Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Jāņi: knifi, kā nepieņemties svarā un neciest no paģirām

Tuvojas Jāņi, un tas nozīmē tas nozīmē daudz gardumu, šašliku, salātu, limonāžu un, protams, alkoholisko dzērienu. Svētkos gandrīz nav iespējams ievērot pareizu uztura režīmu, tāpēc mēdzam pārēsties un nākamajā dienā ciest no smaguma sajūtas, papildu kilogramiem uz svariem, bet daži arī no paģirām. Uztura speciāliste Svetlana Aļeksejeva iepazīstina ar knifiem, kā svētku laikā samazināt pārēšanās risku un ko darīt, ja nākamajā rītā pašsajūta nav sevišķi laba.

Botulīna injekcijas – ne tikai skaistumam, bet arī veselībai

Plašākai sabiedrībai izdzirdot vārdu "botulīns" prātā nāk skaistumkopšanas speciālista krēsls, injekcijas un cilvēku vēlmes atbrīvoties no grumbām. Tomēr daudzi nezina, ka botulīns palīdz atbrīvoties arī no pastiprinātas svīšanas un muskuļu spasticitātes, kas rodas, piemēram, pēc insulta vai dažādām traumām. Tāpat botulīnu visā pasaulē izmanto bērnu cerebrālās triekas ārstēšanā, palīdzot mazajiem pacientiem atbrīvoties no pārmērīga muskuļu sasprindzinājuma.

Pētījums: Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju ikdienā nepietiekami daudz laika velta fiziskām aktivitātēm

• Vasaras sezona jau ierasti ir aktīvs un dažādām sportiskām aktivitātēm piesātināts laiks, taču, kā liecina zīmola Rexona veiktais pētījums par Latvijas iedzīvotāju kustības paradumiem ikdienā, 47% jeb gandrīz puse aptaujāto ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas pārāk reti vai it nemaz. Lai gan ceturtdaļa respondentu sporto regulāri, pārsvarā tie ir jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, savukārt gados vecāki cilvēki, kuriem šādas aktivitātes būtu tikpat nepieciešamas, ar sportošanu nodarbojas krietni retāk. Pētījums atklāj, ka iedzīvotājiem regulāri sportot visvairāk traucē laika trūkums, nespēks, nogurums un slinkums, taču vairākums aptaujāto norāda, ka ar fiziskām aktivitātēm vēlētos nodarboties biežāk.

11 valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi Rīgas 1.slimnīcā pieejami teju bez rindas

"Veselības problēmu gadījumā, aicinām cilvēkus neatlikt vizīti pie ārsta, jo savlaicīgi saņemta veselības aprūpe ir svarīgs priekšnosacījums labāku ārstēšanas rezultātu sasniegšanai", uzsver Rīgas 1.slimnīcas valdes priekšsēdētāja, daktere Natālija Zlobina.

Kā neuzņemties par daudz

Kristiāna Kalniņa, klīniskā psiholoģe veselības centrā "Vivendi"

Vispirms tu piekrīti draudzenei vai draugam izpalīdzēt, rīkojot dzimšanas dienas ballīti. Reizēm tu piekrīti darba kolēģiem aizvietot viņus, lai gan pašam spēki jau sen izsīkuši. Citā reizē tu atsaucies radinieku aicinājumam izpalīdzēt lauku darbos, tā vietā, lai ar ģimeni atpūstos pludmalē, un lūk – tavu ikdienu un pat brīvdienas jau veikli saplānojuši citi. Vēl vairāk – tu tam visam labprātīgi piekrīti, tikai vēlāk vainojot sevi – es taču to nemaz negribēju! Pazīstami? Ja jā, tad, iespējams, ir vērts pārvērtēt, jo varbūt tu uzņemies par daudz, un galu galā – ciet no tā, ka ir tik grūti atteikt.

Vīri aicina uz tikšanos par to kā dzīvot ar diagnozi - prostatas vēzis un kā ar to sadzīvot.

Diagnoze prostatas vēzis ir smags trieciens jebkuram vīrietim. Laicīgi atklāts, tas var tikt veiksmīgi izārstēts, tomēr slimības un radikālas ārstēšanas izraisītās balkusparādības būtiski ietekmē vīriešu dzīves kvalitāti, jo īpaši vīrieši ir noraizējušies par savu intīmo dzīvi. Kādas būs ārstēšanas sekas? Vai intīmās dzīves kvalitāte tiks ietekmēta un kā to uzlabot? Šos un citus jautājumus prostatas vēža slimnieki un to tuvinieki aicināti nepiespiestā atmosfērā uzdot ārstiem speciālistiem, kā arī pacientu organizāciju pārstāvjiem un citiem prostatas vēža pacientiem pasākumā "Atklāti par to, ar ko vīri nelielās", 19. jūnijā, plkst. 18.00, Zināšanu telpā Zikurāts. "Vīriešu veselības nedēļas ietvaros" tikšanos organizē Alianse Vīriešu Veselībai un Siguldas slimnīcas Radioķirurģijas centrs (SRC SIGULDA)

Kāpēc uzturā jālieto ar Omega 3 bagātinātas olas?

Ir pierasts vērtīgās omega 3 taukskābes uzņemt uzturā ar treknajām zivīm vai zivju eļļas kapsulām, - daudzi bērnību atsauc atmiņā ar lielu zivju eļļas pudeli ledusskapī. Pašlaik nepieciešamo dienas devu var nodrošināt arī omega olu lietošana. Var teikt, ka tie ir divi zaķi ar vienu šāvienu, – brokastu omlete ne tikai ir garšīga, bet arī satur vairāk vērtīgo uzturvielu.

Rīgas 1.slimnīca: tikai mūsdienīgas tehnoloģijas veselības aprūpē nodrošina pakalpojumiem zemu cenu un kvalitāti

"Rīgas 1.slimnīca ir pierādījums tam, ka arī publiskā sektora veselības aprūpes iestāde spēj nodrošināt gan pacientiem pieejamus un kvalitatīvus pakalpojumus, gan vienlaikus strādāt stabili, ar peļņu. Tas panākts centralizējot un vienkāršojot procesus, investējot tehnoloģijās", uzsver Rīgas 1.slimnīcas valdes priekšsēdētāja, daktere Natālija Zlobina.

Veselības indekss: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs uzturā nelieto konkrētus produktus

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs no sava ikdienas uztura izslēdz kādu produktu, kamēr 66% sevi uzskata par visēdājiem, proti – ikdienas uzturā viņi lieto gan dzīvnieku, gan augu izcelsmes produktus un nav tādu produktu, kurus viņi apzināti izvēlētos nelietot – liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss".

Kā notiek krūts vēža ārstēšana Latvijā?

Medicīna pēdējos gados attīstās strauji un līdz ar efektīvākām diagnostikas un ārstēšanas metodēm, krūts vēzis vairs nav diagnoze, kura nozīmē automātisku atvadīšanos no krūtīm. Jo ātrāk tiek noteikta diagnoze, jo lielākas ir iespējas pacientei piemērot saudzīgāku terapiju un pilnībā izveseļoties. Neskatoties uz to, joprojām ir liela daļa1 sieviešu, kuras baidās apmeklēt ārstu un veikt nepieciešamās pārbaudes, pakļaujot sevi riskam tikt diagnosticētas ar vēzi vēlīnā stadijā. Par to, kā norisinās ārstēšana un kā pacientēm tiek pielāgota atbilstīgākā terapija, stāsta Rīgas Austrumu slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs asoc. prof. Jānis Eglītis.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli