Ziņas | Latvija | Veselība, skaistums


BENU Akadēmija aprīlī aicina uz lekciju par sirds veselību

Jau vairāk nekā gadu ik mēnesi ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt "BENU veselības un skaistuma akadēmijas" organizētos bezmaksas seminārus.* Turpinot iesākto, šomēnes ikviens apmeklētājs varēs noklausīties speciālistu lekciju par sirds veselību.

Bērnu ar kustību traucējumiem rehabilitācijai saziedots vairāk nekā 61 tūkstotis eiro

Bērnu rehabilitācijas centra "Poga" un mazumtirdzniecības tīkla "Maxima Latvija" kopīgi organizētajā labdarības akcijā, lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un integrāciju sabiedrībā, jau saziedots 61 613,18 eiro. No tiem 53 194,42 eiro saziedoti "Maxima Latvija" veikalos visā Latvijā, 8088,76 eiro – labdarības fonda "Ziedot.lv" mājaslapā, bet 330 eiro – zvanot pa labdarības tālruni.

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ar "Tele2" darbinieku atbalstu bērniem dāvinās Drosmes uzlīmes

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) ar vadošā mobilo sakaru operatora "Tele2" un tā darbinieku atbalstu turpmāk slimnīcas bērniem kā iedrošinājumu dažādu procedūru laikā dāvinās Drosmes uzlīmes. Katram bērnam, kuram ārstniecības procesā BKUS nepieciešamas dažādas procedūras, būs iespēja saņemt īpašu "Drošsirdīgā pētnieka diplomu" un sakrāt dažādu planētu uzlīmes, tādējādi ļaujot ne tikai vieglāk pārciest nepatīkamo procedūru, bet arī iepazīt kosmosu.

Veselības nozarē ledus ir sakustējies

Latvijas Slimnīcu biedrības vadītāja vietnieces Egijas Širovas viedoklis pēc diskusijām ar Veselības ministriju par slimnīcās plānotajām reformām.

Veselības aprūpes nozare pēdējos astoņus gadus sirgst ar neskaitāmi daudz problēmām, sākot ar būtiskiem ierobežojumiem pacientiem saņemt valsts apmaksātus veselības pakalpojumus, turpinot ar mediķu pārslodzi, zemu atalgojumu un iepriekš nepārdomātu lēmumu pieņemšanu nozares līmenī. Veselības aprūpes nākotne joprojām ir neskaidra, taču pirmie soļi nozares sakārtošanā ir sperti.

Depresija vecumdienās – ikdiena dzīves nogalē drūmās krāsās

Depresija ir pasaulē un Latvijā viena no izplatītākajām slimībām visos vecuma posmos, arī vecāka gadagājuma cilvēkiem. Lai arī vecumdienās ļaudis lielākoties samierinās ar dzīves drūmajām krāsām, speciālisti aicina būt drošiem un meklēt palīdzību, lai līdz mūža nogalei varētu baudīt dzīvi pilnā tās krāšņumā.

Komentē Anatolijs Danilāns: ko labu iegūstam, ēdot cūkgaļu

Lai gan nereti sabiedrībā izskan dažādi mīti un aizspriedumi par cūkgaļas ēšanu, kvalitatīva cūkgaļa nenoliedzami ir labs dažādu mūsu organismam nepieciešamu uzturvielu un vitamīnu avots. Lai uzzinātu vairāk par cūkgaļas un citas sarkanās gaļas labajām īpašībām, produktu zīmols "Rakvere" uz sarunu aicināja sabiedrībā zināmo gastroenterologu, profesoru Anatoliju Danilānu.

Nozare ir kategoriski pret PVN paaugstināšanu medikamentiem

Biedrības "Aptieku īpašnieku asociācija", "Latvijas Farmaceitu biedrība" un "Aptieku biedrība" kategoriski iebilst pret ieceri palielināt Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi medikamentiem no 12% līdz 21%. Latvijā jau šobrīd ir visaugstākā PVN likme medikamentiem starp Baltijas valstīm: Igaunijā zālēm PVN ir 9% un Lietuvā 5%.

Uzlabos dokumentu iesniegšanas kārtību VDEĀVK

Ir noteikta obligātā nepieciešamā informācija, kas turpmāk būs jānorāda, iesniedzot dokumentus Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā (VDEĀVK), pretendējot uz invaliditātes ekspertīzi. To paredz ceturtdien, 13. aprīlī, valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie "Grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību". Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Cik vērtīgas ir olas mūsu uzturā

2 vistu olās ir aptuveni 140 kkal, 12 g pilnvērtīgu olbaltumvielu (satur visas neaizvietojamās aminoskābes, kuras organisms pats nespēj saražot), 9 g tauku, kuru lielāko daļu veido nepiesātinātās taukskābes, kas vajadzīgas imunitātei un hormonālai sistēmai.

Rīgā atklāta Baltijas Radioloģijas akadēmija

Trešdien, 5.aprīlī Rīgā, Jāņa Asara ielā 3 tika atklāta Baltijas Radioloģijas akadēmija, ko izveidojusi ARS Diagnostikas klīnika sadarbībā ar "Toshiba Medical". Reizē ar akadēmiju tika prezentēts Baltijā vienīgais 320 slāņu datortomogrāfs "Toshiba Aquilion One" – diagnostiskās radioloģijas iekārta, kura atrodama labākajās universitāšu klīnikās pasaulē.
grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  metāla jumti