Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Aktualizēs veselīga un aktīva dzīvesveida nozīmi sabiedrības veselības saglabāšanā

Akcentējot veselīga un aktīva dzīvesveida veicināšanas nozīmīgumu sabiedrībā, Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālā biroja un Latvijas Republikas Veselības ministrijas Divgades sadarbības līguma ietvaros no 29.-31.maijam notiks Pasaules Veselības organizācijas Neinfekciju slimību profilakses un kontroles Eiropas biroja vadītāja dr. Žoao Bredas (Dr. João Breda PhD MPH MBA , Head WHO European Office for Prevention and Control of Noncommunicable Diseases & a.i. Programme Manager Nutrition, Physical Activity and Obesity) vizīte Latvijā.

Paredzēts mainīt ķīmijterapijas zāļu iepirkšanas kārtību

Šodien, 25.maijā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts grozījumu projekts Ministru kabineta noteikumiem, kuros noteikta ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība*.

Inkontinence vīriešiem – kāpēc tā rodas un kā ar to cīnīties?

Pētījumi rāda, ka Eiropā viens no deviņiem vīriešiem saskaras ar urīna nesaturēšanas problēmu. Vīriešus šī slimība vairāk skar līdz ar vecuma iestāšanos – pētījumi liecina, ka 34% stiprā dzimuma pārstāvju pēc 80 gadu vecuma skar inkontinence. Tomēr urīna nesaturēšanas skarto vīriešu skaits ir uz pusi mazāks nekā sieviešu. Kas ir urīna nesaturēšana, un kā ar to sadzīvot, nezaudējot komfortu ikdienā?

Pārrunā aktualitātes veselības nozarē

Šodien, 24.maijā, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu aktualitātes veselības nozarē un iepazīstinātu ar sagatavoto veselības aprūpes sistēmas reformu plānu.

Darbu uzsāk LJMC Diagnostiskās radioloģijas nodaļa

Šodien atklāta Latvijas Jūras medicīnas centra (LJMC) jaunā Diagnostiskās radioloģijas nodaļa, kuras izveidē ieguldīti 2,23 miljoni eiro. Tā veidota kā viens no mūsdienīgākajiem un inovatīvākajiem ļaundabīgo audzēju diagnostikas un terapijas centriem Austrumeiropā.

Vairāk nekā trešdaļai iedzīvotāju grūtības samaksāt par veselības aprūpi

Rīga, 24.05.2017
Pērn 80,1 % Latvijas mājsaimniecību bija izmantojušas veselības aprūpes pakalpojumus pēdējo 12 mēnešu laikā. No tām katra trešā jeb 35,6 % ar grūtībām vai ar lielām grūtībām spēja segt veselības aprūpes pakalpojumus visiem mājsaimniecības locekļiem. 45,4 % tos varēja segt diezgan viegli vai ar nelielām grūtībām, un tikai 19 % tas bija viegli vai ļoti viegli, liecina Centrālās statistikas pārvaldes aptauja par veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu Latvijā 2016. gadā.

Vai iespējams izārstēt krūts vēzi?!

Pavasaris ir laiks, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta krūšu veselībai. Diemžēl statistika ir nepielūdzama – Latvijā krūts vēzis joprojām ir biežākais mirstības cēlonis sievietēm darbspējīgā vecumā. Kamdēļ tā, cik pieejama ir ārstēšana krūts vēža pacientēm un vai iespējams izārstēties no šīs slimības, stāsta onkoloģe ķīmijterapeite, asociētā profesore Alinta Hegmane.

Iepazīstina ar aktualitātēm sabiedrības veselības un veselības aprūpes jomā

Šodien, 23.maijā, veselības ministre Anda Čakša, piedaloties 70. Pasaules Veselības asamblejā* Ženēvā, iepazīstināja ar aktualitātēm sabiedrības veselības un veselības aprūpes jomā.

Pieredzes stāsts: "Bija skaidrs, ka jāiet ārstēties ar tradicionālajām metodēm."

"Bija liels šoks, kad uzzinājām, ka mammai ir krūts vēzis. Ģimenē nevienam nav bijusi tāda saslimšana. Arī rados ne, un te pēkšņi tāda diagnoze," savu stāstu uzsāk Inita un piebilst – lai arī ārstēšanās posms nav viegls ne mammai, ne viņas tuviniekiem, tomēr ir pārliecība, ka viss būs labi.

Veselības ministre Anda Čakša piedalīsies Pasaules Veselības asamblejā

No 22. līdz 23. maijam veselības ministre Anda Čakša piedalīsies 70. Pasaules Veselības asamblejā* Ženēvā.
grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån utan uc  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma