Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Plāno noteikt jaunus kritērijus, lai atvērtu aptiekas

Lai veicinātu racionālāku aptieku izvietojumu un cilvēkiem būtu pieejama kvalitatīva farmaceitiskā aprūpe, tai skaitā mazāk apdzīvotās vietās, Veselības ministrija ir pārskatījusi šobrīd pastāvošos aptieku izvietojuma ģeogrāfiskos un demogrāfiskos kritērijus. Izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos* nodoti izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē.

Sociālā rehabilitācija no apreibinošām vielām un procesiem atkarīgajiem būs pieejama ne tikai institūcijā, bet arī dzīve

11. augustā, valdības pieņemtie noteikumi "Kārtība, kādā no apreibinošām vielām un procesiem atkarīgas personas saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus" nosaka, ka turpmāk valsts finansētais sociālās rehabilitācijas pakalpojums pilngadīgajiem un bērniem, kuri atkarīgi no apreibinošām vielām un procesiem, būs pieejams ne tikai institūcijā, bet arī dzīvesvietā.

Iekšlietu ministrijas iestāžu darbinieki aktīvi piedalās Asins donoru dienā

Ceturtdien, 6. augustā plkst. 10.00 – 14.00 Iekšlietu ministrijā notika Asins donoru diena, kurā piedalījās Iekšlietu ministrijas un tās padotības iestāžu darbinieki. Neraugoties uz to, ka daudzi darbinieki atrodas atvaļinājumā un arī ņemot vērā šī brīža situāciju, uz Donoru dienu bija ieradušies 33 darbinieki, no kuriem 28 varēja ziedot asinis.

BODYART® treniņa un Gustava Klimta un Vinsenta van Goga multimediālo izstāžu apvienojums

14. augustā pulksten 8.00 Digital Art House norisināsies savā ziņā vienreizīgs sarīkojums - BODYART® rīts "When Art meets BODYART®". "Ir pagājis gads kopš iepriekšējā sarīkojuma, kas apvienoja multimediālu izrādi un austrumniecisku BODYART® treniņu. Tas nozīmē, ka ir pienācis īstais laiks to atkārtot! Dalībnieki varēs ienirt ļoti īpašā gaisotnē, kas radīta ar nepārspējamu meistaru glezniecības, Austrumu meditatīvo vingrinājumu un nomierinošas mūzikas apvienojuma palīdzību.

Viesstrādniekiem, iebraucot Latvijā, veiks Covid-19 analīzes

Lai samazinātu Covid-19 izplatīšanās risku, no 1. augusta visām personām, kuras ieradīsies Latvijā veikt darba pienākumus no valstīm ar augstu saslimšanas rādītāju, tai skaitā kultūras jomas darbiniekiem, būs obligāti jāveic Covid-19 analīzes. To paredz šodien, 28. jūlijā, veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos*.

4 gadījumi, kad nedrīkst ignorēt miega traucējumus

Pieaugušajam miegā jāpavada vidēji 7–9 stundas, bet, aprunājoties ar saviem tuviniekiem, būsiet pārsteigti, cik daudzi sūdzas par miega grūtībām. Par bezmiegu var runāt vien tad, ja miega traucējumu epizodes atkārtojas vismaz trīs naktis nedēļā 1–3 mēnešus ilgā laika periodā. Taču ir četras bieži sastopamas situācijas, kuras atstājot bez vērības, palielinās arī risks, ka bezmiegs var piezagties nepamanīts, skaidro "Miega slimību centra" ārste, psihiatre Nātālija Bērziņa. Savukārt aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa stāsta, kādi dabīgi līdzekļi var palīdzēt noskaņoties miegam.

69% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka viņiem ir liekais svars

Vērtējot savu svaru, 69% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka viņiem ir liekais svars (31% — nedaudz palielināts svars, 38% — ievērojami palielināts svars), 25% savu svaru vērtē kā optimālu, bet vēl 5% savs svars šķiet nepietiekams, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa jaunākajos datos, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Speciālisti skaidro, ka liekais svars ne vien paaugstina dažādu slimību riskus, bet arī nopietni ietekmē cilvēka pārliecību un emocionālo labsajūtu.

NMPD: zināšanas pirmajā palīdzībā ir būtiskas, tās var glābt dzīvību

Ikviens no mums, arī nebūdams mediķis, var glābt dzīvību, ja vien ir gatavs sniegt pirmo palīdzību. To pierāda arī vairāki notikumi pēdējā mēneša laikā, kur pateicoties līdzcilvēku rīcībai un veiktajiem atdzīvināšanas pasākumiem līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu brigādes ierašanās brīdim, cilvēks ir izdzīvojis.

Veselības ministrija: visos pasākumos ir vienādi jāievēro drošības prasības

20. jūlijā, Veselības ministrijā notika tikšanās ar Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrāciju un Iekšlietu ministriju, lai izvērtētu pagājušajā piektdienā notikušo koncertu Tērbatas ielā. Rezultātā rasta vienota izpratne par piesardzības pasākumu nozīmīgumu Covid-19 izplatības mazināšanā un nepieciešamību pārskatīt turpmāko pasākumu rīkošanu, lai šāda situācija neatkārtotos.

Psihiskās veselības kampaņu "Viss ir Norm.a" atklāj personīgs stāsts par depresiju

Veselības ministrijas īstenotā kampaņa par psihisko veselību "Viss ir Norm.a" aizsākas ar personisku stāstu par depresiju – īpašā video stāstā Anna dalās savā pieredzē par to, ko nozīmē sadzīvot ar šo psihisko saslimšanu. Anna atzīst, ka runāt par depresiju ir grūti un daudzus gadus viņa nepatīkamās izjūtas apspiedusi un noliegusi. "Milzīga tukšuma sajūta (..). Sliktākajos brīžos nespēju izkāpt no gultas un funkcionēt. Vairs nevarēju saņemties, un tas nebija atkarīgs no manis. (..) Gāju pa dzīvi, bet ne priecājos, ne bēdājos, ne dusmojos. Es nepiedzīvoju, bet vienkārši eksistēju."

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums