Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Rīkojies tagad — reproduktīvā veselība ir tavās rokās!

Rudens nāk ar noteiktiem pienākumiem, un svarīgākais no tiem ir neaizmirst steigas pilnajā ikdienā parūpēties par savu reproduktīvo veselību, laikus piesakot vizīti pie ginekologa un veicot pilnu veselības pārbaudi. Pārbaude neprasa daudz laika un pūļu, taču sniedz nenovērtējamu ieguldījumu veselības saglabāšanā. Par šo un citiem faktoriem, kas ir svarīgi sievietes veselībai, Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros stāsta ginekoloģe un ultrasonogrāfijas speciāliste Kristīne Ķempe.

6 padomi pēdu veselībai slēgto apavu sezonā

Rudenim sākoties, vasaras kurpes un sandales nomaina slēgtie apavi. Kājas ātrāk gurst, pēdām nepiekļūst gaiss, tās vairāk svīst – visi šie faktori pastiprina risku iedzīvoties pēdu veselības problēmās. Izplatītākās no tām ir sausi, plaisājoši papēži, sabiezējumi uz pēdām, varžacis un sēnīšu infekcijas. Kā parūpēties par pēdu veselību un labsajūtu gada vēsajā sezonā, konsultē aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

Bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem, pateicoties ziedojumam, būs pieejams jauns izmeklējums!

Šodien, noslēdzoties labdarības akcijas Riepas ar sirdi 8 sezonai, Bērnu slimnīcā pulcējās autoservisu pārstāvji no visas Latvijas! Šī ir kļuvusi par sirsnīgu tradīciju, kad ārstiem un māsiņām ir iespēja klātienē teikt paldies akcijas dalībniekiem, jo šo gadu laikā, pateicoties labdarības akcijai, Bērnu slimnīcā ir veikti nozīmīgi uzlabojumi, kas joprojām palīdz bērniem veseļoties!

ONKOLOĢE: MUMS PAŠIEM JĀBŪT IEINTERESĒTIEM SAVĀ VESELĪBĀ

Ikviens no mums pazīst kādu vēža pacientu vai, ļaunākajā gadījumā ar šo diagnozi saskāries arī pats. Reizēm šķiet, ka mūsdienās vēzis kļūst arvien agresīvāks, viltīgāks un neizbēgamāks. Tomēr lielā mērā slimības attīstību var noteikt arī mūsu dzīvesveids un izvēles. Par to intervijā stāsta rezidente onkoloģijā–ķīmijterapijā Ļubova Blumberga.

Aptauja: Katra divdesmitā Latvijas sieviete cieš no veģetatīvās distonijas

Latvijā katra divdesmitā sieviete (5 %) cieš no veģetatīvās distonijas, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss", turklāt sievietēm šī saslimšana raksturīga divtik biežāk nekā vīriešiem (3 %). Psihosomātikas speciālists un ārsts – psihoterapeits Jānis Vītiņš norāda, ka realitātē šī problēma skar vēl lielāku sabiedrības daļu. Iemesli, kādēļ to neredzam socioloģisko aptauju rezultātos, ir vairāki – izteiktākais – cilvēka dabiska nevēlēšanās atzīt, ka viņa psihe nedarbojas "ideāli", gan arī tas, ka diagnozi var noteikt tikai ārsts, veicot nopietnu izmeklēšanu.

Efektīva zobu higiēna: zobārsta padomi ikvienam

Diez vai pasaulē var atrast cilvēku, kurš teiktu, ka viņam nav vajadzīgs skaists, pārliecinošs smaids. Veseli zobi un svaiga elpa būtiski uzlabo cilvēka labsajūtu, pašnovērtējumu un palīdz uzturēt pozitīvu tēlu ikdienas komunikācijā. Taču, lai sasniegtu šādu rezultātu, ir nepieciešama regulāra un pareiza zobu higiēna – pasākumu kopums, kas ir vērsts uz mutes dobuma veselības saglabāšanu.

Pilotprojekta rezultāti apliecina – jaunā iniciatīva par brigādēm, kurās mediķi vada arī operatīvo transportu...

Pilotprojekta rezultāti apliecina – jaunā iniciatīva par brigādēm, kurās mediķi vada arī operatīvo transportu, attaisnojas


Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes, kurās paši mediķi vada arī operatīvo transportu, savu darbu veic sekmīgi. To apliecina pilotprojekta* pirmie rezultāti, analizējot jauno brigāžu darbu trīs mēnešu periodā.

Esi gudrāks par vēzi – uzzini visu par to, kā izvairīties no slimības!

Mūsdienās arvien biežāk redzam un uzzinām par cilvēkiem, kurus skārusi biedējošā diagnoze – vēzis. Tā vien šķiet, ka ar to slimo arvien jaunāki un veselāki cilvēki, un izbēgt no saslimšanas ir aizvien grūtāk. Tomēr tā gluži nav – lai arī veselības kārtis katram iedalītas dažādas, ir daudz vienkāršu uzlabojumu dzīvesveidā, kas ļaus maksimāli izvairīties no onkoloģiskām slimībām. Tāpēc 13. oktobrī nāc uz tirdzniecības centru "Spice", kur notiks onkoloģiskās profilakses diena "Esi gudrāks par vēzi"!

Informēs par NMPD pilotprojektu – mediķu brigādēm, kurās mediķi izsaukumos vada arī operatīvo transportu

Piektdien, 5.oktobrī, plkst. 11:00 aicinām masu mediju pārstāvjus uz preses konferenci, lai informētu par izvērtējumu un pirmajiem secinājumiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pilotprojektam, kā ietvaros kopš šā gada jūlija dienestā izveidotas un strādā atsevišķas mediķu brigādes, kurās paši mediķi vada arī operatīvo transportu, dodoties izsaukumos pie pacientiem.

Uzsāk kampaņu "Dalies ar iespēju augt!" jauniešu atbalstam

Uzvedības problēmas, jauniešu nesaskaņas ar vienaudžiem un skolotājiem – tie ir daži no izaicinājumiem, ar ko ikdienā saskaras daudzi vecāki. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas akcija vientuļo vecāku atbalstam "Es audzinu viens!" laikā no 21. līdz 27. maijam atspoguļoja satraucošu situāciju. Vecāki, kuri vērsās pēc palīdzības akcijas laikā, atzina, ka nereti izjūt trauksmi, bezspēcību, apjukumu un dusmas. Lai palīdzētu jauniešiem un vientuļajiem vecākiem, organizācija Mentor Latvia un veikalu tīkls Rimi no šī gada 1. oktobra rīko labdarības kampaņu "Dalies ar iespēju augt!". Akcijas laikā Rimi un Supernetto veikalu apmeklētāji varēs ziedot jauniešu mentorprogrammas attīstībai.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija