Ziņas | Latvija | Zemkopība


Top izmaiņas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras cenrādī

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī. Projektu ceturtdien, 16. augustā, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē.

Programmas skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu rezultāti – izdzerts 32 000 tonnu piena, apēsts 5000 tonnu augļu

Zemkopības ministrijas (ZM) īstenotā ES atbalsta programma augļu, dārzeņu un piena piegādei izglītības iestādēm vairāku gadu laikā iemantojušas lielu popularitāti bērnu vidū.

Uzlaboti nosacījumi ES atbalsta programmā skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu

Otrdien, 14. augustā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas nosacījumos Eiropas Savienības atbalsta programmas skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu ieviešanai Latvijā. Izmaiņas nosacījumos sagatavotas, lai veicinātu gan izglītības iestāžu, gan produktu ražotāju un atbalsta pretendentu interesi piedalīties programmā, tādējādi veicinot programmas apguves paplašināšanos. Vienlaikus izmaiņas arī veicinās efektīvāku pieejamā finansējuma izmantošanu.

Veiktas izmaiņas Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorijā

Valdība otrdien, 14. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

Senākais John Deere traktors Latvijā

2018. gadā ne tikai Latvija svin savu 100 gades jubileju, bet arī John Deere traktors? Tieši tāpēc SIA "DOJUS Latvija" sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības muzeju meklē senāko John Deere traktoru Latvijā!

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apmeklēs Kurzemes reģiona lauku saimniecības

Piektdien, 10. augustā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba vizītē uz Saldus un Durbes novadu, lai klātienē apzinātu ilgstošā sausuma radītu negatīvo ietekmi uz lauksaimniecības produkcijas ražu un lopkopību.

Noteiktas papildu prasības infekcijas slimību reģistrācijai

Valdība otrdien, 7. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par ziņojamām, reģistrējamām un valsts uzraudzībā esošām dzīvnieku infekcijas slimībām un informācijas sniegšanas kārtību. Grozījumi papildina infekcijas slimību sarakstu ar vairākām infekcijas slimībām, kuras ir reģistrējamas un kuras atrodas valsts uzraudzībā.

Uzlabos informācijas apriti par dzīvnieku liemeņu tirdzniecību

Otrdien, 7. augustā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas kārtībā, kādā tiek vākta un apkopota informācija par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem noteiktā pārskata periodā. Izmaiņas kārtībā sagatavotas, lai nodrošinātu pilnīgāku informāciju par dzīvu dzīvnieku un dzīvnieku liemeņu tirdzniecību.

Noticis konkursa "Sakoptākais mežs" žūrijas pirmais izbraukums

Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa "Sakoptākais mežs" žūrija aizvadījusi pirmo meža īpašumu vērtēšanas izbraukumu, vērtējot divus meža īpašumus Kurzemē - "Dravas" Kuldīgas novadā un "Dīķeniekus" Alsungas novadā. Otrais žūrijas izbraukums notiks jau šonedēļ – 9. augustā, kad pārstāvji dosies uz Latgali.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Uzbekistānas vēstnieku Latvijā pārrunā sadarbības iespējas lauksaimniecībā

Pirmdien, 30. jūlijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar jauno Uzbekistānas vēstnieku Latvijā Badridinu Abidovu (Badriddin Abidov). Iepazīšanās vizītes laikā tika pārrunātas abu valstu sadarbības iespējas lauksaimniecībā, tostarp lauksaimniecības produktu tirdzniecībā, kā arī zinātnē un izglītībā.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles