Bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem, pateicoties ziedojumam, būs pieejams jauns izmeklējums!

Šodien, noslēdzoties labdarības akcijas Riepas ar sirdi 8 sezonai, Bērnu slimnīcā pulcējās autoservisu pārstāvji no visas Latvijas! Šī ir kļuvusi par sirsnīgu tradīciju, kad ārstiem un māsiņām ir iespēja klātienē teikt paldies akcijas dalībniekiem, jo šo gadu laikā, pateicoties labdarības akcijai, Bērnu slimnīcā ir veikti nozīmīgi uzlabojumi, kas joprojām palīdz bērniem veseļoties!

Šogad Jaundzimušo nodaļas ārsti paldies teica par Cirkulārās fototerapijas lampu, kura mazajiem pacientiem nepieciešama jaundzimušo dzeltes mazināšanai, jo īpaši priekšlaikus dzimušajiem bērniem.  Šobrīd vienīgā  nodaļas rīcībā esošā lampa tiek lietota trijās jaundzimušo nodaļās un tiek pārvietota pa vairākām vietām un stāviem. Ņemot vērā, ka mazo pacientu ir daudz, jo Neonatoloģijas klīnikā ik gadu ārstējas vidēji 1100 jaundzimušo, no kuriem 350 ir priekšlaikus dzimuši, šī dāvana nodaļā ir īpaši gaidīta!

Arī šī gada ziedojums 10 803 eiro apmērā tiek ļoti gaidīts un tas būs liels ieguvums daudziem pacientiem, kuri līdz šim šo izmeklējumu Latvijā nevarēja veikt. Par saziedotajiem līdzekļiem tiek plānots iegādāties kapnogrammu Miega kabinetam! “Bērnu slimnīcā veic poligrāfijas un polisomnogrāfijas izmeklējumus, taču diemžēl šie izmeklējumi šobrīd tiek veikti bez CO2 sensora (kapnogrammas).  Arī citās ārstniecības iestādēs Latvijā netiek veikti izmeklējumi ar CO2 sensoriem, tādēļ pacienti tiek nosūtīti uz izmeklējumu ārzemēs, kas ir dārgi un pacientiem rada papildus neērtības. Šāds izmeklējums būtu nepieciešams visiem bērniem ar aizdomām un hipoventilāciju, piemēram, neiromuskulāriem slimniekiem, tāpēc esam ļoti patiecīgi par labdarības akcijas Riepas ar sirdi ziedojumu un iespēju to iegādāties!”, pateicību pauda Bērnu slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Iepriekšējos gados akcijas ietvaros saziedoti vairāk nekā 78 000 eiro, kuri tika izlietoti, sarūpējot nepieciešamo aparatūru slimnīcas Jaundzimušo un Priekšlaikus dzimušo bērnu nodaļām, Anestezioloģijas un Intensīvās terapijas nodaļai, kā arī īpašu medicīnisku aprīkojumu pacientiem ar apdegumiem. Akcijas ietvaros SIA Latakko, viens no vadošajiem auto nozares uzņēmumiem Baltijas valstīs, kopā ar partneriem no Pirelli Key Point riepu servisiem no katra pārdotā vasaras riepu komplekta ziedoja 1,50 eiro Bērnu slimnīcai.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa atzina, ka akcija Riepas ar sirdi ir viens no ilggadīgākajiem un uzticamākajiem Bērnu slimnīcas atbalstītājiem, ar kuru palīdzību pacientu labā paveikts ļoti daudz. “Akcija Riepas ar sirdi katru gadu mums ir kā sirsnīgs pārsteigums, jo šī vienmēr ir bijusi un joprojām ir auto servisu un viņu darbinieku pašu organizēta un plānota akcija, kuras rezultātā ieguvēji ir bērni! Mums kā Bērnu slimnīcas fondam ir svarīgi, lai ziedotājs varētu redzēt un saprast, kā tiek izlietots ziedojums, tamdēļ šādas tikšanās reizes ir ļoti vērtīgas, jo varam izstāstīt, kā mums ir gājis, kā esam izlietojuši ziedoto naudiņu, kas šobrīd nepieciešams bērnu veselības uzlabošanai. Šajās tikšanās reizēs vienmēr ir liels prieks un lepnums, ka mums Latvijā ir tik daudzi krietni vīri, kuri ar lielu atbildību un sirsnību gadu no gada nāk mums palīgā un iegulda bērnu veselībā un nākotnē!”

 

Bērnu slimnīcas fonds
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli