Esošās situācijas dēļ būtiski pieaug mediķu konsultācijas tiešsaistē


foto;Medikamentu Informācijas Centrs
30/03/2020
Valstī noteiktās ārkārtas situācijas laikā būtiski ir noslogoti dažādu jomu mediķi, un rindā uz klātienes vizīti pie ārsta var nākties gaidīt mēnešiem ilgi. Līdz ar to krietni pieaudzis pieprasījums pēc dažādu jomu mediķu konsultācijām tiešsaistē, īpaši gadījumos, kad ne vienmēr būtu nepieciešama klātienes vizīte pie ārsta. Pašmāju telemedicīnas vietnē "DoctorOnline" tiešsaistes mediķu konsultāciju skaits dienā jau ir palielinājies vairāk nekā 20 reizes.

 “Ik pāris dienas platformā www.doconline.lv piereģistrējas vairāk nekā 1000 jauni pacienti, tāpat arī šobrīd “DoctorOnline” ir reģistrēti vairāk nekā 200 augsti kvalificēti ārsti-speciālisti. Notiek vairāki desmiti tiešsaistes konsultāciju dienā. Ir redzams, ka šī tendence nesamazinās, un šie cipari tikai aug. Līdz ar to esam noslogoti uz visiem 100%, pacientu, ārstu un jaunu konsultācija reģistrācija notiek ik brīdi, aizvien vairāk privāto ārstniecības iestāžu lielu daļu ambulatoro konsultāciju pārnes uz tiešsaisti,” situāciju raksturo “DoctorOnline” attīstības vadītāja Santa Batuhtina-Banga.

“Veselības centrs 4” vairāku filiāļu vadītāja Zane Rēvalde atzīst: “Ārstu konsultāciju tiešsaistes režīmā nozīmīgums būtiski pieaug līdz ar Veselības ministrijas rīkojumu saistībā ar COVID-19 par plānveida veselības aprūpes pakalpojumu ierobežošanu. Tiešsaistes konsultācijas varētu gan atslogot slimnīcu uzņemšanas nodaļu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbu, gan sniegt profesionālu informāciju pacientiem, lai palīdzētu atšķirt gadījumus, kad pietiek ar tiešsaistes konsultāciju un kad tomēr noteikti nepieciešama ārsta apmeklējums klātienē. Būtiski ir, ka tiešsaistes konsultācijas laikā ārsts var izrakstīt nepieciešamās zāļu e-receptes.”

Neklātienes ārstu video konsultācijas ir labākais risinājums situācijā, kad nav nepieciešama padziļinātāka pacienta izmeklēšana, vai ir vajadzība konsultēties ar ārstu pēc izmeklēšanas. Tas ir arī lielisks risinājums gan ārvalstīs, gan arī reģionos dzīvojošiem mūsu pacientiem, kuri ne vienmēr var tikt pie speciālista klātienē uz galvaspilsētu.

 ienotu esošās situācijas nostāju pauž arī medicīnas profesors Uģis Gruntmanis: “COVID-19 pandēmijas laikā, kad ambulatorās pieņemšanas atceltas, un, lai varētu nodrošināt aprūpes nepārtrauktību, attālinātās vizītes, lietojot tiešsaistes konsultācijas, ir labākais formāts. Arī es piedalos šo konsultāciju sniegšanā, un tas ir mazākais, ko varu darīt, lai atvieglotu NMPD un slimnīcās strādājošo kolēģu darbu.”

Tiešsaistes ārstu konsultācijas pasaulē jau sen nav jaunums, Latvijā gan šo pakalpojumu iepazīst pamazām, taču platformas izstrādātāji prognozē, ka esošās situācijas dēļ mediķu tiešsaistes konsultācijas kā pakalpojumu sabiedrība iepazīs krietni straujāk.

Platformas lietotāju ērtībai ir pieejma gan “DoctorOnline” web versija, gan mobilā lietotne Android un iOS operētājsistēmām, ko var izmantot no jebkuras vietas ar viedtālruni.

Interesējošo ārstu vietnē var atrast vai nu pēc vārda/uzvārda,  specialitātes, vai klīnikas, bet konsultācijas apmaksu var ērti veikt ar bankas karti. Konsultācijām video platformā www.doconline.lv pieejami tikai sertificēti medicīnas speciālisti: ģimenes ārsti, endokrinologi, dermatologi, kardiologs, dietologs, uztura speciālists, urologs, proktologs, asinsvadu ķirurgs un citi.

Platformas “DoctorOnline” attīstītājs ir SIA Telemedicine. www.doconline.lv  ir video konsultāciju platforma, kas nodrošina medicīniskās aprūpes pieejamību neatkarīgi no pacienta atrašanās vietas. Konsultācijas tiešsaistē sniedz speciālisti no "Veselības centrs 4" filiālēm un grupas uzņēmuma "Capital Clinic Riga", kā arī citām klīnikām un privātpraksēm.

“DoctorOnline”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums