Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Par ikdienas higiēnu, ja mājās ir slimnieks

"Vai zināt, higiēnas un dezinfekcijas prasības, ja mājās slimnieks? Piemēram, kā mazgāt slima cilvēka drēbes un veļu?" vaicā "Mēness aptiekas" farmaceite Ērika Pētersone. Par to mēs neaizdomājamies pieņemot, ka veļas mazgājamā mašīna pati par visu parūpēsies.

Veselības indekss: 26 % jauniešu visbiežāk brīvo laiku pavada virtuālajā vidē

Katrs ceturtais jaunietis atzīst, ka mēdz pārmērīgi aizrauties ar virtuālo vidi, liecina "Mana aptieka un Apotheka Veselības indekss" pētījums. Šī brīža situācijā ikdiena bez virtuālās vides nav iedomājama, tāpēc eksperti uzsver, ka šobrīd ir īpaši svarīgi atrast alternatīvas brīvā laika pavadīšanai, un ir pārliecināti, ka kopīgas ģimenes aktivitātes ir efektīvākais veids, kā mazināt virtuālās vides atkarības risku bērniem nākotnē.

Kāpēc rodas insults?

Ik gadu 29. oktobrī tiek atzīmēta Vispasaules Insulta diena. Lai arī par insulta riskiem un seku nopietnību tiek runāts bieži, tomēr insulta skaits Latvijā pēdējo gadu laikā būtiski nav mainījies un mazinājies. Kāpēc tā? Kas ir būtiskākie riska faktori, kas ir būtiskākais insulta pacientu ārstēšanā un kādas ir profilakses iespējas? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroloģe Ilga Ķikule un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Kādas ir 2020.gada rudens modes tendences?

Vēlies atjaunot savu apģērbu kolekciju, bet tev nav pārliecības par to, kas ir modē šajā rudenī? Esam apkopojuši vairākus vērtīgus padomus, kas ļaus saprast, kādiem apģērbiem šogad vajadzētu atrasties tavā skapī un kurus no tiem tajā neiekļaut. Ja tevi interesē mode, tad šis raksts noteikti ir priekš tevis!

Apkures sezonas sākums – kā tas ietekmē mūsu veselību un pašsajūtu?

Rudens nozīmē apkures sezonas sākumu, kas, protams, priecē, jo telpās ir patīkami silti uzturēties, salīdzinot ar mitro un drēgno laiku ārā. Taču skrāpējoša sajūta kaklā, aizlikts deguns un sausa āda ar pastiprinātu lobīšanos – tie ir daži no simptomiem, kas var liecināt, ka uzturaties pārlieku sausā gaisā, pakļaujot savu organismu mazāk aizsargātu pret ārējās vides iedarbību, kam šobrīd, Covid-19 pieaugošas pandēmijas un citu vīrusu laikā, ir jāpievērš pastiprināta uzmanība. Kā apkures sezonas sausais gaiss var ietekmēt cilvēka veselību un pašsajūtu un kā par sevi papildu parūpēties, vienlaikus baudot patīkamo siltumu iekštelpās, skaidro "Euroaptieka" farmaceite Zane Melberga.

Kā izvēlēties skābes saturošus kosmētikas līdzekļus?

Samazinoties saules intensitātei, arvien plašāk tiek lietoti ādas kopšanas līdzekļi ar skābēm. Taču, vai šādi līdzekli ir piemēroti ikvienam? Kādiem nolūkiem tos lieto? Kā šos līdzekļus lietot pareizi un kādi īpaši piesardzības pasākumi jāievēro, izvēloties šādus produktus? Padomos dalās BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.

Eņģele: Aicina sievietes būt saprotošām, ja vienā dienā jāveic vairāki krūts izmeklējumi

Krūts audus var izmeklēt ar vairākām metodēm. Katrai no tām ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc vislabākais rezultāts sasniedzams, šīs metodes kombinējot. Par to, kādas ir jaunākās tendences krūšu profilaktiskajā un diagnostiskajā izmeklēšanā un kāda ir izmeklējumu pieejamība Latvijas pacientēm, stāsta RAKUS virsārste mamoloģijā dr. Ilze Eņģele.

Apsteidz dzemdes kakla vēzi!

Cilvēka papilomas vīruss (CPV) ir plaši sastopams vīruss, ar ko dzīves laikā ir inficējušies līdz pat 80% pasaules iedzīvotāju. CPV rada dažādus ādas bojājumus – kārpas, kandilomas un papilomas – un izraisa vairāk nekā 5% visu ļaundabīgo audzēju, tostarp dzemdes kakla vēzi. Ar mērķi atklāt slimību agrīnā stadijā valsts apmaksā bezmaksas dzemdes kakla vēža skrīningu sievietēm vecumā no 25 gadiem, taču atsaucība uzaicinājumam ir zema – tā nesasniedz pat 40%.

4 veidi, kā izmantot jūras sāli veselības un labsajūtas uzlabošanai: iesaka farmaceite

Jūras sāls visbiežāk tiek izmantots iesnu ārstēšanai, taču patiesībā tam ir daudz plašāks pielietojums. Tā, piemēram, jūras sāls vannas ir pazīstamas ar savām terapeitiskajām un ārstnieciskajām īpašībām, kā arī spēju mazināt stresu. Kādas ir jūras sāls vērtīgās īpašības un kā to izmantot ikdienā, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

Fitoterapija iesnu ārstēšanai un kā var līdz iesnām nenonākt

Pirmie saaukstēšanās simptomi ir organisma atbildes reakcija uz vīrusu iedarbību, kas izpaužas kā neliela kairinājuma sajūta degunā, aizlikts deguns un izdalījumi no tā. Tiem seko citi simptomi – iesnas, kakla sāpes, šķavas, klepus, drudzis. Kā var palīdzēt fototerapija, stāsta "Mēness aptiekas" eksperts bioloģijas zinātņu doktors Dailonis Pakalns.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums