Karstums. Vai nav pienācis laiks pārbaudīt sirdi?


foto;vestirama.ru
Tik ilgstoši karsta vasara sen nav bijusi. Vairums cilvēki par to priecājas, izbauda sauli, ūdens priekus un atpūtu pie dabas. Bet sirds slimniekiem karstais laiks sagādā problēmas - tveice rada pamatīgu slodzi sirds un asinsvadu sistēmai.

Sirds bojājuma pazīmes, ritma un vadīšanas traucējumu diagnostikai visbiežāk izmanto elektrokardiogrāfiju (EKG) – tas ir sirds elektrisko notikumu grafisks attēls, ko reģistrē ar elektrodiem. Lai gan elektrokardiogrāfijas metode ir sena sirds izmeklēšanas metode, tās loma sirds slimību diagnostikā un pacienta stāvokļa izvērtēšanā laika gaitā nav mazinājusies. To veic gan pacientiem ar neskaidrām sāpēm krūtīs, gan pacientiem, kuriem jau ir diagnosticētas kāda no sirds slimībām, lai turpinātu novērot dinamikā. EKG pieraksts ļauj iegūt svarīgu informāciju par sirds darbības ritma traucējumiem, novērtēt sirds muskuļa trofikas stāvokli u.t.t. 

Metode reģistrē un grafiski attēlo sirds elektrisko potenciālu, kas rodas sirds darbības laikā. Elektrokardiogrammas pierakstu miera stāvoklī veic ar digitālu iekārtu, kas ļauj ātri un ērti to apskatīt un arhivēt. Digitālajā elektrokardiogrammu arhīvā saglabā visas veiktās EKG, un tas palīdz ārstam kardiologam salīdzināt un novērot slimības attīstību dinamikā.

Sirds un plaušu funkcionālā izmeklēšana 

 Funkcionālās diagnostikas kabinets ir aprīkots ar modernu aparatūru, ar kuru datorizēti veic:

  • - elektrokardiogrammu;
  • - veloergometriju;
  • - ehokardiogrāfiju;
  • - diennakts asinsspiediena pierakstu;
  • - diennakts elektrokardiogrammas (Holtera monitorēšana) pierakstu;
  • - ārējās elpošanas funkcijas analīzi (spirogrāfija jeb bronhu dilatācijas tests).

Elektrokardiogramma (EKG) ir sirds elektrisko notikumu grafisks attēls, ko reģistrē ar elektrodiem un EKG līknē analizē sirds bojājuma pazīmes, ritma un vadīšanas traucējumus. EKG pieejamība un pilnīgs nekaitīgums ļauj šo metodi lietot plaši kā sirds slimību diagnostikā, tā regulārā pacientu novērošanā dinamikā.

Holtera monitorēšana ir EKG ilgstošs pieraksts, parasti vienu diennakti, lai atklātu sirds bojājuma pazīmes, ritma un vadīšanas traucējumus ilgākā laika posmā. Nepieciešamības gadījumā to veic atkārtoti.

Fiziskās slodzes tests - izmantojot veloergometru (jeb velotrenažieri), kurš aprīkots ar speciālu aparatūru.  Ar šīs aparatūras palīdzību pacientam slodzes laikā reģistrē sirds kardiogrammu, mēra arteriālo asinsspiedienu. Lasīt šeit

Ehokardiogrāfija ir ultraskaņas metode, ar kuras palīdzību nosaka sirds izmērus, vārstuļu un sieniņu stāvokli, un sirds funkcionālo stāvokli. Nepieciešamības gadījumā tiek veikta ehokardiogrāfiskā izmeklēšana caur barības vadu.

Asinsspiediena diennakts monitorēša dod iespēju reģistrēt asinsspiediena diennakts svārstības un izvēlēties racionālāko ārstēšanas taktiku.

Ārējās elpošanas funkcijas analīze (spirogrāfija jeb bronhu dilatācijas tests) - galvenā izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var noteikt bronhiālās astmas vai hroniska obstruktīva bronhīta diagnozi, kā arī izvērtēt nozīmētās terapijas efektivitāti.

 Saņemot ģimenes ārsta vai ārsta speciālista rekomendācijas par izmeklējuma nepieciešamību, pieraksts iespējams pa reģistratūras tālruni: 67366323. Vairāk informācijas www.1slimnica.lv.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli