Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Veselības ministrija palīdz izglītot ēdināšanas speciālistus veselīga uztura jautājumos

Rīga, 2019. gada 22. novembris
Noslēdzies Veselības ministrijas rīkoto apmācību cikls izglītības un sociālo iestāžu ēdināšanas uzņēmumos strādājošajiem pavāriem, pārtikas tehnologiem un citiem speciālistiem par veselīga uztura jautājumiem. Apmācību mērķis bija sniegt jaunas zināšanas un prasmes to dalībniekiem, kas palīdzētu viņiem gatavot vēl veselīgākus un garšīgākus ēdienus.

Neļauj emocijām kontrolēt šķīvja saturu: kas ir emocionālā ēšana, kā to atpazīt un cīnīties?

Visbiežāk ēšanas problēmas tiek asociētas ar cilvēkiem, kuriem ir liekais svars, taču patiesībā tās var skart ikvienu, neatkarīgi no dzimuma, vecuma vai ķermeņa uzbūves. Pasaules statistika liecina, ka ēšanas problēmas īpaši izplatītas ir jaunu sieviešu vidū, taču arvien biežāk tās tiek novērotas arī vīriešiem. Sertificēta klīniskā psiholoģe, smilšu spēles un EMDR terapeite Natālija Morozova skaidro, kā laikus atpazīt, kad ēdienreizes vada emocijas, nevis izsalkums.

Pētījums: 23% hronisko slimību pacientu mēdz aizmirst savlaicīgi iegādāties recepšu....

Pētījums: 23% hronisko slimību pacientu mēdz aizmirst savlaicīgi iegādāties recepšu medikamentus; BENU Aptieka ievieš Medikamentu lietošanas atgādinājuma programmu

Starp pacientiem, kuri ilgstoši lieto recepšu medikamentus, gandrīz katrs ceturtais (23%) mēdz aizmirst savlaicīgi iegādāties ārstēšanai nepieciešamās zāles. Īpaši satraucoši dati ir vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem, kurā pat 42% aptaujāto, kas ilgstoši lieto recepšu medikamentus, aizmirst par savlaicīgu medikamentu iegādi, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos. Tāpēc, sākot ar šī gada novembri, BENU Aptieka kā pirmais aptieku tīkls Latvijā ievieš jaunu farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu – Medikamentu lietošanas atgādinājuma programmu, kuras mērķis ir atvieglot to pacientu ikdienu, kuriem ir nepieciešams ilgstoši lietot recepšu medikamentus.

Rīdzinieki jautā: kā 18. novembrī strādās dežūrārsti?

Rīgas veselības centra dežūrārsti Latvijas Republikas dzimšanas dienas svētku laikā nodrošinās ambulatorās pieņemšanas pirmdien, 18. novembrī no plkst. 8.00 līdz plkst. 15.00.

Rīgas 1.slimnīcas sniegto pakalpojumu skaits pietuvojies ceturtdaļmiljonam

Veselības aprūpes pakalpojumu klāsta paplašināšana un mūsdienīgu medicīnas tehnoloģiju izmantošana nodrošina stabilu Rīgas 1.slimnīcas attīstību. Veselības aprūpes iestāde šī gada pirmajos sešos mēnešos strādājusi sekmīgi – ar peļņu. Pacientiem sniegto pakalpojumu skaits pietuvojies ceturtdaļmiljonam, norāda slimnīcas valdes priekšsēdētāja, daktere Natālija Zlobina.

Ekspertu diskusija: zināšanu par veselību trūkst ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem

Lai uzlabotu bērnu un jauniešu zināšanas par savu veselību, jāsniedz droša un pārbaudīta informācija viņiem saprotamā un interesantā veidā, iesaistoties gan vecākiem un pedagogiem, gan valsts un nevalstiskajam sektoram un uzņēmējiem, secināja eksperti veselības uzņēmumu grupas "Repharm" rīkotajā diskusijā par skolēnu veselībpratību.

Sausa gaisa bērniem radītās veselības problēmas jāpamana vecākiem

Rudens un ziema ir brīdis, kad pieaug elpceļu saslimšanas gadījumu skaits, un viens no būtiskiem faktoriem, kas to ietekmē, ir sauss un piesārņots gaiss. Iespējams, to neapzināmies, bet mums ir daudz iespēju šos riskus samazināt vai pat pilnībā novērst.

NET – slimība, kurai zaudēja Stīvs Džobss un Areta Franklina

10. novembrī, daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta starptautiskā NET jeb neiroendokrīno audzēju diena, atgādinot, cik liela loma cilvēka dzīvības glābšanā ir izpratnei par retām slimībām. No tiem miruši tādi pasaulslaveni cilvēki, kā viens no zīmola "Apple" dibinātājiem Stīvs Džobss, kā arī dziedātāja Areta Franklina. NET ir grūti diagnosticējami, jo to simptomi var būt līdzīgi gan diabētam, gan astmai, gan daudzām citām bieži sastopamām saslimšanām. Tādēļ nereti pacienti saņem kļūdainu diagnozi un ārstēšanu.

Ko darīt, lai izvairītos no miega traucējumiem un bezmiega?

Miega traucējumi Latvijā ir ļoti izplatīta problēma. Daudziem tos izraisa trauksme, depresija, izdegšana, dzenoties pēc panākumiem. Miega traucējumi gandrīz vienmēr ir šo problēmu pavadonis. Kā uzlabot sava miega kvalitāti un izvairīties no bezmiega un miega traucējumiem? Ieteikumos dalās BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, psihoterapeits Andris Veselovskis un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

LM rīko semināru bērnu ilgstošas sociālās aprūpes centru darbiniekiem

Labklājības ministrija trešdien, 13. novembrī, rīko semināru "Aktualitātes bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju darbā". Seminārā aicināti bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju vadītāji un sociālie darbinieki. Seminārs notiks Valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiālē "Ezerkrasti".

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli