Ziņas | Latvija | Zemkopība


ĀCM ierobežošanas pasākumu izmaksas segs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem

Saistībā ar nepieciešamību nekavējoši veikt pasākumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanai Daugavpils novada Višķu pagastā, valdība otrdien, 18.jūlijā, pieņēma Ministru kabineta rīkojumu par papildu pasākumiem ĀCM ierobežošanai.

Pieņemti noteikumi briežu hroniskās novājēšanas slimības uzraudzībai un kompensācijas piešķiršanas kārtība

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi jaunus noteikumus briežu hroniskās novājēšana slimības uzraudzībai un kontrolei un veikusi grozījumus noteikumos par zaudējumu kompensāciju, kas radušies valsts uzraudzībā esošas dzīvnieku infekcijas slimības vai epiziootijas uzliesmojuma laikā. Valdība otrdien, 18.jūlijā, jaunos noteikumus un grozījumus apstiprināja.

Precizē slaucamo govju un slaucamo kazu pārraudzības kārtību

Otrdien, 18. jūlijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka slaucamo govju un slaucamo kazu pārraudzības kārtību. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu piena daudzuma mērīšanas līdzekļu pārbaudīšanas nosacījumus un virspārraudzības kārtību.

Aktualizēts Lauksaimniecības datu centra maksas pakalpojumu cenrādis

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi izmaiņas Lauksaimniecības datu centra (LDC) publisko pakalpojumu cenrādī, ko valdība otrdien, 18.jūlijā, pieņēma. Grozījumi aktualizē un precizē sniegto pakalpojumu veidus un ievieš jaunus.

Aicinām pieteikt pretendentus konkursa "Sējējs 2017" balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā

Līdz 1. augustam var vēl pieteikt pretendentus Zemkopības ministrijas (ZM) konkursa "Sējējs 2017" balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai nominācijai var izvirzīt ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija.

Jānis Dūklavs Briselē paudīs Latvijas viedokli par KLP un galvenajām Latvijas interesēm nākotnē

Pirmdien, 17.jūlijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Briselē piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē. Šī ir pirmā ministru padomes sanāksme Igaunijas prezidentūrā ES Padomē.

Policistu redzeslokā nonāk četri mazi un vecāku nepieskatīti bērni

11.jūlijā neilgi pēc pulksten 18.00 Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju, ka vienā no Mežciema sabiedriskā transporta pieturvietām atrodas manāmi iereibis vīrietis ar mazu bērnu. Uz notikumu vietu nekavējoties nosūtīta tuvākā policijas ekipāža.

Hidrauliskās pārbaudes laikā nākamnedēļ Vecmīlgrāvī un Bolderājā nebūs karstā ūdens

Siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes laikā nākamnedēļ, 18.jūlijā un 19.jūlijā, Vecmīlgrāvī un Bolderājā AS "Rīgas siltums" klienti nesaņems karsto ūdeni, informē uzņēmumā

Lielākā daļa iedzīvotāju izvēlas malto kafiju

61% Latvijas iedzīvotāju ikdienā dod priekšroku maltajai kafijai, tā liecina "Maxima Latvija" veiktā aptauja par iedzīvotāju kafijas dzeršanas paradumiem.

Latvijā notiks pirmās Baltijas operatoru sacensības

Šā gada 6.–8. septembrī Latvijā norisināsies pirmās Baltijas operatoru sacensības, kurās aicināti pieteikties visi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas smagās tehnikas operatori. Tā būs iespēja ne tikai sacensties, bet arī satikt nozares speciālistus no Baltijas valstīm un dalīties pieredzē.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  parkets  palodzes  вид на жительство в Латвии