Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Rīgā paplašinās veselības aprūpes pabalsta saņemšanas iespējas

Rīgā iecerēts paplašināt veselības aprūpes pabalsta saņemšanas iespējas vecuma un invaliditātes pensiju saņēmējiem.

5 lietas, kas ziemas periodā matus uztur veselīgus un skaistus

Ziemas laikapstākļi un vējš nereti kļūst par vienu no galvenajām problēmām aukstajā sezonā, kad mati ir īpaši jutīgi, trausli un viegli lūstoši, ar pastiprinātu spurošanos un elektrizēšanos. Visas šīs problēmas ir viegli novēršamas, ja tiek ievērota pareizā matu kopšanas tehnika ziemā. Dove zīmola vadītāju Kertu-Kai Põldvere stāsta par ieteikumiem, kurus iekļaut pie savas ikdienas veselīgu matu kopšanas rituāliem, lai mati būtu veselīgi un mirdzoši arī aukstajā gada sezonā.

Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrības prezidents, kardiologs Kārlis Trušinskis: 10 jautājumi un atbildes...

Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrības prezidents, kardiologs Kārlis Trušinskis: 10 jautājumi un atbildes par paaugstinātu asinsspiedienu

Augsts asinsspiediens ir viens no lielākajiem sirds un asinsvadu slimību draudiem un nāves cēloņiem – ik gadu pasaulē paaugstināta asinsspiediena dēļ mirst 9,4 miljonu cilvēku. Latvijas epidemioloģiskā pētījuma dati* liecina, ka paaugstināts asinsspiediens ir 52,8% vīriešu un 41,8% sieviešu.

Rīgas 1. slimnīca: atbrīvoties no sāpēm tagad var par valsts apmaksātajām kvotām

Algologs jeb sāpju speciālists pārzina sāpju veidošanās mehānismu un spēj novērst sāpju radītās ciešanas. Mūsdienīga un efektīva sāpju noņemšanas metode ir blokādes. Tagad Rīgas 1. slimnīcā var saņemt valsts apmaksātu manipulāciju.

Kontracepcijas ceļš līdz mūsdienām

Kontracepcijas tēma ir bijusi aktuāla visos laikos, tālab ir gluži saprotami iespējami efektīvāku izsargāšanās metožu meklējumi. Ieskats vēsturē dod iespēju novērtēt to, kas ir pieejams mūsdienās, tālab, turpinot rakstu sēriju "Hormoni sievietes dzīvē", jautājumu un atbilžu portāls Tikaisievietem.lv sadarbībā ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju, īsumā atklāj kontracepcijas ceļu līdz mūsdienām.

’’Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība’’ vienojusies par sadarbību ar "Rēzeknes slimnīcu" veselības aprūpes...

’’Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība’’ vienojusies par sadarbību ar "Rēzeknes slimnīcu" veselības aprūpes veicināšanai reģionā

Janvāra beigās SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" un SIA "Rēzeknes slimnīca" parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz abu ārstniecības iestāžu sadarbību veselības aprūpes pakalpojumu plānošanā un savlaicīgas un kvalitatīvas medicīniskās palīdzības sniegšanā. Sadarbības mērķis ir attīstīt un veicināt savstarpējo sadarbību Latgales reģionā, lai veicinātu veselības aprūpes pieejamību tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietai.

Latvijas Onkologu asociācijas mājaslapa iepazīstinās ar aktualitātēm onkoloģijas jomā

Palielinoties onkoloģijas pacientu skaitam, ir pieaugusi arī sabiedrības interese par onkoloģijas jautājumiem. Gan pacientiem, gan dažādu specialitāšu ārstiem ir svarīgi atrast uzticamu informācijas avotu, kurā būtu iespējams uzzināt par jaunākajam tendencēm onkoloģijas jomā, tāpēc Latvijas Onkologu asociācija (LOA) ir izveidojusi mājaslapu www.onkologi.lv, kura iecerēta kā platforma sadarbībai un informācijas apmaiņai.

Zāļu lieltirgotavu realizācijas apgrozījums Latvijā 2017. gada pēdējā ceturksnī

2017. gada ceturtajā ceturksnī zāļu lieltirgotavu kopējais zāļu realizācijas apgrozījums Latvijā bija 138,27 milj. eiro (ar PVN), kas ir par 0,2 % vairāk nekā 2017. gada 3. ceturksnī. Salīdzinot ar 2016. gada pēdējo ceturksni, kopējais zāļu apgrozījums Latvijā ir palielinājies par 8%.

15 jautājumi dermatovenerologam. Par ko kautrējamies runāt…

Par ādas un venēriskām slimībām skaļi runāt nav pieņemts. Pat ārsta apmeklējuma laikā pacienti kautrējas uzdot jautājumus par visu, kas viņus uztrauc. Savukārt citi izvēlas vispār nevērsties pie ārsta un gadiem ilgi cieš no dermatīta, psoriāzes vai – vēl sliktāk – sekundārā sifilisa. Par to, cik svarīgi ir nenodarboties ar pašdiagnostiku un pašārstēšanos un kādu simptomu gadījumā speciālista apmeklējumu nedrīkst atlikt, stāsta dermatoveneroloģe, Rīgas 1. slimnīcas Dermatoloģijas un seksuāli transmisīvo slimību klīnikas vadītāja vietniece, profesore Ilona Hartmane.

Dakteri Klauni priecēja bērnus slimnīcā ar savu pirmo izrādi – "Leģenda par drošsirdīgo samuraju"

Izrāde "Leģenda par drošsirdīgo samuraju (ar negaidītu notikumu pavērsienu sižetā)" tapa kā īpašais Latvijas Dakteru Klaunu Tatjanas Batovas, Igora Narovska un Izraēlas Daktera Klauna, aktiera un režisora Alekseja Gavrielova sadarbības projekts. Pirmizrāde priecēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazos pacientus, projekta mērķis bija izveidot izrādi, ko dāvināt bērniem, kuri ārstējas slimnīcās, bērniem ar īpašām vajadzībām un jebkuram, kurš atrodas grūtā dzīvēs situācijā.

Aktuālās ziņas