Dzimtās valodas dienā apbalvoti konkursa "Izstāsti man savu sapni" uzvarētāji


Konkursa uzvarētāji_foto _Evija Trifanova _Leta .
Dzimtās valodas dienā noslēdzies Latviešu valodas aģentūras rīkotais skolēnu radošo darbu konkurss "Izstāsti man savu sapni". 72 uzvarētāji tika sveikti 21. februārī Rīgas Latviešu biedrības namā.

Katru gadu konkursa dalībnieku skaits pieaug, šajā konkursā piedalījās rekordliels skolēnu skaits, saņemti 1234 radošos darbi no visas pasaules. 693 no tiem ir literārie darbi, 541 – zīmējumi.

Darbi iesūtīti ne vien no Latvijas skolām, bet arī no latviešu skolām ārzemēs: Mineapoles un Sentpolas Latviešu skolas, Losandželosas Latviešu skolas, Latviešu skolas Somijā, Briseles 2. Eiropas skolas, Briseles Latviešu skolas, Vašingtonas ev. lut. draudzes latviešu pamatskolas, Aberdīnas Latviešu diasporas skolas, Diasporas skolas bērniem Aberdīnā ,,Dzintara akadēmija" un Ņujorkas ev. lut. draudzes Ņūdžersijas Latviešu pamatskolas.

Konkursa žūrija (Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja SILVIJA TRETJAKOVA, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre BAIBA MOĻŅIKA, rakstnieks VALDIS RŪMNIEKS, māksliniece, grāmatu sērijas „Koko un Roko” zīmējumu autore LINDA LOŠINA, Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja VELGA LĪCĪTE-MELDERE) izvērtējusi un noteikusi labāko darbu autorus.

Konkursa Izstāsti man savu sapni”

uzvarētāji

Literāro darbu grupa

1.-4. klašu grupa

  1. vieta – Gabriela Kostigova, Gulbenes 2. vidusskolas 3.c klase

  2. vieta - Marija Magdalēna Šēra, Aglonas Katoļu ģimnāzijas 4. klase

  3. vieta – Marta Luguza, Jelgavas Centra pamatskolas 4.c klase

Atzinības:

  • Luīze Civkore, Kārsavas vidusskolas 4.b klase

  • Viktorija Medvecka, Lubānas vidusskolas 4. klase

  • Estere Keita Līcīte, Taurupes pamatskolas 4. klase

  • Krišjānis Kreichelts, Ņujorkas Latviešu ev. lut. draudzes Ņūdžersijas Latviešu skolas 4. klase

  • Miroslavs Baženovs, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 2.b klase

  • Julianna Stemjanova, Aglonas Katoļu ģimnāzijas 4. klase

  • Elisa Maņuka, Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas 4. klase

  • Matīss Millers, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 1. klase

5.-9. klase

1. vieta – Dārta Grīvane, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 9. klase

2. vieta – Luīze Burmistrova, Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.a klase

3. vieta – Katrina Baltmane, Ilūkstes Raiņa vidusskolas 7.c klase

Atzinības:

  • Dārta Kancēviča, Vecpiebalgas vidusskolas 9. klase

  • Viktorija Garbuzova, Elejas vidusskolas 8. klase

  • Dāvis Caucis, Blomes pamatskolas 7. klase

  • Arta Korobova, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 7. klase

  • Mārtiņš Alens Pīlāgs, Limbažu 3. vidusskolas 7.b klase

  • Hedviga Mieze, Cēsu Bērzaines pamatskolas-attīstības centra 8. klase

  • Markuss Bērziņš, Vecpiebalgas vidusskolas 7. klase

  • Loreta Ozola, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 8. klase

  • Sofija Krāmere, Mineapoles un Sentpolas Latviešu skolas 6. klase

  • Agnis Rubenis, Kusas pamatskolas 7. klase

  • Elīza Vinokurova, Ludzas pilsētas ģimnāzijas 6.b klase

  • Māra Lienīte Makstniece, Talsu pamatskolas 8. klase

  • Gustavs Grečihins, Briseles 2. Eiropas skolas 9. klase

  • Ieva Muciniece, Elejas vidusskolas 8. klase

  • Gustavs Stankevičs, Valmieras Viestura vidusskolas 7.a klase

10. – 12. klase

  1. vieta – Ance Millere, Ērgļu vidusskolas 11. klase

  2. vieta – Ksenija Rusakova, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. klase

