Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Speciālisti: jāaptur cukura diabēta lavīna

Lai izglītotu iedzīvotājus un speciālistus par prediabētu un to, kā savlaicīgi novērst cukura diabēta risku, Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrība sadarbībā ar pacientu biedrību ParSirdi.lv pirmo reizi organizē "Pre(t)diabēta dienu", kas norisināsies 25.oktobrī.

Kāda ir cinka, selēna un kālija nozīme organismā?

Optimālu cilvēka organisma darbību veido daudzu savstarpēji saistītu faktoru kopums, ko ietekmē gan organisma iekšējie procesi un iedzimtība, gan arī ārējie faktori – uzturs, fiziskās aktivitātes, miegs, stresa līmenis un daudzi citi. Cilvēka organismā liela nozīme ir arī tādām minerālvielām kā cinks, selēns un kālijs, par kurām bieži vien tiek piemirsts. Par šo minerālvielu lomu un produktiem, ar kuru palīdzību tos var uzņemt, stāsta BENU Aptiekas farmaceite Ilze Priedniece.

Alerģijas, ādas problēmas un elpceļu saslimšanas – padomi, kā izvairīties no apkures radītā sausā gaisa ietekmes

Sākoties apkures sezonai, aktuāla problēma ir tās radītais sausais gaiss telpās. Mitruma līmeni gaisā samazina ne tikai centrālapkure, bet arī apsildāmās grīdas un dažādas citas elektroniskās ierīces. Ilgstoši atrodoties pārāk sausā gaisā, mazinās imunitāte, āda kļūst sausa un jutīga, kā arī pastiprinās alerģiju risks, jo putekļu cirkulācija ir intensīvāka. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa skaidro, kā sauss gaiss ietekmē ikviena pašsajūtu un dalās padomos, kā pasargāt organismu apkures sezonā.

Uzsākta kampaņa ar aicinājumu vakcinēties grūtnieces un bērnus

Vakar, 17. oktobrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju atklāja sabiedrības informēšanas kampaņu "Neļauj gripai jūs noķert." Tās mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju, bet sevišķi grūtnieču un bērnu vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem, vakcinēšanos pret gripu, palielināt sabiedrības kopējo izpratni par vakcinēšanās nozīmi, kā arī informēt par tās pieejamību, drošumu un efektivitāti, īpaši uzsverot tās sabiedrības grupas, kurām ir augsts ar gripu saistīto komplikāciju risks.

Amway apvieno spēkus ar tūkstošiem Eiropas uzņēmēju cīņā pret nepilnvērtīgu uzturu bērniem visā pasaulē

Amway sociālās atbildības kampaņa, ko atbalstīja tūkstošiem uzņēmēju visā Eiropā, savāca 25 000 ASV dolāru globālajai kampaņai "Piecu spēks". Pateicoties šim ziedojumam, 2500 bērnu būs iespēja lietot NUTRILITE™ Little Bits uztura bagātinātājus.

Amway apvieno spēkus ar tūkstošiem Eiropas uzņēmēju cīņā pret nepilnvērtīgu uzturu bērniem visā pasaulē

Amway sociālās atbildības kampaņa, ko atbalstīja tūkstošiem uzņēmēju visā Eiropā, savāca 25 000 ASV dolāru globālajai kampaņai "Piecu spēks". Pateicoties šim ziedojumam, 2500 bērnu būs iespēja lietot NUTRILITE™ Little Bits uztura bagātinātājus.

Bērnu slimnīcā atklāj Baltijā pirmo Pēdu aprūpes kabinetu

VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" (BKUS) ir atklāts Baltijā pirmais Pēdu aprūpes kabinets bērniem. Kabinets tapis, pateicoties uzņēmuma "Sigmen" un Bērnu slimnīcas fonda atbalstam.

Reģionos norisināsies bezmaksas konsultācijas par urīna nesaturēšanu

Rudenī sociālās iniciatīvas "Pāraktīvs urīnpūslis – vai tā ir norma?" ietvaros turpinās bezmaksas uroloģijas konsultācijas Latvijas reģionu pilsētās. Oktobrī un novembrī konsultācijas norisināsies Rēzeknē, Ventspilī un Limbažos, un uz tām aicinātas pieteikties sievietes, kas cieš no urīna nesaturēšanas problēmas.

Vai burgers ir kaitīgāks par karbonādi? Atklāj uztura speciāliste

Ja vēl pirms pāris gadiem burgers tika uzskatīts par vienu no neveselīgākajiem produktiem, kuru iekļaujam uzturā, tad šobrīd par godu šim ēdienam tiek rīkoti festivāli, restorāni savā ēdienkartē iekļauj burgerus no pašceptas maizes, pašu gatavotām mērcēm un Latvijā audzētu liellopu gaļas. Atspoguļojot sabiedrībā valdošos mītus, uztura speciāliste Guna Rijkure skaidro, kas patiesībā slēpjas burgera sastāvā un vai patiešām burgers ir tik melns kā viņu mālē.

Pētījums: vakcinēšanos kopumā atbalsta 93% respondentu

Tuvojoties epidēmiskajai sezonai, ir svarīgi rūpēties ne vien par atbilstoša apģērba izvēli un organisma imunitātes stiprināšanu, bet arī uzmanīgi sekot līdzi vakcinācijas kalendāram, lai no smagām saslimšanām pasargātu gan sevi, gan savus mīļos. BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: 50% aptaujāto atbalsta vakcinēšanos, 43% norāda, ka vakcinēšanās būtu jāveic tikai pret noteiktām slimībām, savukārt tikai 4% respondentu uzskata, ka vakcinēties nav nepieciešams. Pētījuma rezultātus, kā arī to, kas ir vakcīna un pret kurām slimībām noteikti jāvakcinējas, skaidro ģimenes ārste Zane Zitmane.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri