Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Atvērts Latvijā pirmais Androloģijas centrs

Klīnikā EGV atvērts Latvijā pirmais Androloģijas centrs, kas piedāvās novitātes vīrišķās veselības ārstēšanā. Centrā tiks veiktas arī mazinvazīvas operācijas, ieskaitot auglības ķirurģisko atjaunošanu.

LTRK aicina nepieļaut partijas "Vienotība" virzītos grozījumus Veselības likumā, kas paredz tirgus kropļošanu

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kategoriski iestājas pret partijas "Vienotība" pēdējā brīdī iesniegtiem un virzītiem priekšlikumiem veselības finansēšanas kārtībai, paredzot, ka turpmāk valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, drīkstēs sniegt tikai valsts un pašvaldību iestādes, tieši un nesamērīgi diskriminējot privātās medicīnas iestādes, kas līdz šim veiksmīgi sniegušas pakalpojumus pacientiem.

HIV testēšanas nedēļa: pārbaudies bez maksas!

Laikā no 17.novembra līdz 24.novembrim visā Eiropā notiek HIV testēšanas nedēļa. HIV testēšanas nedēļas mērķis ir aktualizēt HIV testa veikšanas nepieciešamību un nozīmi. HIV testēšanas nedēļas laikā vairākās vietās visā Latvijā būs iespējams bezmaksas veikt HIV testu, kā arī saņemt speciālista konsultāciju.

Notiks pasākums priekšlaicīgi dzimušajiem bērniem un viņu vecākiem

2017. gada 17. novembrī pulksten 15.00 Rīgas Lutera baznīcas draudzes centrā, Torņkalna ielā 5, tiks atzīmēta Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena, kuras ietvaros notiks priekšlaicīgi dzimušo bērnu koncerts un zīmēju izstāde. Pasākums tiek rīkots, lai ļautu sanākt kopā un dalīties pieredzē tiem vecākiem, kuri saskaras ar līdzīgiem izaicinājumiem.

Deputāti nobažījušies par obligāto pretgripas vakcīnu ieviešanu zīdaiņiem un grūtniecēm

5 Saeimas deputāti: Inguna Sudraba (NSL), Nellija Kleinberga (LRA), Jūlija Stepaņenjo (S), Aivars Meija (NSL), Varis Krūmiņš (LRA) 16.novembrī vērsās pie veselības ministres Andas Čakšas ar jautājumiem par Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna 2018-2020 pasākumiem (turpmāk tekstā – Plāna projekts).

Ģimenes plānošana nedrīkst būt greznība

Nav šaubu, ka Latvijai ir svarīgs ikviens jaundzimušais, tomēr demogrāfisko rādītāju celšanas dēļ mēs nedrīkstam būt tik nežēlīgi un aukstasinīgi nolemt daudzus no viņiem dzīvei emocionāli un fiziski nepanesamos apstākļos. Ikreiz, kad Dzemdību nodaļā kāda māte atstāj savu mazuli, un tas nonāk bērnu namā, vai kad ziņās dzirdam par bērniem, kas atrasti ieslēgti istabā bez ēdiena, un viens no viņiem jau kādu laiku miris, top arvien skaidrāks – politiķu izvirzītais mērķis celt valsts demogrāfiju šādas situācijas neattaisno. Valstij ir jāizglīto sabiedrība un jānodrošina iespēja plānot ģimenes pieaugumu arī tām iedzīvotāju grupām, kam finansiālu vai sociālu apsvērumu dēļ līdz šim tas nav bijis iespējams. Tikai tā varam panākt, ka Latvijā dzimst iespējami vairāk gaidītu, mīlētu un laimīgu bērnu.

Alkohols, Coca-cola un citi produkti, kas "izdzen" ūdeni un rada slāpes

Lai veicinātu enerģijas pieplūdumu, ātrāku vielmaiņu, gremošanu, kā arī padarītu ādu veselīgāku, ārsti iesaka dienā izdzert vismaz 2l ūdens. Gadās, ka cilvēks, izdzerot ieteicamo ūdens daudzumu, efektu tomēr nejūt, un šeit pie vainas var būt produkti, kas "izdzen" ūdeni. Kas ir šie produkti? Uzņēmums VENDEN ir apkopojis biežāk lietotos produktus, kas var radīt ūdens trūkumu organismā.

Indra Štelmane: cukura diabēta pacientu izglītošana un apmācības Latvijā ir nepietiekamā līmenī

Cukura diabēta izplatība Latvijā, līdzīgi kā citur pasaulē, pēdējo 10 gadu laikā ir strauji pieaugusi un 2016. gada nogalē Latvijas cukura diabēta pacientu reģistrā bija jau 88 945 pacienti. Ja salīdzina ar 2005. gadu, kad reģistrēti bija 47 847 pacienti, var redzēt, ka pacientu skaits ir teju dubultojies.

14.novembrī pasaulē atzīmē Diabēta dienu

Starptautiskā Diabēta federācija 14.novembrī visā pasaulē atzīmē Diabēta dienu. Šī gada tēma ir "Diabēts un sievietes – tiesības uz veselību". Pēc federācijas aplēsēm, pašlaik pasaulē ir vairāk nekā 199 miljoni sieviešu ar cukura diabētu, bet turpinoties pašreizējām saslimšanas pieauguma tendencēm 2040.gadā būs ap 313 miljoniem.

Ventspils slimnīca paraksta līgumu par ERAF finansējuma piešķiršanu

Pirmdien, 13.novembrī plkst.16:30 Veselības ministrijas telpās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas un Centrālās finanšu un līguma aģentūras (CFLA) pārstāvji parakstīs līgumu par ERAF finansējuma piešķiršanu slimnīcas attīstības projektam.

Aktuālās ziņas