  3. vieta – Dāvids Rubens, Rudzātu vidusskolas 12. klase

Atzinības

  • Rēzija Puško, Rugāju novada vidusskolas 12. klase

  • Niola Ose, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 11. klase

  • Sindija Kiršteine, Valdemārpils vidusskolas 12. klase

  • Dace Daukšte, Aglonas vidusskolas 11. klase

  • Elizabete Šerfa, Vīnes Šperla ģimnāzijas un viesprogrammā arī Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 10. b klase

  • Elīza Janvāre, Skrundas vidusskolas 12. klase

  • Linda Konošķe, Bauskas Valsts ģimnāzijas 11.b klase

  • Samanta Elīna Andersone, Limbažu 3. vidusskolas 10.a klase

  • Kārlis Gailums, Madonas pilsētas vidusskolas 11. a klase

  • Emīls Salenieks, Ventspils 6. vidusskolas 12. klase

Zīmējumu grupa

1.-4.klašu grupa

1. vieta – Sofija Teplova, Rēzeknes 2. vidusskolas 3.a klase

2. vieta – Luīze Zeidmane, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas 4. klase

3. vieta – Ralfs Atis Terehovs, Salaspils 1. vidusskolas 1.b klase

Atzinības

  • Dana Krasavceva, Mežāres pamatskolas 3. klase

  • Estere Elisa Drīveniece, Cēsu pilsētas vidusskolas 3.b klase

  • Viktorija Savicka, Ziemeļvalstu ģimnāzijas 2.c klase

  • Sofija Bulava, Liepājas Centra sākumskolas 1.c klase

  • Gabriela Grosa, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 1. klase

  • Kate Birzniece, Briseles Latviešu skolas 1. klase

  • Rūta Jansone, Valmieras Viestura vidusskolas 4. a klase

5.-9.klašu grupa

1. vieta – Zane Rizga, Preiļu 1. pamatskolas 8.a klase

2. vieta – Elīza Daniela Dzene, Āgenskalna sākumskolas 6. klase

3. vieta – Anna Gulbe, Salaspils 1. vidusskolas 6. klase

Atzinības

  • Karīna Prudņikova, Krāslavas pamatskolas 8. klase

  • Valērija Treibuša, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 8. klase

  • Loreta Ozola – Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 8. klase

  • Ance Zeidmane, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas 7. klase

  • Karolina Lavrenkova, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 9. klase

  • Samanta Usova, Ata Kronvalda Durbes pamatskolas 7. klase

  • Anastasija Dončenko, Rīgas 34. vidusskolas 5.d klase

  • Kristija Krēgere, Salacgrīvas vidusskolas 7.a klase

  • Luīze Burmistrova, Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.a klase

  • Laine Alksnīte, Cēsu Bērzaines pamatskolas-attīstības centra 9. klase

  • Sofija Ļošaja, Rīgas 21. vidusskolas 8. klase (arī UNESCO LNK specbalva)

  • Gustavs Stankevičs, Valmieras Viestura vidusskolas 7.a klase (arī LNB Bērnu literatūras centra speciālbalva)

10.-12.klašu grupa

1. vieta – Ivonna Brūvere, Rudzātu vidusskolas 10. klase

2. vieta – Polina Timofejeva, Daugavpils 9. vidusskolas 11.a klase

3. vieta – Dairis Upenieks, Varakļānu vidusskolas 11. klase

Atzinības

  • Marika Pitrāne, Rēzeknes tehnikuma 2. kurss

  • Toms Tauriņš – Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 10. klase

Apsveicam uzvarētājus! Sirsnīgs paldies visiem 1234 konkursa dalībniekiem! Paldies skolotājiem par skolēnu rosināšanu dalībai konkursā!

Skolēnu labākie darbi skanēs Radioteātra iestudējumā.

Arī šogad tiks turpināta skolēnu radošo darbu izdevumu sērija, un interesantākie darbi tiks iekļauti krājumā. Skolēnu radošo darbu sērijā izdotas jau trīspadsmit grāmatas.

Vairāk par Dzimtās valodas dienas pasākumu www.valoda.lv.

projekta vadītāja Velga Līcīte-Meldere
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi