Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


Slimnīcu biedrība: algu palielināšana medicīnas darbiniekiem ir tieša valsts atbildība

Situācija ar medicīnas darbinieku atalgojumu valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs ir kritiska. To var mainīt tikai un vienīgi ar papildu finansējuma piešķiršanu, jo medicīnas iestāžu vadītāju rokās nav instrumentu, lai palielinātu nozarē strādājošo algas. Personāla kopējās izmaksas daudzās slimnīcās, jau tagad, sasniedz 70% no kopējiem slimnīcu ieņēmumiem, bet vēl ir jāpērk medikamenti pacientu ārstēšanai un jāsedz citi slimnīcu izdevumi.

Ģimenes ārste: vairums slimību rodas galvā, nevis plastmasas pudelē

Savā ārstes praksē esmu saskārusies ar dažādiem pacientiem un saslimšanām, taču manā pieredzē nav gadījumu, kad saslimšana būtu radusies no pārtikas vai ūdens lietošanas no plastmasas traukiem, protams, pie nosacījuma, ja pārtika vai ūdens tiek lietots no traukiem, kas paredzēts šim mērķim.

Kad gribasspēks un diēta nelīdz jeb bariatriskās operācijas

Ko darīt, ja visi mēģinājumi ievērot diētas un sportisko režīmu ir bijuši neveiksmīgi, un ķermeņa svars nepielūdzami pieaug? Šajā gadījumā palīdzēt var bariatriskās kuņģa operācijas, kuru mērķis ir panākt, lai pacients ēstu un pārstrādātu pēc iespējas mazāk barības.

Par tikšanos ar Latvijas Radiologu asociācijas pārstāvjiem

Veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas Radiologu asociācijas pārstāvjiem, lai pārrunātu radioloģijas nozares attīstības jautājumus.

Emociju regulācija: kā izmantot dabas doto enerģiju gudri

"Bija grūta diena. Braucot mājās no darba, sapņoju kā beidzot mierīgi, vienatnē iedzeršu tēju. Kad ienācu pa durvīm, pirmā lieta, ko ieraudzīju- zemē nomestās drēbes. Ei, nu bet mēs taču sarunājām! Tiešām nevar neko paši izdarīt? Kāpēc viss vienmēr uz maniem pleciem? Man vairs nav spēka. Saņēmos un neko neteicu. Iegāju virtuvē, lai uzvārītu tēju- izlietne pilna ar netīriem traukiem. Nevienas tīras krūzītes. "Mammu, cik labi, ka tu atnāci. Kas būs vakariņās?" Tad es sāku kliegt…"

Vienojas par vienota reģistra nepieciešamību valsts apmaksātiem endoprotezēšanas pakalpojumiem

15.februārī, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas Gūžas un ceļa locītavas endoprotezēšanas asociācijas pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus endoprotezēšanas jomā.

Saņemts gala vērtējums par E-veselības atbilstību plānotajam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas veiktajā E-veselības projekta funkcionalitātes pārbaudes gala ziņojumā apstiprināta E-veselības sistēmas un e-pakalpojumu izstrāde atbilstoši E-veselības projektos paredzētajam, to pieejamība lietotājiem, kā arī nepieciešamo sistēmas drošības auditu veikšana.

VADDA aicina Veselības ministriju mainīt kļūdaino tarifu projektu, lai nepieļautu ārstu atalgojuma...

VADDA aicina Veselības ministriju mainīt kļūdaino tarifu projektu, lai nepieļautu ārstu atalgojuma un radioloģijas pakalpojumu pieejamības samazināšanos.

Ierosinātās izmaiņas veselības aprūpes pakalpojumu tarifos, ko paredz MK noteikumu Nr.1529 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" grozījumu projekts, izraisīs kritisku atalgojuma samazināšanos diagnostiskās radioloģijas pakalpojumus nodrošinošajiem ārstiem un radiologu asistentiem. Tas novedīs pie tā, ka no 1.aprīļa daudzi ultrasonogrāfijas un radioloģijas pakalpojumi, ko apmaksāja valsts, iedzīvotājiem vairs nebūs pieejami. Par šiem pakalpojumiem iedzīvotājiem turpmāk nāksies maksāt pašiem vai gaidīt vēl garākās rindās.

LTRK aicina veicināt diskusiju par uzsāktajām reformām valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina Veselības ministriju un Ministru kabinetu turpināt kvalitatīvu diskusiju saistībā ar uzsāktajām reformām valsts apmaksātās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšanā, finansēšanas modeļa uzlabošanā un papildu finansējuma piesaistē, atsakoties no sasteigtas jaunas tarifu iesviešanas, kas var radīt papildu izmaksas iedzīvotājiem un palielināt ēnu ekonomiku.

Vēzis – 290 reizes nāvējošāks par terorismu, taču ārstējams pēc laicīgas diagnostikas

Vēzis, katru gadu paņemot aptuveni 1,3 miljonus dzīvību, ir galvenais nāves cēlonis ES, liecina statistika. Pasaulē ik gadu vēzis paņem aptuveni 8,8 miljonus dzīvību – salīdzinājumam, teroristu uzbrukumos, saskaņā ar Ekonomikas un miera institūta aprēķiniem, visā pasaulē ik gadus iet bojā ap 30 000 cilvēku, kas ir aptuveni 290 reizes mazāk.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  santehniķis  metāla durvis  maksātnespēja