Svarīgākais finanšu tirgos šonedēļ

Kanādas bezdarba līmenis strauji palielinājies no līdzšinējiem 6,9% līdz 7,2% decembra mēnesī, bet nodarbināto skaits decembra mēnesī samazinājusies par 45,9 tūkstošiem. Rezultātā Kanādas dolārs turpina kristies vērtībā un pagājušonedēļ valūtu pāris USD/CAD kopumā palielinājās vērtībā par 275 punktiem jeb 2,17%. Toties valūtu pāris EUR/USD pagājušonedēļ palielinājies vērtībā par 72 punktiem jeb 0,29%, bet valūtu pāris USD/JPY samazinājies par 76 punktiem jeb 0,11%.

Šī nedēļa aizsāksies visai mierīgi, publicējot dažu valstu ekonomiskos datus. Plkst. 19:00 tiks publicēts ASV federālais budžets par decembra mēnesi. Analītiķi prognozē, ka decembrī ASV valdība strādāja ar 44,3 miljardu ASV dolāru pārpalikumu pretēji novembra 135 miljardu dolāru deficītam. Deficīta samazinājums ir pozitīvs faktors ASV ekonomikai un valūtai.

Bet plkst. 23:50 Japānas valdība publicēs kopējo tekošā konta bilanci par novembra mēnesi.                                            

Otrdien investoru uzmanība tiks pievērsta Lielbritānijas datiem par patēriņa cenu un produktu cenu indeksa izmaiņām 2013. gadā. Kā arī uzmanības centrā būs Federālās Rezervju sistēmas komitejas pārstāvja Čarlesa Plosera runa.

Trešdien tiks publicēta Eirozonas tirdzniecības bilance un ASV patēriņu cenu indekss gada griezumā. Papildus ar runu uzstāsies arī Anglijas Bankas priekšsēdētājs Marks Karnijs un bankas priekšsēdētāja vietnieks Džons Kanlifs.

Ceturtdiena būs visaktīvākā valstu ekonomisko rādītāju publicēšanas diena šonedēļ. Tiks publicēti svarīgi Austrālijas dati – bezdarba līmeņa un nodarbināto skaita izmaiņas. Toties Eirozona un Amerikas Savienotās Valstis publicēs patēriņa cenu indeksa izmaiņas par 2013. gadu, kā arī ar runu uzstāsies Federālās Rezervju Sistēmas priekšsēdētājs Bens Bernanke. Un, visbeidzot, darba nedēļa tiks noslēgta ar Lielbritānijas mazumtirdzniecības apjomu un ASV jaunceltņu skaita izmaiņu  publicēšanu.

Eiropas fondu tirgi piektdien kopumā palielinājās vērtībā par 0,58%, bet ASV fondu indeksi – vidēji par 0,24%. Āzijas fondu indeksi šodien arī aizvadīja veiksmīgu tirgus sesiju, vidēji palielinoties vērtībā par 0,26%. Lielāko kāpumu veica Japānas „Nikkei 225” indekss, palielinoties vērtībā par 0,83%, līdz 15912 punktiem.

TeleTrade – DJ International Consulting Ltd pārstāvniecība Latvijā
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums