Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Latvijas Jūras medicīnas centrā iespējams ārstēt melanomu

Pacienti, kuriem konstatēti ļaundabīgi ādas veidojumi jeb melanoma, turpmāk Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) var saņemt profesionālu speciālistu konsultācijas, diagnostiku un terapiju, kas tiek apmaksāts valsts noteiktās kompensācijas ietvaros.

Aptauja: kas traucē Latvijas iedzīvotāju miegu?

Iespējams, šajā nedēļā, kad pie debesīm spoži spīd pilns mēness, ne viens vien Latvijas iedzīvotājs aizvadījis bezmiega naktis. Tieši mēness fāzes teju katram piektajam Latvijas iedzīvotājam ir viens no galvenajiem bezmiega iemesliem. Tas atklājies "BENU Aptieka" īstenotājā aptaujā par miega kvalitāti*.

LZA zinātnieki atzīst viroterapijas potenciālu

Ceturtdien, 12. janvārī, Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika Ķīmijas, bioloģijas un medicīnas zinātņu nodaļas sēde, kas veltīta viroterapijai pagātnē un mūsdienās. Eksperti skaidroja, ka interese par onkolītisko viroterapiju pašlaik sasniegusi jaunu uzplaukumu, jo pēdējā pusgadsimta centieni izārstēt vēzi ar ķīmiskas izcelsmes un biosintēzes ceļā iegūtām zālēm, kam raksturīgas daudzas veselībai bīstamas blaknes, nav devuši gaidīto rezultātu.

Pārrunā aktuālos jautājumus mikroķirurģijas nozarē

Šodien, 12.janvārī, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas plastiskās, rekonstruktīvās un mikroķirurģijas centra (Centrs) pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos konkrētās veselības aprūpes jomas jautājumus.

Izstrādāts plāna projekts onkoloģijas pacientu aprūpes uzlabošanai

Lai uzlabotu veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti onkoloģijas pacientiem, Veselības ministrija ir izstrādājusi Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plāna projektu 2017.–2020. gadam. Plāns ir izstrādāts ar mērķi uzlabot situāciju primārajā diagnostikā un ārstēšanā biežākajās ļaundabīgo audzēju lokalizācijās, pilnveidot esošo skrīningu aptveri un kvalitāti un paplašināt paliatīvās aprūpes pieejamību.

Veselīga gada iesākšanai - bezmaksas lekcija par imunitāti

Jaunais gads ir iesācies ar sniegu un aukstumu, kas aktualizējis dažādus vīrusus un saaukstēšanās gadījumus. Tieši tāpēc šajā mēnesī "BENU veselības un skaistuma" akadēmija aicina interesentus uz bezmaksas semināru par imunitāti un tās stiprināšanai cīņai pret vīrusiem.

Pārrunā aktualitātes veselības aprūpes nozarē

11.janvārī, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Veselības aprūpes darba devēju asociācijas (VADDA) pārstāvjiem, lai pārrunātu aktualitātes veselības aprūpes nozarē.

No regulārām galvassāpēm cieš vairāk nekā puse iedzīvotāju

Galvassāpes un migrēna sabiedrības vidū arvien ir ļoti izplatītas, taču diemžēl liela daļa cilvēku laikus nemeklē palīdzību pie ārsta, kā rezultātā pasliktinās arī ikdienas dzīves kvalitāte. Šo tendenci apliecina arī decembrī Latvijā veikta aptauja, kurā vairāk nekā puse jeb aptuveni 63% respondentu atzina, ka cieš no regulārām galvassāpēm. Savukārt tikai 46% aptaujāto ir vērsušies pēc palīdzības pie speciālista, lai noskaidrotu galvassāpju cēloni.

Ar "Neste" atbalstu "Bērnu veselības busa" speciālisti pērn snieguši vairāk nekā 3500 konsultāciju;...

Ar "Neste" atbalstu "Bērnu veselības busa" speciālisti pērn snieguši vairāk nekā 3500 konsultāciju; arvien pieprasītāki kļūst bērnu mikrologopēdi.

Rīga. Turpinot ilggadējo sadarbību ar "Mobilo veselības aprūpes centru" (MVAC) jeb "Bērnu veselības busu", SIA "Neste Latvija" arī 2017. gadā atbalstīs tā darbību, nodrošinot braucieniem nepieciešamo degvielu. Pērn MVAC ar ārstiem-speciālistiem apmeklēja 40 dažādas Latvijas pilsētas un kopā veica ap 100 tuvākus un tālākus braucienus. Ar "Neste Futura" degvielu 2016. gadā tika mēroti vairāk nekā 24 tūkstoši kilometru, sniedzot ap 3500 bezmaksas ārstu konsultāciju. "Bērnu veselības busa" mērķis ir padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem visā Latvijā, īpaši tās attālākajos lauku reģionos, kur medicīnas speciālistu trūkuma, ģimeņu trūcīguma vai citu iemeslu dēļ bērniem ir apgrūtināta iespēja saņemt medicīnisko palīdzību savlaicīgi.

Vairāk nekā 100 Latvijas bērnudārziem dāvinās 755 gaisu attīrošus augus

Slikta gaisa kvalitāte Latvijas bērnudārzos ietekmē bērnu veselību.

Ikdienā neviens neaizdomājas, ka mūsu bērniem jau no mazotnes nākas elpot dažādas kaitīgas vielas, kuras ietekmē viņu veselību. Slikta gaisa kvalitāte apdraud mazus bērnus, kuriem ir intensīvi jāaug un jāattīstās. Tā kā bērni lielāko savas dienas daļu pavada telpās, tad telpu gaiss ir ļoti svarīgs faktors bērnu veselībā. Lai uzlabotu šo situāciju, automobiļu importētājs "Toyota Baltic" sadarbībā ar vietējām pārstāvniecībām pirmo reizi rīko akciju "Padarīsim Latviju zaļāku", kuras ietvaros tiks ziedoti telpaugi – gaisa attīrošās hrizolidokarpas jeb Areka palmas Latvijas bērnudārziem.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  game localization  santehniķis  autoserviss