LLPA pauž atbalstu VM un NMPD plānotajām reformām neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvji tikšanās laikā ar veselības ministri Andu Čakšu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāvjiem pārrunāja plānotās reformas NMPD darbībā un citus aktuālus jautājumus veselības aprūpes nozarē.

Sarunās LLPA uzsvēra, ka, īstenojot plānotās veselības nozares reformas, primāri jādomā par iedzīvotāju drošību, lai savlaicīgi tiktu saņemta primārā veselības aprūpe un sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Tāpat LLPA uzsvēra, ka kopā ar Veselības ministrijai (VM) būtu būtiski risināt sadarbības veicināšanu ar ģimenes ārstu praksēm, lai nodrošinātu primāro veselības aprūpes pieejamību un konsultācijas iedzīvotājiem gan plānoti, gan akūtos gadījumos.

Anda Čakša, veselības ministre: “Esmu gandarīta par šodienas konstruktīvo dialogu un LLPA pārstāvju izpratni par veselības nozari, pārrunājot plānotās reformas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai un veselības aprūpes pieejamības veicināšanai visā Latvijas teritorijā. Ceram uz konstruktīvu un lietišķu sadarbību arī nākotnē, risinot nozarē aktuālus jautājumus.”

Tikšanās laikā NMPD informēja par plānoto resursu efektivizācijas procesu, lai arī turpmāk nodrošinātu operatīvu un kvalitatīvu neatliekamās medicīnas pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā.

Šobrīd Latvijas teritorijā izbraukumus uz neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumiem nodrošina 188 neatliekamās palīdzības brigādes, dienas laikā vidēji tiek saņemti ap 1200 izsaukumiem, no kuriem 50% ir nepamatoti, un kuru laikā pacientiem ir nepieciešami cita veida pakalpojumi un konsultācijas, ko var sniegt arī ģimenes ārsts u.c. speciālisti.

Viens no iespējamiem risinājumiem NMPD resursu efektīvam izlietojumam ir NMP brigāžu profilēšana pēc to specifikas un izsaukuma veida – augstas, vidējas un zemas prioritātes izsaukumiem, atbilstoši profilam piemērojot nepieciešamo speciālistu komandu.

Viktors Valainis, LLPA izpilddirektors: “Mēs atzinīgi vērtējam NMPD iniciatīvu veicināt efektīvu neatliekamās medicīniskās palīdzības resursu pārdali un izmantošanu. Uzskatu, ka plānotās reformas ir racionālas un pārdomātas, balstītas uz pamatīgu datu analīzi un padziļinātu iespējamo attīstības virzienu izpēti, ņemot vērā pasaules pieredzi. Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka tām jābūt samērojamām ar iedzīvotāju vajadzībām. Sarunās ar nozares speciālistiem secināts, ka šobrīd pilnībā nestrādā ģimenes ārstu institūts un mums visiem kopā jāturpina darbs pie primārās veselības aprūpes pieejamības veicināšanas iedzīvotājiem, lai sākotnēji akūtos gadījumos vērstos pēc konsultācijas pie ģimenes ārsta, bet kritiskos gadījumos tiktu saukta neatliekamā palīdzība, tādējādi izvairoties no tā sauktajiem viltus izsaukumiem.”

NMPD skaidroja, ka galvenie ieguvumi no plānotās reformas būs precīzāk izstrādāta operatīvā medicīniskā transporta koncepcija, atbilstoša materiāla un tehniskā nodrošinājuma izmantošana atbilstoši brigādes profilam. Vienlaikus tas veicinātu medicīniskā personāla kvalifikācijas celšanu un atalgojuma palielināšanu par pamatslodzi.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko kontaktu un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 9 lielākās Latvijas pilsētas - Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera un Jēkabpils.

LLPA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli