Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Māka iekļauties dzīves līkločos

"Adaptācija jeb pielāgošanās ir spēja tuvāk iepazīt situāciju un atbilstoši tai izveidot stratēģijas, kā ar to tikt galā un kā dzīvot tālāk. Adaptācijas traucējumi ir stāvoklis, kad stresa, krīzes vai esošās situācijas dēļ cilvēks jūtas pārāk nomākts, bezpalīdzīgs, lai turpinātu meklēt iekšējos spēkus, lai to pārvarētu un attīstītu jaunas stresa vai krīzes pārvarēšanas stratēģijas," skaidro veselības centra "Vivendi" psihiatre Natālija Bērziņa- Novikova.

Cukura diabēts un veselīgs uzturs

Cukura diabēts ir viena no visizplatītākajām hroniskajām slimībām un bīstams sirds un asinsvadu slimību veicinošs riska faktors. Saslimstība ar 2. tipa cukura diabētu pasaulē un arī Latvijā turpina strauji pieaugt. Tā cēlonis ir mazkustīgs dzīvesveids, palielināts ķermeņa svars, populācijas dzīvildzes pagarināšanās.

Foto: Uzņēmumi nodod analīzes, lai pārbaudītu vīriešu veselību

Pirmoreiz "Movember Latvija" kustības vēsturē tiek organizēti bezmaksas semināri, kuros savu veselību var pārbaudīt uzņēmumu darbinieki. Uzņēmumi bezmaksas prostatas vēža pārbaudēm savus darbiniekus var pieteikt arī šonedēļ. Pārbaudes organizē starptautiskais autobusu pārvadātājs Lux Express Latvija.

Apbalvotas šī gada Sirdsmāsiņas

Rietumu Bankas labdarības fonda un laikraksta ‘’Diena’’ veidotajā akcijā "Meklējam sirdsmāsiņu" noskaidrotas 20 medmāsas, kuras Valsts prezidenta pilī, klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un Valsts prezidenta kundzei Ivetai Vējonei, saņēma pateicību un atzinību par viņu pašaizliedzību un izcili veikto darbu.

Kad smēķē grūtnieces un topošie tēvi — ko par to saka zinātnieki?

Smēķēšana negatīvi iespaido cilvēka spēju radīt pēcnācējus — tas ir sen zināms un daudzkārt pārbaudīts fakts. Arī šogad Latvijā tiek rīkoti vairāki pasākumi un kampaņas, lai palīdzētu cilvēkiem atmest šo kaitīgu ieradumu. Lai veicinātu informētību, Neauglības ārstēšanas kampaņa kopā ar Klīnikas EGV ginekoloģi-reproduktoloģi Solvitu Funku stāsta, kādi riski rodas, ja smēķē pāris, kas kļūs par vecākiem.

Aicina mediķus pieteikties profesionālās kvalifikācijas celšanai

Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža aicina pieteikties ārstus, ārsta palīgus, māsas profesionālās kvalifikācijas celšanai, apgūstot zināšanas un praktiskās iemaņas, lai varētu atpazīt un izvērtēt kardiopulmonālās sistēmas funkciju izsīkuma draudus vai izsīkuma pazīmes pieaugušajiem.

Kardiologi un neirologi aicina iedzīvotājus un lēmumu pieņēmējus novērst mirdzaritmijas izraisītus insultus

Gandrīz 50% no visiem insulta gadījumiem Latvijā ir kardioemboliskie insulti, kurus lielākoties izraisījusi savlaicīgi neatpazīta un neārstēta mirdzaritmija. Lai informētu cilvēkus par problēmu un aicinātu pārbaudīt sirdi savlaicīgi, pacientu biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību un Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrību uzsāk kampaņu "Atpazīsti mirdzaritimiju – izvairies no insulta!" un vēlas pievērst iedzīvotāju uzmanību mirdzaritmijai, tās atpazīšanai un ārstēšanas iespējām.

Pret vēzi ar fiziskajām aktivitātēm!

Fizisko aktivitāšu ietekme uz cilvēku veselību pētīta krustu šķērsu, un ir neapstrīdami zinātniski pierādījumi, ka regulāras fiziskās aktivitātes palīdz izvairīties no 26 (!) hroniskām slimībām, tostarp arī no saslimšanas ar vēzi. Savām spējām atbilstoši vingrinājumi jāveic arī vēža pacientiem jau teju tūlīt pēc operācijas, kas ir īpaši svarīgi, lai iespējami saglabātu kustības un ātrāk atlabtu. Lai izglītotu iedzīvotājus par iespējam sevi pasargāt no vēža, Rīgas domes Labklājības departaments piedāvā rakstu sēriju par onkoloģisko saslimšanu profilaksi.

Apvienojas divi medicīnas līdzekļu piegādātāji – "Sophimeda" un "Gameda"

27.novembrī apvienojās divas sabiedrības "Sophimeda" un "Gameda", kuras piegādā medicīnas līdzekļus Baltijas valstīs. Abas sabiedrības veidos vienotu uzņēmumu - "Bonameda". Spēkos apvienojušās sabiedrības cer nostiprināt līdera pozīciju inovatīvo medicīnas risinājumu ieviešanas jomā un palielināt uzņēmuma konkurētspēju.

Valdība politikas plānošanas dokumentā nostiprina plānoto darba samaksas pieaugumu mediķiem par 20%

Šodien, 27.novembrī, Ministru kabineta sēdē izskatīts Veselības ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums* par darba samaksas pieaugumu turpmākajiem trim gadiem ārstiem, medicīnas māsām un citām ārstniecības personām. Valdība ar šo lēmumu politikas plānošanas dokumentā nostiprina plānoto darba samaksas pieaugumu mediķiem turpmākajiem trim gadiem vidēji par 20% ik gadu, tādējādi dodot skaidru vēstījumu nākamajai valdībai.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija