Sievietes veselīgu dzīvesveidu ievēro, atturoties no kaitīgiem ieradumiem, vīrieši – sportojot

"DNB Latvijas barometrs":
Jaunākajā "DNB Latvijas barometra" pētījumā noskaidrots - lai uzturētu sevi veselīgā un labā formā, sievietes biežāk nekā vīrieši atturas no kaitīgiem ieradumiem (nesmēķē, mēreni lieto alkoholu), turklāt retāk nekā vīrieši uzskata, ka glāze sarkanvīna dienā ir ieteicama un nekaitē veselībai. Savukārt vīrieši ievērojami biežāk veselīgu dzīvesveidu saista ar fiziskām aktivitātēm.

Jautātas, ko personiski dara, lai uzturētu sevi veselīgā un labā formā, sievietes daudz biežāk nekā vīrieši norādījušas, ka cenšas lietot pareizu uzturu un iespējami ekoloģisku tīru produkciju (gan pārtiku, gan sadzīves ķīmiju, apģērbu u.c.), kā arī pozitīvi un optimistiski izturas pret dzīvi.

Turklāt sievietes atšķirībā no vīriešiem rūpīgāk seko līdzi savam veselības stāvoklim (vismaz reizi gadā veic profilaktiskās apskates pie ārsta, ievēro ārsta norādījumus utt.) un biežāk atturas no kaitīgiem ieradumiem (nesmēķē, mēreni lieto alkoholu). Tikmēr vīrieši biežāk nekā sievietes regulāri nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, tomēr kopumā šis ir vienīgais veselīga dzīvesveida faktors, kuru vīrieši ievēro daudz nopietnāk nekā sievietes.


Vērtējot atbildes dažādās vecuma grupās, jaunieši vecumā līdz 24 gadiem biežāk nekā citu vecuma grupu respondenti norādījuši, ka viņu veselības garants ir pozitīva un optimistiska attieksme pret dzīvi, bet respondenti vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem par nozīmīgu faktoru uzskata līdzsvara ievērošanu starp darbu un personisko dzīvi, piemēram, pavadot pietiekami daudz laika ar ģimenes locekļiem un draugiem.

Respondenti vecuma grupā no 35 līdz 44 gadiem nedaudz biežāk nekā citu vecuma grupu respondenti atturas no kaitīgiem ieradumiem (nesmēķē, mēreni lieto alkoholu). Jāpiebilst, ka respondenti vecumā līdz 34 gadiem šādu atbildi snieguši retāk nekā citu vecuma grupu aptaujātie iedzīvotāji.

Tkmēr 45 līdz 54 gadus veci iedzīvotāji biežāk nekā citu vecuma grupu respondenti norādījuši, ka veselīga dzīvesveida nodrošināšanai pavada laiku dabā, svaigā gaisā. Tiesa gan, arī jauniešu vidū šī atbilde ir ļoti populāra, un to atzīmējuši 60% respondentu līdz 24 gadu vecumam.

"DNB Latvijas barometra" respondenti tika lūgti arī norādīt, vai piekrīt dažādiem populāriem izteikumiem un stereotipiem par veselīgu dzīvesveidu.

Šajā jautājumā sievietes biežāk nekā vīrieši piekritušas, ka, lai saglabātu "slaido līniju", vēlams neēst pēc sešiem vakarā (vīrieši - 38%; sievietes - 59%) un, lai labi justos, cilvēkam vēlams gulēt astoņas stundas diennaktī (vīrieši - 65%; sievietes - 73%), kā arī dienā jāizdzer 1,5-2 litri ūdens (vīrieši - 60%; sievietes - 70%). Sievietes nedaudz retāk nekā vīrieši norādījušas, ka glāze sarkanvīna dienā ir ieteicama un nekaitē veselībai.

"DNB Latvijas barometrs", kas kļuvis par atzītu ikmēneša socioloģisko pētījumu valstī, tiek veidots katru mēnesi, un tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo iedzīvotāju vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Teika Lapsa
DNB bankas sabiedrisko attiecību vadītāja

Palielini attēlus:
„DNB Latvijas barometrs”: sievietes veselīgu dzīvesveidu ievēro, atturoties no kaitīgiem ieradumiem, vīrieši – sportojot
„DNB Latvijas barometrs”: sievietes veselīgu dzīvesveidu ievēro, atturoties no kaitīgiem ieradumiem, vīrieši – sportojot
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas