Ziņas | Latvija | Zemkopība


Luminor piešķir LATRAPS kredītlīniju 65 miljonu eiro apmērā

Luminor banka piešķīrusi kredītlīniju Latvijas lielākajam zemnieku kooperatīvam LATRAPS 65 miljonu eiro apmērā apgrozāmo līdzekļu finansēšanai: graudu iepirkšanai no zemniekiem, kā arī minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu iegādei, lai tos tālāk realizētu Latvijas lauksaimniekiem.

Turpinās pieteikšanās gada balvai zivsaimniecībā "Lielais loms 2020"

Aicinām pieteikt zivsaimniecības nozares uzņēmumus un to pārstāvjus Zemkopības ministrija (ZM) gada balvai zivsaimniecībā "Lielais loms 2020". Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Izvirzīt pretendentus konkursam var ne tikai paši zivsaimniecības nozares uzņēmumi, bet arī nevalstiskās organizācijas, zinātniskās iestādes un pašvaldības. Konkursa pretendentu vērtēšana notiks attālināti.

Vidi saudzējošas un veselīgas pārtikas sistēmas izveide ražotājiem būs gan iespēja, gan milzīgs izaicinājums

Ceturtdien, 2. jūlijā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Gintu Kaminski, lai vienotos par turpmāko Zemkopības ministrijas (ZM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sadarbību.

Turpinās pieteikšanās Zemkopības ministrijas konkursam "Sējējs 2020"

Turpinās pieteikšanās lauksaimnieku starpā iecienītajam konkursam "Sējējs 2020", un Zemkopības ministrija (ZM) aicina konkursam pieteikt lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus un ģimenes laukos. Izvirzīt pretendentus konkursam var ne vien pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs astoņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Šogad konkurss "Sējējs" notiek 27. reizi. Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, visu konkursa pretendentu vērtēšana šogad notiks attālināti.

Teju par 13 miljoniem eiro sakārtotas lietavu skartās hidromelioratīvās būves

Valsts SIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" (ZMNĪ), ieguldot ES Solidaritātes fonda finansējumu 12,76 miljonu eiro apmērā, atjaunojusi un pieņēmusi ekspluatācijā 65 dažādus hidromelioratīvos objektus, tādējādi novēršot valsts nozīmes ūdensnotekās un polderu aizsargdambjos 2017.gada lietavu radīto plūdu postošās sekas. Visā Latvijas teritorijā bojājumi novērsti 14 aizsargdambjiem un 51 ūdensnotekai, nodrošinot to sākotnējo parametru atjaunošanu vairāk nekā 300 kilometru kopgarumā. Būvdarbu laikā atjaunotas tostarp bojātās caurtekas, ūdensnoteku gultnes stiprinājumi, drenu iztekas un veikti ūdensnoteku ekspluatācijas joslas kultūrtehniskie darbi.

K.Gerhards: "Zvejas stabilitāte ir ļoti nozīmīga piekrastes reģionu dzīvotspējai un attīstībai"

Pirmdien, 29. jūnijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalījās ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālajā videokonferencē, kurā dalībvalstu ministri runāja par Eiropas Komisijas (EK) izklāstu par pašreizējo situāciju kopējā zivsaimniecības politikā (KZP), kā arī apsprieda zvejas iespēju noteikšanas principus 2021. gadam.

K.Gerhards: "Pieņemot lēmumus par zvejas ierobežošanu, jāizvērtē arī šādu pasākumu sociāli ekonomiskā ietekme"

Pirmdien, 29. jūnijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālajā videokonferencē, kurā dalībvalstu ministri diskutēs par Eiropas Komisijas (EK) izklāstu par kopējās zivsaimniecības politikas pašreizējo stāvokli, kā arī apspriedīs zvejas iespēju noteikšanas principus 2021. gadam.

Kaspars Gerhards ar Igaunijas kolēģi apspriedīs abu valstu kopīgu nostāju jautājumā par ES finansējumu lauksaimniecībai

Piektdien, 19. jūnijā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards dosies darba vizītē uz Igauniju, lai tiktos ar Igaunijas lauku lietu ministru Arvo Alleru (Arvo Aller). Ministri pārrunās abu valstu turpmāko viedokli tādos Latvijas un Igaunijas lauksaimnieku nākotnei svarīgos jautājumos kā ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) budžets nākošajā plānošanas periodā no 2021. līdz 2027. gadam, kā arī Eiropas Komisijas (EK) stratēģiju "No lauka līdz galdam" un "Bioloģiskās daudzveidības stratēģija" ietekmi uz lauksaimniecību.

Valsts prezidents aicina valdību plašāk diskutēt par "zaļās" lauksaimniecības politiku Latvijā

10. jūnijā Valsts prezidents Egils Levits sazinājās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, lai pārrunātu jautājumus par Latvijas lauksaimniecības politiku, valsts digitalizāciju un aktualitātēm Administratīvi teritoriālās reformas ieviešanā.

Latvija vēlas līdzvērtīgus konkurences noteikumus ar citu Eiropas valstu lauksaimniekiem

10. jūnijā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Latvijas lauksaimniecības un dārzkopības produkcijas audzētāju un ražotāju nevalstiskās organizācijas "Zemnieku saeima" pārstāvošo organizāciju pārstāvjiem – Edgaru Treibergu, Mairu Dzelzkalēju-Burmistri, Mārtiņu Tronu, Gunti Gūtmani, Induli Jansonu, Māru Rudzāti –, lai pārrunātu Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2021.–2027. gadam, kopējās lauksaimniecības politikas virzienus un finansējumu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums