Rīgas 1. slimnīca: atbrīvoties no sāpēm tagad var par valsts apmaksātajām kvotām


foto;Foto: Renārs Koris
Algologs jeb sāpju speciālists pārzina sāpju veidošanās mehānismu un spēj novērst sāpju radītās ciešanas. Mūsdienīga un efektīva sāpju noņemšanas metode ir blokādes. Tagad Rīgas 1. slimnīcā var saņemt valsts apmaksātu manipulāciju.

Ko dara algologi?

Pateicoties algoloģijas panākumiem, ir atklātas jaunas metodes cīņai pret hroniskām sāpēm, kas ļauj būtiski atvieglot stāvokli slimniekiem ar hroniskām sāpēm, tai skaitā onkoloģiskajiem slimniekiem.

Rīgas 1. slimnīcas sāpju centrā pacientam iespējams operatīvi nonākt pie speciālistiem (algologiem), kuri palīdzēs atbrīvoties vai atvieglot sāpes.

Pacientus pieņem algologi - anesteziologi, kuri nosaka blokādes nepieciešamību pēc konsultācijas, pamatojoties uz izmeklējumiem un pacientu sūdzībām.

Visas blokādes ir ārstnieciskas. Blokādes laikā medikaments (hormons, lokāls anestētiķis), fluoroskopijas vai ultrasonoskopijas kontrolē tiek ievadīts iekaisušā nerva rajonā, līdz ar to samazinās iekaisums, un kā sekas tam, arī sāpes.

Sāpju centrs strādā Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītājas, docentes Irinas Evansas vadībā, kura atsevišķus blokādes veidus apguvusi ASV.

Kā saņemt blokādi par valsts naudu?

Lai saņemtu valsts apmaksātu manipulāciju, samaksājot pacienta iemaksu par ārstēšanās dienu dienas stacionārā 7,11 EUR, nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums uz Rīgas 1. slimnīcas Dienas stacionāru hronisko sāpju pacientu ārstēšanai.

Rīgas 1. slimnīcas Sāpju centrā algologi, vispirms ievadot kontrastvielu, blokādes veic rentgena kontrolē. Rezultātā pretsāpju un iekaisuma mazinoši medikamenti (hormonu preparāti, anestētiķi) tiek injicēti sāpes izraisošajā vietā, neietekmējot citus orgānus.

Pieteikties pa tālruni 67 366 277 vai mob. 25 449 469.

Speciālistu e-pierakstu kalendārs atrodams šeit.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija