Ziņas | Latvija | Zemkopība


Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards konferencē Polijā diskutēs ar ES dalībvalstu ministriem un lauksaimniecības ...

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards konferencē Polijā diskutēs ar ES dalībvalstu ministriem un lauksaimniecības komisāru par KLP reformu


Pirmdien, 24. februārī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies ministru līmeņa konferencē, lai diskutētu par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) aktuālajiem jautājumiem. Konference norisināsies Varšavā, Polijā, un plānots, ka tajā piedalīsies kopumā astoņu valstu lauksaimniecības nozares ministri un ministriju pārstāvji, kā arī pārstāvji no Eiropas Komisijas – lauksaimniecības komisārs Janušs Vojcehovskis (Janusz Wojciechowski) un komisāra biroja vadītājs Macejs Golubevskis (Maciej Golubiewski). Vizītes laikā Polijā ministram Kasparam Gerhardam paredzēta tikšanās arī ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu (Andrzej Duda).

2019. gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

20.02.2020.
2019. gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie dati. Vidējā graudaugu ražība no viena hektāra sasniedza 42,6 centnerus, kas ir otra augstākā graudaugu ražība Latvijas vēsturē (2015. gadā – 44,9 centneri). Sasniegts arī rekordliels graudaugu produktu eksports uz ārvalstīm – 2,8 miljoni tonnu 518 milj. eiro vērtībā.

Ministrs Kaspars Gerhards aicina zivsaimniekus aktīvāk izmantot ES finansējumu nozares attīstībai

Trešdien, 19. februārī, Zemkopības ministrijā (ZM) notika Zivsaimniecības konsultatīvā padome, kurā nozares organizācijām tika   sniegta aktuāla  informācija  par Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gadam īstenošanu. Šobrīd zivsaimniecības nozarei vēl ir pieejams 71 miljons eiro ES finansējuma, tāpēc zemkopības ministrs Kaspars Gerhards aicināja nozares uzņēmējus aktīvi iesaistīties un izmantot šīs iespējas.

ZM parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs: bioekonomika Latviju nodrošinās ar nodarbinātību un konkurētspējīgu ...

ZM parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs: bioekonomika Latviju nodrošinās ar nodarbinātību un konkurētspējīgu produkciju tirgum

Ceturtdien, 20. februārī, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs piedalīsies konferencē "BIOEAST kā Eiropas "zaļā kursa" virzītājspēks", kas notiks Briselē (Beļģija). BIOEAST konferencē Jānis Grasbergs prezentēs Latvijas nacionālo bioekonomikas stratēģiju 2030.

Pilnveidota un uzlabota makšķerēšanas iespēju izmantošana Latvijas ūdeņos

Otrdien, 18. februārī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumos, kas pilnveidos un uzlabos makšķerēšanas un zemūdens medību iespēju izmantošanu Latvijas ūdeņos.

Zemniekiem aizdevumos izsniegts vairāk kā miljons eiro saimniecību attīstībai

Jaunajai sezonai sākoties, lauksaimnieki un zemnieki aktīvi izmanto kredītu sniegtās iespējas saimniecību attīstībai. 2019. gadā izsniegto aizdevumu kopējā summa lauksaimniekiem bija 1 073 500 EUR, kas ir teju par 50 % vairāk nekā 2018. gadā, kad aizdevumos izsniegti 575 010 EUR, liecina nebanku kredītdevēja Latvijas Hipotēka dati.

Šķirnes mīļdzīvnieku iegāde tikai no reģistrētas organizācijas

Zemkopības ministrija aicina suņu, kaķu un sesku turētājus pievērst uzmanību: ir atjaunots Lauksaimniecības datu centra (LDC) šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizāciju reģistrs un tikai šīs organizācijas ir tiesīgas nodarboties ar šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzēšanu, pavairošanu, tirdzniecību un ciltsrakstu izsniegšanu.

ZM parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs: Bioloģiskā lauksaimniecība Latvijā...

ZM parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs: Bioloģiskā lauksaimniecība Latvijā ieņem arvien nozīmīgāku vietu tautsaimniecībā

Trešdien, 12. februārī, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs piedalīsies starptautiskajā bioloģiskās lauksaimniecības izstādē un kongresā "BioFach 2020", kurš notiek no 2020. gada 12. līdz 15. februārim Nirnbergā, Vācijā.

No 7. februāra noteiktas papildu biodrošības prasības mājputnu novietnēs, lai mazinātu putnu gripas pārnešanas iespēju..

No 7. februāra noteiktas papildu biodrošības prasības mājputnu novietnēs, lai mazinātu putnu gripas pārnešanas iespēju uz mājputnu novietnēm

Otrdien, 4. februārī, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas ierosinājumu no š.g. 7. februāra Latvijā ieviest papildu bioloģiskās drošības prasības mājputnu turēšanā, lai mazinātu augsti patogēnās putnu gripas ierosinātāja pārnešanas risku no savvaļas putniem uz mājputniem un citiem nebrīvē turētiem putniem. Viens no profilakses pasākumiem putnu gripas nonākšanai mājputnu ganāmpulkos ir ierobežojumu perioda noteikšana.

Zemkopības ministrija atklātā diskusijā informē par grozījumiem noteikumos meža atjaunošanas veicināšanai

Piektdien, 31. janvārī, Zemkopības ministrija (ZM) organizēja izbraukuma pasākumu  "Iepazīšanās ar meža apsaimniekošanu Latvijā "Mežs, klimats, cilvēks"" interesentiem un plašsaziņas līdzekļu žurnālistiem meža apsaimniekošanas procesu izzināšanai, informēja par šobrīd spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, kā arī plānoto grozījumu mērķiem ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas politikas nodrošināšanā un sabiedrības ieguvumiem ilgtermiņā. Uz pasākumu ar atvērtu diskusiju tika aicināti šī gada 14. janvāra atklātās vēstules autori, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, lai ikviena iesaistītā puse saņemtu pilnvērtīgu informāciju un skaidrojumu par normatīvo aktu šā brīža regulējumu, kā arī plānotajām izmaiņām, kas vērstas sabiedrības sociālo, ekonomisko un dabas aizsardzības interešu ievērošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā Latvijā gan mūsdienās, gan nākamajās paaudzēs.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli