Skujiņš smagajā Imolas trasē aizcīnās līdz 29. vietai pasaules čempionātā


Latvijas_komanda public. foto
Svētdien Itālijas pilsētā Imolā par jauno pasaules čempionu šosejas riteņbraukšanā elites grupā kļuva Francijas riteņbraucējs Žiljēn Alafilips.No Latvijas riteņbraucējiem Toms Skujiņš 177 dalībnieku konkurencē finišēja 29. vietā, bet Krists Neilands bija 58.

Pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā kulminācija tika sasniegta svētdien. Par godalgām grupas brauciena sacensībās visas dienas garumā sacentās elites vīri. Sacensību starts tiks dots leģendārajā Imolas auto trasē.

Kopējais distances garums sasniedza 258 kilometrus, kas bija sadalīti deviņos apļos. Katrā no apļiem tika iekļauti divi izteikti kāpumi un tiem sekojoši tehniski, kā arī šauri nobraucieni. Trase kopumā jāvērtē kā ļoti smaga. Par to liecināja vairāk nekā 5000 augstuma metri, ko sportisti pievarēja, kā arī kāpumu stāvuma pakāpe, kas vietām pārsniedza 20 procentus.

Latvijas godu tik nozīmīgajās sacensībās aizstāvēja trīs vīri. Sekmīgi “Tour de France” pabeigušie – Toms Skujiņš un Krists Neilands, kā arī nesen kā par Latvijas čempionu kļuvušais Viesturs Lukševics. Mūsu vīri sacensībām gatavojās lieliskā noskaņojumā, paužot gatavību parādīt savu labāko sniegumu. z

Galveno favorītu pulkā bija jāmin tādi braucēji kā – “Tour de France” triumfu guvušais slovēnis Tadejs Pogačars, viņa tautietis Primožs Rogličs. Franču līderis bija Žiljēns Alifilips, dāņiem Jabobs Fuglsangs, beļģiem Vouts Van Ārts, nīderlandiešiem Toms Dumulens, spāņiem Mikels Landa, bet poļiem Mihals Kvjatzkovskis.

Drīz vien pēc tehniskā starta, kas atradās pēc izbraukšanas no Imolas trases, izveidojās dienas atrāviens. Sākotnēji vienatnē atrāvās kazahs Dmitrijs Fomkins, bet vēlāk viņam pievienojās vēl seši vīri, tostarp norvēģis Torstens Trāens un vācietis Jonass Kočs. Bēgļu pārsvars auga ļoti vienmērīgi, vienubrīd sasniedzot vairāk nekā sešas minūtes. Distances vidusdaļā gan atrāviens sāka izirt. Visilgāk vadībā noturējās tieši Norvēģijas un Vācijas sportisti.

Pilnībā atrāviens tika panākts 60 kilometrus pirms finiša. Jaudīgu sniegumu grupas priekšā demonstrēja franči. Pēc atrāviena likvidēšanas pēdējos divos ar pusi apļos arī sākās lielā cīņa. Kāpumos kāpinot tempu arvien vairāk braucēju zaudēja kontaktu no grupas. Viņu vidū arī labu darbu padarījušais Viesturs Lukševics.

Nopietns pavērsiens notika priekšpēdējā apļa kāpumā, kad solo izrāviens padevās “Tour de France” kopvērtējuma uzvarētājam Tadejam Pogačaram. Slovēnis ilgu laiku bija nelielā vadībā, kamēr sekotāju grupiņā līdera lomu uzņēmās beļģi. Pie Pogačara pārcelties spēja Toms Dumulēns, tomēr abi titulētie vīri jau mirkli vēlāk tika panākti. No Latvijas braucējiem līderu grupiņu spēja atkal panākt Toms un Krists, tomēr pēdējā aplī kontakts stāvajā kāpumā tika zaudēts.

Izšķirošie notikumi risinājās 12 kilometrus pirms finiša, kad vienatnē no visiem atrāvās Alafilips. Franču riteņbraucējs pēc vairāk nekā 6 stundu un 30 minūšu garas sacīkstes bija saglabājis kājās neticamu ātrumu.

Lai arī kā necentās konkurenti, panākt līderi viņi nespēja. 28 gadus vecais riteņbraucējs piepildīja vienu no saviem lielākajiem karjeras mērķiem – kļuva par pasaules čempionu. Distancē viņš pavadīja 6 stundas 38 minūtes un 24 sekundes.

Ļoti sīva cīņa notika par pārējām vietām uz goda pjedestāla. Otro vietu izcīnīja beļģis Van Ārts, bet trešais bija Šveices talants Maks Hiršī, kurš par pāris milimetriem pārspēja 2014. gada pasaules čempionu Mihalu Kvjatkovski no Polijas. Sešiniekā iekļuva arī – dānis Jakobs Fūglsangs un slovēnis Primožs Rogličs.

Toms Skujiņš smagajā trasē finišēja 29. vietā, tādējādi otro gadu pēc kārtas iekļūstot TOP 30. Carnikavietis finišēja 3 minūtes un 40 sekundes aiz uzvarētāja. Tikmēr Krists Neilands finiša līniju šķērsoja vienatnē un ieņēma 58. vietu. Viesturs Lukševics palīdzēja abiem mūsu līderiem, finišu pats nesasniedzot. Finišēja vien 88 no 177 dalībniekiem. Viņu vidū nebija nevienas citas Baltijas valstu riteņbraucēja Aiz Skujiņa muguras palika labākie norvēģi, briti, amerikāņi, krievi, čehi un ļoti daudz citu lielvalstu pārstāvju.

Pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā elites vīriem: 258 km (177 dalībnieki):

1.Julian Alaphilippe, Francija, 06:38:34

2. Wout van Aert, Beļģija, +00:00:24

3. Marc Hirschi, Šveices, +00:00:24

4. Michal Kwiatkowski, Polija, +00:00:24

5. Jakob Fuglsang, Dānija, +00:00:24

6. Primoz Roglic, Slovēnija, +00:00:24

7. Michael Matthews, Austrālija, +00:00:53

8. Alejandro Valverde, Spānija, +00:00:53

9. Maximilian Schachmann, Vācija, +00:00:53

10. Damiano Caruso, Itālija, +00:00:53

29. Toms Skujiņš, Latvija, +00:03:40

58. Krists Neilands, Latvija, +00:15:27

DNF, Viesturs Lukševics, Latvija

Toma Skujiņa video komentārs pieejams ŠEIT: https://failiem.lv/u/mkgwbf3f?fbclid=IwAR1q6z0ZtW2rgpsSAxBuBmSHJJs3GeJCTTTJGI3VKWrN20-Fub6V9ePbTXE

Latvijas Riteņbraukšanas federācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums