Svarīgākie notikumi finanšu tirgos 10. janvārī

Dienas pirmajā pusē tika publicēti Šveices, Lielbritānijas un Eirozonas ekonomiskie rādītāji. Šveices bezdarba līmenis saglabājies 3,2% robežās, bet patēriņa cenu indekss gada griezumā nesasniedza analītiķu prognozēto 0,2% pieaugumu, saglabājot līdzšinējo gada pieaugumu 0,1% apmērā.

Turpretim Lielbritānijas rūpnieciskās ražošanas apjomi gada griezumā samazinājušies līdz 2,5% pieaugumam, pretēji līdzšinējam 3,2% pieaugumam. Un, visbeidzot, Eirozonas iekšzemes kopprodukta rādītājs gada griezumā saglabā esošo -0,4% kritumu.

            Šodien straujākas valūtu pāru svārstības bija vērojamas dienas otrajā pusē, jo tika publicēti ASV ārpus lauksaimniecības nodarbinātības izmaiņu un bezdarba līmeņa dati. ASV ārpus lauksaimniecības nodarbināto skaits decembra mēnesī palielinājies tikai par 74 tūkstošiem, pretēji novembra 203 tūkstošiem, bet bezdarba līmenis samazinājies no 7%, līdz 6,7%. Pēc ekonomistu domām ārpus lauksaimniecības nodarbinātības līmeņa samazināšanās saistīta gan ar aukstajiem laikapstākļiem, gan sezonālām izmaiņām. Kopumā šie rādītāji var būtiski ietekmēt nākamo Federālās Rezervju Sistēmas komitejas sēdes lēmumu par turpmākās monetārās politikas īstenošanu. ASV ekonomika pēdējā laikā arvien straujāk sāk uzlaboties, tāpēc iespējams, ka kvantitatīvā mīkstināšanas programma tiks samazināta vēl vairāk pēc nākamās komitejas sēdes. Nozīmīgi ir arī tas, ka, sākot ar 1. februāri, Federālās Rezervju Sistēmas priekšsēdētāja amatā stāsies Džaneta Jelena, kura vairākkārtīgi uzsvērusi, ka nepieciešams ilgāku laiku veikt ASV ekonomisko rādītāju analīzi, pirms tiek turpināta monetārās programmas samazināšana. Lai gan publicētais nodarbinātības līmenis ir salīdzinoši ļoti zems, bezdarba līmeņa samazināšanās līdz 6,7% ir būtisks signāls Federālās Rezervju Sistēmas komitejai par kopējo ekonomisko situāciju valstī.

            Valūtu pāris EUR/USD īsi pirms ASV publicētajiem nodarbinātības izmaiņu datiem pazeminājās vērtībā par 22 punktiem, līdz atbalsta līmenim kotējuma 1,3570 robežai. Bet uzreiz pēc datu publicēšanas valūtu pāris kopumā palielinājās vērtībā par 115 punktiem.

            Toties valūtu pāris USD/ kopumā pazeminājās vērtībā par 150 punktiem pēc ASV datu publicēšanas un caursita svarīgu atbalsta līmeni kotējuma 104,56 robežā.

            Kopumā zelts šodien palielinājies vērtībā par 1,27% jeb par 16 ASV dolāriem. Zelts pamazām tuvojas nozīmīgam pretestības līmenim kotējuma 1262 robežā.

TeleTrade – DJ International Consulting Ltd pārstāvniecība Latvijā
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums