Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Zarnu vēzis – slimība bez acīmredzamiem simptomiem

Nevienam nav noslēpums, ka onkoloģiskās slimības ir viens no visizplatītākajiem mirstības cēloņiem ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Pēdējo gadu laikā strauji pieaudzis kolorektālā jeb zarnu vēža saslimšanas gadījumu skaits – lai gan zarnu veselība ir delikāta tēma, tomēr šī vēža diagnosticēšanā ļoti būtiska ir tieši paša pacienta iniciatīva.

Skrīninga programmā svarīga ir pacientu izpratne un līdzdalība

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šī gada vidū aizsāka valsts organizētu informatīvu kampaņu "Rūpes par veselību ir ģimenes laime!" par skrīninga jautājumiem. Savā ikdienas pieredzē par skrīninga programmu un pacientiem dalās ģimenes ārsts un terapeits Ainis Dzalbs, kā arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs un Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis.

Aptauja: 44% Latvijas iedzīvotāju slimības gadījumā lieto ārsta izrakstītas zāles

Mazāk nekā puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju slimības gadījumā lieto visus ārsta izrakstītos medikamentus, liecina "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss".

Aicinām ziedot mazturīgiem onkoloģijas pacientiem Latvijā!

Lai sniegtu atbalstu mazturīgiem Latvijas iedzīvotājiem, kurus skārusi onkoloģiska saslimšana, ir izveidots "O fonds". Līdz šim fonds bija pazīstams kā "Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds". Fonds tika dibināts 2005. gadā, un tā sākotnējais mērķis bija veicināt kopienu centru rašanos un atbalstīt nevalstiskās organizācijas, kas darbojās sporta, izglītības, veselības, kultūras un sabiedrības integrācijas jomā. Šajā laikā fondam izdevās piesaistīt ziedojumus 1 400 000 eiro apmērā, atbalstot vairāk nekā 300 nevalstiskās organizācijas visos Latvijas reģionos. Taču, ņemot vērā sarežģīto situāciju onkoloģijas jomā, fonds nolēma paplašināt darbību un pievērst pastiprinātu uzmanību onkoloģisko pacientu atbalstam.

Robottehnoloģiju pirmizrādes jau šonedēļ izstādē "Medbaltica 2017"!

Virtuālā realitāte un roboti ir klāt! Jaunās tehnoloģijas ir ienākušas visās dzīves jomās, arī medicīnā, kur tās iet roku rokā ar zinātni, lai radītu efektīvus risinājumus un ievērojami uzlabotu un saīsinātu pacientu atlabšanas laiku. Izstādē "Medbaltica 2017", kas no 21. līdz 23. septembrim norisināsies Ķīpsalā, notiks vairāku inovatīvu rehabilitācijas robottehnoloģiju Baltijas pirmizrādes.

Farmaceite: 7 ieteikumi un vērtīgākie produkti rudens vīrusu laikam

Šogad rudens atnācis negaidīti ātri, un šim gadalaikam līdzi nāk arī dažādas saaukstēšanās un vīrusi. Kā savlaicīgi sagatavoties negantajai vīrusu sezonai? Ko ikdienā lietot uzturā, lai stiprinātu savu imunitāti un baudītu rudeni bez raizēm par saaukstēšanos? Par pieciem svarīgākajiem produktiem cīņai ar vīrusiem un rudens saaukstēšanos stāsta sertificēta farmaceite Rūta Vasiļevska. Viņa uzsver, ka imunitāti stiprina visas dabīgās vielas, tāpēc iesaka vairāk lietot sezonas produktus, kas aug tepat Latvijā.

REPHARM ziedo 350 000 eiro limfomas pacientiem

Šodien, 15. septembrī, Starptautiskās limfomas dienas ietvaros uzņēmumu holdings REPHARM atklāj limfomas pacientu atbalsta programmu "Dzīvo tālāk!" un ziedo 350 000 eiro limfomas pacientu pozitronu emisijas tomogrāfijas jeb PET/CT diagnostikas izmeklējumiem. Programmas ietvaros turpmāko divu gadu laikā ikviens limfomas pacients atbilstoši ārstu norādēm bez maksas varēs veikt PET/CT izmeklējumu, balstoties uz kuru ārsti daudz precīzāk varēs noteikt vēža lokāciju, attīstību un nozīmēt katram pacientam piemērotāko ārstēšanās terapiju.

Superprodukti vidusmēra latvieša virtuvē

Gatavojoties veselīga dzīvesveida dienai, kas notiks 16.septembrī Lucavsalā, turpinām pētīt veselīga dzīvesveida pamatprincipus. Šoreiz uz sarunu esam aicinājuši uztura speciālisti Kseniju Andrijanovu, lai uzzinātu, kur slēpjas veselība - svešzemju superoduktos, īpašās diētās vai varbūt uztura bagātinātājos?

Atbalsta papildu finansējuma piešķiršanu P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās uni...

Atbalsta papildu finansējuma piešķiršanu P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pamatkapitāla palielināšanai.

Šodien, 14.septembrī, Ministru kabineta sēdē tika atbalstīts lēmums par papildus finanšu līdzekļu piešķiršanu valsts kapitālsabiedrību Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) pamatkapitāla palielināšanai.

Izstrādāta kārtība, kā īstenos ES fondu līdzfinansētos projektus

Šodien, 14.septembrī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Veselības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts, kurā noteikta kārtība, kādā plānots īstenot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētos projektus I un II līmeņa slimnīcām, un ārstniecības iestādēm, kurās ir izvietots steidzamās medicīniskās palīdzības punkts.*

Aktuālās ziņas