Ziņas | Latvija | Zemkopība


Piešķir finansējumu medību saimniecības attīstības projektiem

Medību saimniecības attīstības fonda (MSAF) padome ir nolēmusi 2017. gadā atbalstīt 14 projektus par kopējo summu 141 621 eiro, tādējādi veicinot medību saimniecības attīstību Latvijā un sabiedrības izglītošanu medību jomā.

Izsludināts latviešu un igauņu valodu popularizēšanas balvas konkurss

Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministrijas izsludina ikgadējo Latviešu un igauņu valodu popularizēšanas balvas (Valodu balva) konkursu. Saskaņā ar balvas nolikumu tai var pieteikt daiļliteratūras vai dažādu jomu zinātniskā darba tulkojumus, kā arī latviešu valodas skolotājus Igaunijā un igauņu valodas skolotājus Latvijā, un latviešu un igauņu valodu pētniekus par to ieguldījumu valodu popularizēšanā 2016. gadā. Žūrijas lēmums par balvas ieguvēju tiks pieņemts 2017. gada pavasarī.

Ādažu, Krimuldas un Salaspils novadā izsludināta ārkārtējā situācija

Valsts zinātniskais institūts "BIOR" 2017.gada 13.janvārī konstatēja Āfrikas cūku mēri (ĀCM) Krimuldas novada Krimuldas pagasta novietnē "Rukas", kurā atrodas 5023 cūku sugas dzīvnieki. Ievērojot ĀCM izplatīšanās draudus, valdība otrdien, 17.janvārī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos Ministru Kabineta rīkojumus "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" un "Par pasākumiem Āfrikas cūku mēra izplatīšanās ierobežošanai".

Precizēta ĀCM riska zonu teritorija Baltijā un Polijā

Ir stājies spēkā Komisijas 2016. gada 7. decembra Īstenošanas lēmums par dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem saistībā ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM) dažās dalībvalstīs, ar ko tiek precizēta ĀCM riska zonu teritorija* Baltijas valstīs un Polijā. Tādēļ valdība otrdien, 10.janvārī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavoto grozījumu normatīvajā aktā, kas nosaka ĀCM likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

Gada ienākumu deklarācijas par 2016. gadu VID pieņems no 1. marta

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) vērš uzmanību, ka gada ienākumu deklarāciju par 2016. gadā gūtajiem ienākumiem šogad ne tikai elektroniski, bet arī papīra formātā būs iespējams iesniegt no 2017. gada 1. marta. Tikai tad VID rīcībā būs visa darba devēju un citu ienākumu izmaksātāju iesniegta informācija, kas nepieciešama, lai varētu pilnvērtīgi apstrādāt iesniegtās deklarācijas un precīzi noteikt personai atmaksājamo iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas summu.

Veidos Latvijas Augļkoku un ogulāju šķirņu sarakstu

Eiropas Savienībā patlaban tiek veidota sistēma, kas nosaka augļu koku un ogulāju šķirņu un piegādātāju reģistrāciju, tādējādi radot kopēju ES augļu koku un ogulāju šķirņu sarakstu, kā arī sarakstu katrā dalībvalstī. Tālab Zemkopības ministrija sagatavojusi noteikumu projektu par augļu koku un ogulāju šķirņu saraksta veidošanu, ko otrdien, 3.janvārī, valdība akceptēja.

Precizē prasības par liellopu ierakstīšanu ciltsgrāmatā

Otrdien, 3. janvārī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu ciltsgrāmatas kārtošanas noteikumos. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu prasības par liellopu ierakstīšanu ciltsgrāmatā.

Latvijas ražotāji izmanto iespējas piedalīties pārtikas izstādē "Gulfood 2017" Dubaijā

Latvijas pārtikas ražotāji aizvien aktīvāk izmanto iespējas piedalīties izstādē "Golfood", kas norisinās Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos. Izstāde "Golfood 2017" durvis vērs no 2017.gada 26.februāra līdz 2.martam.

Atsevišķām pašvaldībām nosaka zvejas limitu izmaiņas piekrastes ūdeņos

Otrdien, 20. decembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos iedalāmo zvejas rīku skaita limitu vai nozvejas apjoma limitu pašvaldībām, kuru administratīvā teritorija robežojas ar piekrastes ūdeņiem. Grozījumi noteikumos paredz zvejas limitu maiņu Rucavas, Saulkrastu, Dundagas novada un Liepājas pilsētas pašvaldībām.

Nosaka 2017. gada valsts atbalstu meža nozares attīstībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi izmaiņas noteikumos, kas nosaka valsts atbalsta apmēru un tā piešķiršanas kārtību meža nozares attīstībai. Lai veicinātu nozares ilgtspējīgu attīstību un konkurētspēju, 2017. gadā kopējais atbalsta apmērs meža nozares attīstībai būs 237 927 eiro.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  game localization  santehniķis  autoserviss