Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Diskusija par C hepatīta izplatības ierobežošanu – jau šo piektdien

Piektdien, š.g. 28. jūlijā, visā pasaulē un Latvijā tiks atzīmēta Pasaules Hepatīta diena. Tās ietvaros C hepatīta pacientu apvienība sadarbībā ar Latvijas infektologu, hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociāciju organizē apaļā galda diskusiju "Par dzīvi bez C hepatīta". Tajā tiks apspriesti jaunās C hepatīta ārstēšanas metodes rezultāti un pārrunāti Pasaules Veselības organizācijas centieni izskaust hepatītu līdz 2030. gadam. Diskusijas mērķis ir arī vienoties par turpmākajiem soļiem ar Latvijas atbildīgo institūciju pārstāvjiem, lai izdotos realizēt pieņemto rīcības plānu C hepatīta izplatības ierobežošanai.

Siguldas slimnīcā atklāts mūsdienīgs hemodialīzes centrs ar modernāko ūdens attīrīšanas sistēmu Latvijā

Otrdien, 25.jūlijā, ar Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Uģa Mitrevica, Siguldas slimnīcas vadītāja Valda Siļķes, kā arī SIA "Med Alfa" direktores Ināras Bušmanes uzrunām Siguldas slimnīcā atklāts mūsdienīgs hemodialīzes centrs, kas nodrošinās aizstājterapiju nieru mazspējas slimniekiem – ar modernu medicīnisko iekārtu pacienta asinis tiks attīrītas no šlakvielām, kad organisms dabiskā veidā to vairs nespēj veikt. Procedūras tiks nodrošinātas dienas stacionārā un valsts piešķirtā finansējuma ietvaros tās būs bez maksas.

Apstiprina konceptuālo ziņojumu par veselības aprūpes sistēmas reformu

Šodien, 25.jūlijā, Ministru kabinets apstiprinājis Veselības ministrijas izstrādāto konceptuālo ziņojumu "Par veselības aprūpes sistēmas reformu", kurā analizēta esošā situācija veselības aprūpē un nepieciešamās reformas nozarē.

LTRK aicina nekavējoties ieviest e-veselības sistēmu, lai medicīnas budžets būtu izsekojams

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) atbalsta Veselības ministrijas centienus nodrošināt pēc iespējas plašāku un ātrāku e-veselības ieviešanu, jo uzskata, ka tikai tas palīdzēs izsekot budžeta tēriņiem medicīnas jomā, pakalpojumu pieprasījumam un patiesajām izmaksām. Uzņēmēju biedrība aicina arī ārstus būt atbildīgiem pret valsts finansējumu, sākot lietot izstrādāto sistēmu.

Kājas tīkliņā: kā novērst varikozi

Neglīts tīklojums uz kājām nav tikai vizuālais, kosmētiskais defekts. Tas sevī slēpj nopietnu saslimšanu, kas saistīta ar pastāvīgu un neatgriezenisku apakšējo ekstremitāšu vēnu paplašināšanos, vēnu sieniņu nodilšanu un mezglu veidošanos – varikozi. Kā laikus pamanīt un ārstēt to, iesaka Rīgas 1. slimnīcas ķirurge Jeļena Farbere.

Rīgas 1. slimnīcā veikta Latvijai unikāla operācija

Dr. Vjačeslavs Popkovs pirmo reizi Rīgas 1.slimnīcā veicis pasaules līmeņa transanālo endoskopiskās mikroķirurģijas operāciju. Tagad taisnās zarnas audzēju iespējams izņemt ar saudzīgām metodēm ar nelieliem iegriezumiem.

Diskutēs par C hepatīta izplatības ierobežošanu

Atzīmējot Pasaules Hepatīta dienu š.g. 28. jūlijā, C hepatīta pacientu apvienība sadarbībā ar Latvijas infektologu, hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociāciju organizēs apaļā galda diskusiju "Par dzīvi bez C hepatīta". Diskusijas mērķis ir novērtēt jaunās C hepatīta ārstēšanas rezultātus, pārrunāt Pasaules Veselības organizācijas centienus izskaust hepatītu līdz 2030. gadam un kopīgi ar Latvijas atbildīgo institūciju pārstāvjiem vienoties par turpmākajiem soļiem, lai izdotos realizēt pieņemto rīcības plānu C hepatīta izplatības ierobežošanai.

Plāno noteikt sociālās aprūpes līmeņus

No 2018. gada 1. janvāra pašvaldību sociālajiem dienestiem un pakalpojumu sniedzējiem būs jānosaka katram klientam, kas saņem, vai pieprasa sociālās aprūpes pakalpojumu, aprūpes līmenis un atbilstoši šim līmenim jāpiemeklē un jānodrošina piemērotākais sociālais pakalpojums.

Atcels strīdīgo normu par maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalstu aprēķināšanas kārtību

Labklājības ministrija rosina atcelt normu, kas paredz mainīt maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalsta aprēķināšanas kārtību.

Jau nākamnedēļ sāksies onkoloģisko pacientu kāpiens Monblānā

No 29. jūlija līdz 12. augustam Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds sadarbībā ar "Kalnu Grupu" rīko onkoloģisko pacientu atbalstam veltītu kāpienu "Kāp cīņai pret vēzi" Eiropas Alpos ar mērķi sasniegt Monblāna virsotni. Kāpienā piedalīsies onkoloģiskie pacienti ne tikai no Latvijas, bet arī ASV, Ukrainas, Krievijas un Čečenijas.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  parkets  dumvadi.lv   apkures sistēmas ierīkošana