var noskatīties nacionālās informācijas aģentūras LETA Youtube kanālā - https://youtu.be/m186FM8uOZw

Armanda Vilcāne
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli