Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


6 noderīgi padomi, kā mazgāties dušā ādai draudzīgi

Mazgāšanās ir lielisks brīdis, kad pienācīgi parūpēties par savu ādu – to maigi attīrot un bagātīgi mitrinot. Iešana dušā ir tik ikdienišķs rituāls, taču pat tur ir jāievēro noteikumi, lai nekaitētu savai veselībai. Pārāk karsts ūdens un ilga mazgāšanās dušā ādai nedos nekādu labumu, gluži otrādi. Turklāt galvenais ir ievērot secību jeb mazgāšanās rutīnu – tiks ieekonomēts laiks un āda būs pareizi mitrināta un kopta. Tādēļ Dove zīmola vadītājas Kertu-Kai Põldvere sniedz noderīgus padomus, kā mazgāties dušā un nekaitēt savai ādai.

Sievietes no 29 Latvijas novadiem aicinās aizdomāties par krūšu veselību

Šogad jau astoto gadu norisināsies krūšu veselībai veltīta informatīvā kampaņa "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!" Kampaņas lepnums kopš 2014. gada ir reģionālās vēstneses. Tās ir sievietes no visas Latvijas, kuras gādā, lai attiecīgajā novadā būtu pieejama informācija par krūts vēža profilaksi. Reģionālo vēstnešu skaits pēdējos četros gados ir trīskāršojies, un šogad kampaņā iesaistījušās jau vairāk, kā 50 reģionālās vēstneses, kuras pārstāv 29 novadus.

Latvijas skaistāko kāju īpašnieki tiksies konkursa finālā

Lai veicinātu sabiedrības interesi par kāju veselību, pirmo reizi Latvijā "Baltijas Vēnu klīnika" rīko konkursu "Latvijas skaistākās kājas". Konkursa fināls norisināsies 22. aprīlī plkst. 11:00 pie t/c "Spice" informācijas centra.

Retās slimības – savlaicīgi atklājot un pareizi ārstējot, pacients tiek izglābts

13. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē norisināsies ceturtā Latvijas Reto slimību konference. Arī šogad konferences dienaskārtībā ietvertas dažādu specialitāšu reto slimību tēmas. Galvenokārt tiks apskatītas retās slimības, kurām iespējama ārstēšana, kā arī aktuāli klīniskie gadījumi no universitātes klīniku ārstu pieredzes. Īpaša uzmanība šī gada konferencē tiks pievērsta vienai no veiksmīgi ārstējamām retajām slimībām – akromegālijai jeb "lielo cilvēku slimībai". Akromegālija skar pacientus visā pasaulē, un bieži vien grūti identificējamo simptomu dēļ joprojām tiek atklāta novēloti vai netiek pareizi ārstēta.

Sulu mēnesī darbību sāk Sulu ekspertu padome

Lai stiprinātu sulu dzeršanas tradīcijas Latvijā un veicinātu izpratni par veselīgu dzīvesveidu, ir izveidota Sulu ekspertu padome. Padomes galvenais uzdevums būs sekmēt, lai Latvijas iedzīvotāji ikdienā vairāk dzertu sulas. Viens no pirmajiem Sulu ekspertu padomes soļiem būs izglītojoša projekta par sulu veselīgumu īstenošana, iesaistot sabiedrību plašā, netradicionālā eksperimentā.

Jā vai nē seksuālām attiecībām. Kontracepcija jaunietei

Labāk saprotot savu ķermeni, sievietei ir iespējams labāk saprast sevi, tālab jautājumu un atbilžu portāls Tikaisievietem.lv, sadarbībā ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju, turpina rakstu sēriju "Hormoni sievietes dzīvē" par sievietes veselību dažādos vecuma posmos un dzīves brīžos. Šajā rakstā plašāk jaunu sievieti – meiteni, par brīdi, kad sākas mēnešreizes, par pirmajām attiecībām un izvēlēm, par jauniešiem piemērotām izsargāšanās metodēm.

Aicina uzlabot Latvijas diabēta pacientu apmācības un slimības profilakses pasākumus

Latvijas Diabēta federācija (LDF) norāda - ja nesekos rīcība valstiskā līmenī, cukura diabēta pacientu skaits Latvijā dubultosies laikā līdz 2040. gadam. Atzīmējot Pasaules veselības dienu, kas šogad norit ar devīzi "Veselība visiem" organizācija nosūtījusi vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, norādot uz hroniskās saslimšanas radīto ekonomisko slogu un aicinot uz diskusiju par steidzami nepieciešamajiem uzlabojumiem. Biedrība uzsver, ka ieguldījumi diabēta profilakses pasākumos un diabēta ārstēšanā būtiski atmaksātos gan no sabiedrības veselības, gan nacionālā budžeta viedokļa.

J. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris ar emocionālu priekšnesumu viesojas P. Stradiņa Klīniskajā universitātes..

J. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris
ar emocionālu priekšnesumu viesojas
P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kora priekšnesums Lieldienu koncertā "Te invocamus" 5. aprīlī P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā izraisīja aizkustinošu, pavasarīga prieka un pārdomu kāpinājumu slimnīcas ārstiem, medicīnas personālam un pacientiem. Tā bija jauna emocionāla pieredze kora dalībniekiem, dziedot pacientiem un ārstiem labdarības projekta "Dzīvo tālāk" ietvaros.

Kā ārstēt cistītu un atbrīvoties no nierakmeņiem? Urologa padomi sievietēm

Rīgas 1. slimnīcas urologs Egita Deine ambulatori sniedz konsultācijas poliklīnikā, ārstē hroniskas uroloģiskas saslimšanas, stacionārā veic plānveida operācijas. Šoreiz saruna par sievietes veselībai aktuālām tēmām.

Uzņēmēja: Latvijas estētiskās medicīnas nozarē trūkst kvalificētu speciālistu

"Ar katru gadu estētiskās medicīnas nozarē var just aizvien lielāku speciālistu deficītu", - atzīst Dr.Ludmila Stavro – Freiberga, sertificēta kosmetoloģe un skaistuma klīnikas Panacea Pro vadītāja, "Šobrīd labu darbinieku tirgū ir tik, cik ir. Pieredzējuši profesionāļi savu darbavietu tikpat kā nemaina un jaunu speciālistu skaits ir neapmierinošs.

Aktuālās ziņas