Trūcīgās personas no pacientu iemaksām atbrīvotas no 1.oktobra

Trūcīgo personu atbrīvošana no pacientu iemaksām, kas tiek īstenota kā viens no Sociālā drošības tīkla stratēģijas pasākumiem sāksies ar 1.oktobri. Lai arī šobrīd grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas regulē veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību un paredz no līdzmaksājumiem atbrīvot trūcīgās personas, nav bijuši publicēti "Latvijas Vēstnesī", tie tiks piemēroti ar 1.oktobri.

Jau ziņots, ka no 1.oktobra trūcīgajiem pacientiem vairs nebūs jāmaksā 50% no valstī noteiktās pacientu iemaksas.

Tāpat paredzēts, ka trūcīgajām personām vairs nebūs jāmaksā arī 15 latu līdzmaksājums par vienā ārstēšanās reizē veiktajām ķirurģiskajām operācijām.

Turklāt rasta iespēja, ka, saņemot ārstēšanos dienas stacionārā, trūcīgie pacienti bez maksas pirms vai pēc ārstēšanās varēs uzturēties ārstniecības iestāžu izveidotajās "viesnīcās".

Tāpat tiks paplašināta pacientu mājas aprūpe un mājas aprūpes sniedzēju tīkls. Šajā darbā tiks iesaistītas tieši pārprofilējamās slimnīcas un to darbinieki reģionos, kas būtiski atvieglos arī sociālo situāciju darbiniekiem šajās iestādēs.

Atgādinām, ka no 1.oktobra trūcīgajām personām arī izdevumi par kompensējamajiem medikamentiem vai medicīnas ierīcēm tiks apmaksāti pilnā apmērā, ja pacients laika periodā no 1.oktobra līdz 31.decembrim būs samaksājis 12,5 latus. 2010.gadā visi izdevumi par kompensējamajiem medikamentiem tiks apmaksāti, ja trūcīgā persona būs samaksājusi 50 latus gada laikā.

Papildus informācijai: Iedzīvotāji var tikt atzīti par trūcīgiem Ministru kabineta noteikumos noteiktajā kartībā (noteikumi nr. 214 03.03.09). Attiecīgo izziņu pēc iesnieguma saņemšanas un izvērtēšanas iesniedz pašvaldības sociālais dienests. Lai varētu saņemt sev pienākošos atvieglojumus un atbalstu, Veselības ministrija aicina trūcīgos iedzīvotājus laicīgi iesniegt nepieciešamos dokumentus izziņu saņemšanai.

VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums