Ziņas | Latvija | Zemkopība


Jāpiemēro jaunas kontroles prasības, nodrošinot cilvēka, dzīvnieku un augu veselību...

Jāpiemēro jaunas kontroles prasības, nodrošinot cilvēka, dzīvnieku un augu veselību lauksaimniecības un pārtikas apritē

Izmaiņas visvairāk patlaban skars veterināro, fitosanitāro un pārtikas kontroli uz robežas. Uzņēmējiem, kuri iesaistīti tādu dzīvnieku un preču pārvadājumos, uz kuriem attiecas veterinārā, fitosanitārā un pārtikas kontrole uz robežas, jārēķinās, ka, sākot ar 2019. gada 14. decembra plkst. 00.00, notiks elektroniska datu pāreja uz jaunu ES sistēmu TRACES NT.

Somijas prezidentūras priekšlikums ES daudzgadu budžetam varētu palielināt Latvijas lauku attīstības finansējumu par 117

Somijas prezidentūra ir nākusi klajā ar savu priekšlikumu par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam. Priekšlikumi, salīdzinājumā ar Eiropas Komisijas sākotnējo piedāvājumu, ietver kopējās ES lauku attīstības aploksnes palielināšanu kopumā par 11,25 miljardiem eiro*. Saskaņā ar provizorisko aprēķinu un, ņemot vērā esošā perioda Latvijas lauku attīstības finanšu aploksnes daļu no kopējās ES lauku attīstības aploksnes, Latvijas lauku attīstības finansējums 2021.-2027. gadam varētu tikt papildinātas par 117 miljoniem eiro, ja valstu vadītāji, pieņemot lēmumu par nākamā plānošanas perioda budžetu, par to pieņems vienotu lēmumu.

Petraviča: notikumi pansionātā "Lauciene" prasa rūpīgu apstākļu izvērtēšanu un rīcību

Labklājības ministre Ramona Petraviča norāda, ka pansionāts "Lauciene" jau agrāk nokļuvis Labklājības ministrijas redzeslokā un nākamnedēļ plānota atkārtota ministrijas darbinieku vizīte situācijas kopumā izvērtēšanai. Saistībā ar atklātajiem pārkāpumiem ministre sagaida arī pašvaldības aktīvāku rīcību to novēršanā.

Plānots zvejas atļauju (licenču) izsniegšanu deleģēt pašvaldībām

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi projektu izmaiņām noteikumos par zvejas tiesību izmantošanu privātajos ūdeņos, noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos un noteikumos par rūpniecisko zveju teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos, ko ceturtdien, 5. decembrī, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē.

Apbalvoti konkursa "Sakoptākais mežs" laureāti

Meža nozares pārstāvji aizvadījuši vienu no svarīgākajiem nozares pasākumiem – gada balvu "Zelta čiekurs" pasniegšanu. Pasākuma laikā tika sveikti labākie mežu apsaimniekotāji un cilvēki, kas meža nozarē strādā ar prieku un degsmi, kā arī tika paziņots konkursa "Sakoptākais mežs", kas vienlaikus ir nominācijas "Par ilgtspējīgu saimniekošanu" laureāts, ieguvējs. Galveno balvu, "Zelta čiekuru" un praktiski pielietojamu motorinstrumentu jaunaudžu kopšanai, saņēma saimniecības "Druvas" īpašnieks Aivars Vanags no Viļakas novada. Tāpat tika apbalvoti saimniecības "Bērzkalni" īpašniece Ilga Sedliņa no Kuldīgas novada un saimniecības "Aizvēji" īpašnieks Staņislavs Salmanis no Limbažu novada.

Plānotas izmaiņas traktortehnikas reģistrācijā un ceļu satiksmes noteikumos

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi projektu izmaiņām traktortehnikas un tās piekabes reģistrācijas noteikumos un ceļu satiksmes noteikumos, ko ceturtdien, 5. decembrī, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē.

Godināti meža nozares Gada balvas "Zelta čiekurs" laureāti

Šovakar kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Rīgā tika godināti meža nozares izcilākie darbinieki. Gada balva "Zelta čiekurs" ir augstākā atzinība par sasniegumiem nozarē. Meža nozares Gada balvas ieguvēji saņēma lielo "Zelta čiekuru", savukārt pārējiem laureātiem tika pasniegts mazais "Zelta čiekuriņš".

Grozīta Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorija

Valdība otrdien, 3. decembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu ĀCM riska zonas Latvijā.

Apstiprināta valsts atbalsta piešķiršanas kārtība apgrozāmo līdzekļi iegādei lauksaimniecībā, mežsaimniecībā....

Apstiprināta valsts atbalsta piešķiršanas kārtība apgrozāmo līdzekļi iegādei lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zvejniecībā un akvakultūrā

Valdība otrdien, 3. decembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par valsts programmas īstenošanu apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zvejniecībā un akvakultūrā.

Aicina neļauties atlaižu kārdinājumam un piedalīties akcijā "Diena bez iepirkšanās"

Milzu drūzmēšanās, skrienoši cilvēku pūļi - šādi varētu raksturot bēdīgi slaveno "melno piektdienu", kas visā pasaulē norisināsies 29. novembrī un, kā jau katru gadu, vilinās cilvēkus uz veikaliem, piedāvājot preces ar lielām atlaidēm. Lai mudinātu neļauties atlaižu kārdinājumam un veiktu pirkumus apdomīgi, iniciatīva "Tīri.Labi." un biedrība "Zaļā Brīvība" aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju iesaistīties starptautiskā akcijā "Diena bez iepirkšanās".

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli