Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Pirmo reizi Baltijā veikta fenestrētu stentprotēžu implantācija aneirismas ārstēšanai

17. maijā Ziemeļigaunijas reģionālajā slimnīcā Tallinā (PERH) tika veikta Baltijā vēl nepieredzēta fenestrētu stentprotēžu implantācija aneirismas ārstēšanai, kas ļauj pacientam izvairīties no atvērtās operācijas un samazināt riskus. Jaunā metode saucas fenestrēta endovaskulārā aortas aneirismas labošana (FEVAR). Operāciju veica metodes pārzinātājs, čehu profesors Dr. Marcins Kohers (Marcin Kocher) ar igauņu kolēģiem, un operācija ilga 2,5 stundas.

Nav pamata aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija galīgajam lasījumam virzījusi grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas. Vai šādam lēmumam ir medicīnisks un zinātnisks pamats, Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros stāsta Klīnikas EGV ginekoloģe reproduktoloģe Solvita Funka. "Par olšūnu ziedošanu pastāv vairāki mīti un aizspriedumi, kas ir izplatīti gan medicīnas speciālistu vidū, gan visā sabiedrībā. Es vēlētos kliedēt nepamatotās aizdomas, ka šī procedūra kaitē veselībai un sabiedrībai," stāsta ārste.

Pirmo reizi Baltijā veikta fenestrētu stentprotēžu implantācija aneirismas ārstēšanai

17. maijā Ziemeļigaunijas reģionālajā slimnīcā Tallinā (PERH) tika veikta Baltijā vēl nepieredzēta fenestrētu stentprotēžu implantācija aneirismas ārstēšanai, kas ļauj pacientam izvairīties no atvērtās operācijas un samazināt riskus. Jaunā metode saucas fenestrēta endovaskulārā aortas aneirismas labošana (FEVAR). Operāciju veica metodes pārzinātājs, čehu profesors Dr. Marcins Kohers (Marcin Kocher) ar igauņu kolēģiem, un operācija ilga 2,5 stundas.

4 paradumi, kas nāks tavām acīm par labu

Acu veselība ir tas jautājums, par ko jādomā katru dienu, jo tieši dažādi ikdienas paradumi visvairāk ietekmē to, cik labi redzam, cik labi mūsu acis jūtas gan šodien, gan jutīsies nākotnē. Tāpēc katra diena ir piemērota, lai izveidotu sev kādu jaunu paradumu. Ja vēl kaut ko no šī saraksta nedarāt, tad ir īstais brīdis to mainīt.

Mazina birokrātiju veselības nozarē

Lai mazinātu birokrātiju veselības nozarē un vienkāršotu administratīvās procedūras, šodien, 12.jūnijā, valdības sēdē apstiprināti Veselības ministrijas sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka C hepatīta pacientu reģistra uzturēšanas kārtību*.

Kā sevi pasargāt no saules apdegumiem un ādas vēža?

D vitamīnu var gūt tikai pirmajās 10 – 15 minūtes, kas pavadītas saulē, un daudziem tas būtu maksimālais sauļošanās laiks. Diemžēl cilvēki nevērīgi izturas pret veselību, riskē gūt saules apdegumus, kā arī ultravioletā starojuma dēļ saslimt ar ādas vēzi, bet vienalga sabiedrības spiediena ietekmē cenšas gada siltākajā laikā iegūt brūnu iedegumu un rudenī secina – esam nedaudz novecojuši, pieredzē dalās estētiskās medicīnas un lāzerkosmetoloģijas klīnikas Panacea Pro vadītāja – ārste Ludmila Stavro-Freiberga.

Neauglības ārstēšanas labdarības projekta ietvaros piedzimuši 11 mazuļi!

Neauglības ārstēšanas labdarības projektam "Labu darot" piecu gadu jubileja! Šo gadu laikā ar sabiedrības atbalstu ir apmaksāta neauglības ārstēšana vairāk kā četrdesmit ģimenēm, pasaulē nākuši vienpadsmit mazuļi, bet vēl dažas ģimenes ir savu bērniņu gaidībās. "Tie ir ļoti iepriecinoši rezultāti, un katrs mazulis, kas nācis pasaulē šīs atbalsta programmas ietvaros, ir ne vien patiesa dāvana saviem vecākiem, bet arī dzīvs apliecinājums tam, ka mūsu sabiedrība ir atbalstoša, dāsna un gatava palīdzēt tiem, kam tas visvairāk nepieciešams," stāsta projekta idejas autore, SIA ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Kam ir tiesības saņemt pabalstu veselības aprūpei Rīgā?

Rīdziniekiem ar zemiem ienākumiem ir iespēja samazināt izdevumus par medicīnas pakalpojumiem, kas tiek sniegti galvaspilsētā. Pastāstām, kā to izdarīt.

Izsludināta Jauniešu garantijas papildu uzņemšana 30 profesijās

Profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā līdz 31. augustam izsludināta Jauniešu garantijas papildu uzņemšana jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba. Uzņemšana notiek 30 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras var apgūt 1 gada laikā bez maksas.

Lielākā daļa cilvēku nezinātu, kā palīdzēt cukura diabēta pacientam, kurš zaudējis samaņu

Situācijā, kad cukura diabēta pacientam pēkšņi paliktu slikti cukura līmeņa pazemināšanās dēļ, vairāk nekā puse cilvēku nespētu konstatēt slimības pazīmes, un 71% nezinātu, kā sniegt pirmo palīdzību, ja cukura diabēta pacients zaudē samaņu. Par to liecina veiktā aptauja sadarbībā ar Latvijas Diabēta federāciju, aktualizējot tēmu par nepietiekamām sabiedrības zināšanām par cukura diabētu, tā simptomiem un palīdzības sniegšanu cukura diabēta pacientiem. Šāda statistika ir satraucoša, jo Latvijas cukura diabēta pacientu reģistra dati rāda, ka cukura diabēta pacientu skaits Latvijā 10 gadu laikā ir dubultojies, pašlaik sasniedzot jau teju 90 tūkstošus pacientu.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana