"EIT Health" izceļ Latvijas talantus un izziņo pieteikšanos 2020. gada labākajās veselības aprūpes un akcelerācijas...


EIT Health InnoStars Awards 2019 uzvarētāji. public. foto
"EIT Health" izceļ Latvijas talantus un izziņo pieteikšanos 2020. gada labākajās veselības aprūpes un akcelerācijas programmās

2019. gadā tika sasniegts rekordliels dalībnieku skaits no Centrālās, Austrumu un Dienvideiropas "EIT Health" veselības aprūpes izglītības un akcelerācijas programmās. Vairāk nekā 1500 talantu un vairāk nekā 50 start-up uzņēmumu no šiem inovāciju ziņā progresējošiem reģioniem piedalījās apmācībās, kā arī saņēma mentoringu un finansiālu atbalstu turpmākai attīstībai. Starp "EIT Health" Eiropas sacensību finālistiem ierindojās arī Latvijas start-up uzņēmumi "VIGO", kuri ieguva augstu Eiropas investoru novērtējumu par savu risinājumu – rehabilitācijas rokasgrāmatu insulta pacientiem, izmantojot mākslīgo intelektu, un "MedHydrogel" – start-up risinājums ķīmijas nozarē, kas piedāvā terapeitiskās kontaktlēcas, lai aizsargātu redzi pēc ķīmiskas acs traumas.

2020. gads veselības aprūpes entuziastiem sniegs vēl vairāk iespēju

Inovatīvām veselības aprūpes idejām Centrālā, Austrumu un Dienvideiropa ir kā zelta dzīsla. Lai arī šie Eiropas reģioni joprojām ir zināmi kā vidēja līmeņa inovatori, šeit tiek radītas arvien vairāk jaunas veselības aprūpes un medicīnas tehnoloģijas, kā arī biotehnoloģiju risinājumi. Aizvien lielāks skaits studentu, zinātņu doktoru, pētnieku, nozares profesionāļu, kā arī start-up, spin-off, mazo un vidējo uzņēmēju komandas vēlas iekarot savu vietu tirgū un piedalīties Eiropā rīkotās apmācībās, mācību nometnēs, vasaras skolās un sacensībās daudz plašākā mērogā nekā līdz šim. Daudzos gadījumos viņu idejas izvirzās starp labākajām Eiropā, piesaistot finansējumu, investorus vai vienkārši nokļūstot tirgū,“ norāda “EIT Health InnoStars RIS” programmas vadītāja Monika Toth.

Tiek izziņotas aktuālās iespējas un notikumi 2020. gadā

  1. StarShip” — pieteikšanās termiņš: 2020. gada 31. janvāris

“StarShip” ir unikāla izglītības iespēja, ko tās dalībnieki augstu novērtē gadu no gada. Nepilnu deviņu mēnešu programmas laikā dalībnieki mācās pielietot pierādītu un uz darbībām balstītu pieeju, lai rastu risinājumus sarežģītās situācijās, pārbaudot lietotāju prasības un līdz šim neapmierinātās vajadzības veselības aprūpes jomā. Visā programmas laikā mentoringu un apmācības komandām nodrošina “StarShip” akadēmiskie un nozares mentori. Izvēlētajiem dalībniekiem tiek segta mācību maksa un piešķirts finansējums ceļa izdevumu segšanai. Programmu atbalsta “EIT Health” partneri — Koimbras Universitāte, Oksfordas Universitāte, Biznesa skola IESE, Nacionālais Politikas Institūts, Karolinskas Institūts, Zviedrijas Pētniecības Institūti, GE Healthcare, Atos Spain, Glintt, Bluepharma un Essilor. Pieteikšanās: https://www.starship.eithealth.eu/

  1. Wild Card” — pieteikšanās termiņš: 2020. gada 9. februāris

“Wild Card” aicina daudzsološākās inovatoru komandas un privātpersonas no Eiropas iesniegt savus risinājumus sieviešu veselības un digitālās terapijas jomā. Pēc trīs aizvadītiem “Wild Card” darbības gadiem un četriem izveidotiem start-up programmas ietvaros, programmas mērķis ir turpināt sniegt atbalstu pašām daudzsološākajām komandām un pārvērst viņu idejas biznesā. Viena no pašām daudzveidīgākajām Eiropas veselības aprūpes inovāciju jomas programmām “Wild Card” plāno izveidot divus projektus un pēc tam tajos ieguldīt līdz 2 miljoniem eiro.

Pieteikšanās: https://wildcard.eithealth.eu/

Šī programma ļāva mums dziļāk izpētīt visu nozari un saprast, ka, lai noteiktu slimību un nodrošinātu ārstēšanu, vispirms jāizstrādā precīzi, personalizēti un ne pārāk dārgi rīki, ko var izmantot visas ieinteresētās puses,” norāda “iLof” līdzdibinātāji, 2019.gada “Wild Card” uzvarētāji.

  1. EIT Jumpstarter” — pieteikšanās termiņš: 2020. gada 15. marts

“EIT Jumpstarter” ir viena no veselības aprūpes nozares pirms-akseleratora programmām. Eiropas Asociācijas balvu pasniegšanā programma tika pasludināta par “Eiropas Asociāciju iniciatīvu mācību jomā”, kas ir īpaši paredzēta inovatoriem, kuri vēlas uzsākt uzņēmējdarbību unikālā starpnozaru vidē. Tajā dalībniekus apmāca, kā sagatavot prezentācijas, biznesa modeļa koncepciju un tirgus iekarošanas stratēģiju. Labākajiem tiek sniegta iespēja prezentēt savas idejas žūrijai un iegūt naudas balvas. Izvēlētās komandas iegūst finansiālu atbalstu. Papildu veselības aprūpes nozarei, “EIT Jumpstarter” meklē talantus arī pārtikas, izejmateriālu, enerģētikas, ražošanas un pilsētas mobilitātes nozarēs.

Pieteikšanās: https://www.lyyti.fi/reg/Jumpstarter-2020

  1. InnoStars Awards” — pieteikšanās termiņš: 2020. gada 27. marts

“InnoStars Awards” ir viena no labākajām iespējām start-up un spin-off uzņēmumiem, kuriem ir prototipi vai minimāli dzīvotspējīgi produkti, bet kas vēl nav pārstāvēti tirgū. Programmas ceturtajā izlaidumā tiks meklēti talanti, kuri nāk no valstīm ar mērenu inovāciju līmeni un ir iekļauti “Reģionālajā inovācijas shēmā”. Labākās komandas saņems 25 000 EUR gudrās naudas (smart money), individuālu mentoringu četrus mēnešus un iespēju piedalīties divās mācību nometnēs Eiropā. “EIT Health” nodrošina arī validācijas sarunas ar potenciālajiem klientiem, investoriem un partneriem. Finālisti sacentīsies par trim galvenajām balvām: papildu finansējumu 25 000 EUR, 15 000 EUR vai 10 000 EUR apmērā.

Lai saņemtu plašāku informāciju, rakstiet uz: tamas.bekasi@eithealth.eu

  1. Start-ups Meet Pharma” — pieteikšanās termiņš: 2020. gada 29. marts

“EIT Health” programmas “Start-ups Meet Pharma” otrais izlaidums aicina ambiciozas komandas, kas vēlas pieņemt īstus globāla mēroga farmācijas nozares izaicinājumus. Šī akcelerācijas programma galveno uzmanību pievērš kontaktu dibināšanai starp jaunuzņēmumiem, kas nodarbojas ar inovatīvu risinājumu izstrādāšanu hronisku slimību aprūpes jomā, un galvenajiem farmācijas nozares partneriem Eiropā. Programma ir paredzēta komandām, kam ir gatavi produkti vai prototipi laišanai tirgū un, kas ir ieinteresētas sadarboties ar globāla mēroga farmācijas nozares uzņēmumiem, lai kopīgi attīstītu risinājumu, kas „sniedzas tālāk par medikamentiem”. Šī gada izaicinājumi tiks publicēti 10. februārī.

Lai saņemtu plašāku informāciju, rakstiet uz: tamas.bekasi@eithealth.eu

  1. Smart-Up Lab” — pieteikšanās termiņš: 2020. gada marts

Jau ceturto reizi notiekošā “Smart-Up Lab” ir starptautiska 3 mēnešu ilga “e-Lab” programma veselības aprūpes jomas topošajiem līderiem. Šī programma tiek īstenota divos posmos: pavasara (marts–jūnijs) un rudens (septembris–decembris). Programmas darbība tiek vienlaikus īstenota Lodzā (Polija), Neapolē (Itālija) un Tartu (Igaunija). Programmas laikā dalībnieki var iegūt jaunas zināšanas par ideju izstrādes procesiem, biznesa plānošanu, uzņēmējdarbību, vērtības radīšanu, tirgus izpēti, finansēšanu vai ātro prototipu izstrādi. Programma ir paredzēta studentiem, zinātņu doktoriem, uzņēmējiem un pētniekiem no dažādām jomām, kā, piemēram, medicīnas, dzīvības zinātnes, ekonomikas, IT vai tamlīdzīgām nozarēm. Dalībnieki var pievienoties jau ar savu izstrādāto inovatīvo ideju, taču tā nav obligāta prasība. Programmu īsteno Lodzas Medicīnas Universitāte, Federico II Neapoles Universitāte un Tartu Universitāte.

Pieteikšanās: http://medihub.zone/portfolio-item/smart-up-lab-2020/

“EIT Health” ir bezpeļņas organizācija, kas darbojas starptautiskā mērogā un sadarbojas ar 150 “EIT Health” partnerorganizācijām. “EIT Health” meklē talantus ne vien Rietumeiropā, bet arī centrālajos, austrumu un dienvidu reģionos, kur inovāciju attīstības temps joprojām ir viduvējs. Šie reģioni ir iekļauti “Reģionālajā inovācijas shēmā”, ko izstrādājusi viena no Eiropas Savienības iestādēm — Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT). Izmantojot “EIT Health” centrus 13 valstīs, dalībniekiem ir pieejamas dažādas izglītības, akcelerācijas un inovāciju iespējas veselības aprūpes jomā, tādējādi pārvēršot savas idejas īstos produktos vai risinājumos, kas palīdzēs cilvēkiem dzīvot ilgāk un laimīgāk.

“EIT Health” reģionālais centrs Latvijā atrodas Rīgas Stradiņa universitātē.

Vairāk informācijas: https://www.rsu.lv/starptautiska-sadarbiba/eit-health-ris-centrs.

 

Par “EIT Health”

“EIT Health” ir bezpeļņas organizācija un viena no lielākajām Eiropas publiskā privātā sektora partnerībām veselības aprūpes inovāciju jomā. “EIT Health” veido vairāk nekā 150 partneri, un tas ir unikāls Eiropas vadošo uzņēmumu, universitāšu, pētniecības un attīstības centru, kā arī slimnīcu un institūtu tīkls. “EIT Health” galvenais uzdevums ir izveidot ekosistēmu, kas ļautu nākotnē attīstīt veselības aprūpi, kā rezultātā Eiropas iedzīvotāji varētu dzīvot ilgāk un veselīgāk. “EIT Health” uzlabo veselības aprūpes speciālistu prasmes visā Eiropā, investējot Eiropas labākajos talantos un veicinot inovatīvu medicīnas produktu/risinājumu komercializāciju visā Eiropas Savienībā. Tā ir viena no lielākajām finansētajām veselības nozares iniciatīvām, un to atbalsta Eiropas Komisija un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT).

Plašākai informācijai apmeklējiet: www.eithealth.eu.

Par “EIT Health InnoStars”

“InnoStars” klasteris ir viens no septiņiem “EIT Health” ģeogrāfiskajiem apgabaliem. Tas apvieno tādu valstu grupu, kuras Eiropas Inovācijas indekss (European Innovation Scoreboard) ir novērtējis kā mēreni inovatīvas, ieskaitot Poliju, Ungāriju, Itāliju un Portugāli, kā arī “Reģionālās inovācijas shēmas” (RIS) programmā iekļautās papildu valstis – Baltijas valstis, Horvātiju, Slovākiju, Čehiju, Slovēniju, Grieķiju un Rumāniju. “InnoStars” ir vērsts uz uzņēmējdarbības, inovāciju un izglītības veicināšanu veselības aprūpē, veselīga dzīvesveida un dzīvildzes (active aging) jomās, kā arī, lai novērstu plaisu starp reģioniem, kas ir inovāciju līderi, un reģioniem, kas vēl progresē.

Plašākai informācijai apmeklējiet: https://eithealth.eu/in-your-region/innostars/

Par EIT “Reģionālo inovācijas shēmu” (EIT RIS)

“Reģionālā inovācijas shēma” (RIS) ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) izveidota programma, kuras mērķis ir mazinātu plaisu starp reģioniem, kas ir inovāciju līderi, un reģioniem, kuri progresē. Veselības aprūpes jomā programma tiek attīstīta kopš 2016. gada un tās galvenais koordinators ir “EIT Health InnoStars”. Programmā ir iekļauti 14 centri 13 valstīs visā Austrumeiropā, Centrālajā un Dienvideiropā. Šie centri kalpo kā piekļuves punkti Eiropas labāko universitāšu, uzņēmumu un to projektu tīklam. Programmas mērķis ir veicināt šo reģionu inkubāciju, atklājot unikālus inovāciju resursus un iesaistot vietējos inovatorus dalībai Viseiropas programmās un konkursos.

Plašākai informācijai apmeklējiet: https://eithealth.eu/project/regional-innovation-scheme-ris/

Sabīne Dzene, “EIT Health”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi