Namiķe un Brailko izcīna zeltu Eiropas U-20 pludmales volejbola čempionātā

Svētdien Čehijas pilsētā Brno par Eiropas U-20 čempionēm pludmales volejbolā kļuva Latvijas sportistes Anete Namiķe un Varvara Brailko, kuras finālā ar 2-0 (21:15, 21:17) pieveica Šveices duetu Menja Bentele/Annika Štāli.

Latvijas duets sacensību laikā uzvarēja visās spēlēs. Grupas turnīrā ar astoto numuru izliktās Varvara un Anete ar 2-1 (16:21, 21:14, 15:13) uzvarēja Čehijas pāri Markēta Svozilova/Eliška Tezele (25.), ar 2-0 (21:14, 21:16) pārspēja francūzietes Žistīni Favru un Anuku Dipēnu (24.) un ar 2-0 (21;16, 21:12) – lietuvietes Gabiju Strasevičūti/Skalvi Krizanauskaiti (9.).

Tas deva iespēju sākt izslēgšanas cīņas no otrās kārtas, kur ar 2-0 (21:16, 21:16) tika uzvarētas vācietes Svenja Millere un Anna Lēna Grīne (11.).

Ceturtdaļfinālā ar 2-0 (21:18, 21:19) tika apspēlēts mājinieču pāris Lucie Šulcova/Julie Honzovičova (30.), bet pusfinālā latvietēm pretī stājās Ukrainas duets Sofija Rilova/Eva Serdjuka, kas tika pārspēts ar 2-0 (24:22, 21:16).

Finālā Latvijas duets uzreiz izvirzījās vadībā, pēc Brailko “eisa” no tīkla troses panākot 8:4 un mierīgi aizvadot setu līdz uzvarai – 21:15.

Otrais sets bija ar sīvāku cīņu, līdz 10:8 šveiciešu labā rezultātam svārstoties pārsvarā par labu Šveices duetam. Pēc tam ar labām Brailko servēm latvietes guva sešus punktus pēc kārtas un mača turpinājumā tuvāk par diviem punktiem pretinieces nepielaida. Uzvara gan tika gūta tikai ar trešo mačbumbu un pēc trenera Riharda Finstera pieprasītā pārtraukuma, taču Varvaras sitiens pa sesto zonu bija pretiniecēm neatvairāms – 21:17.

Šis Namiķei un Brailko bija trešais starts Eiropas U-20 pludmales volejbola čempionātā. 2018. gadā Anapā un 2019. gadā Gēteborgā viņas U-20 čempionātā dalīja devīto vietu.

Šajā vecuma grupā sievietēm tā Latvijai ir pirmā medaļa, un uzreiz – zelta. Vīrieši četrreiz uzvarējuši Eiropas U-20 meistarsacīkstēs, bet pēdējā medaļa šajā forumā Latvijai bija 2011. gadā Telavivā, kad Armands Āboliņš ar Haraldu Regžu izcīnīja sudrabu.

Sesto vietu ieņēma ar devīto numuru izsētais Latvijas duets Rūdolfs Stankevičs/Artūrs Rinkevičs.

Grupu turnīrā Latvijas volejbolisti ar 2-0 (21:16, 22:20) pārspēja portugāļus Felipi Leiti un Giljermo Maju (24.), ar 1-2 (21:17, 20:22, 13:15) piekāpās mājinieku pārim Tomāšs Semerads/Jakubs Sepka (25.) un ar 2-0 (21:10, 21:16) uzvarēja spāņus Fransisko Adeljatu un Antonio Sausedo-Amodeo (8.).

"Play-off " pirmajā kārtā Stankevičs un Rinkevičs ar 2-0 (21:8, 21:10) sagrāva Turcijas pāri Necmi Guluks/Batuhans Kuru (13.), ar 2-0 (21:15, 26:24) uzvarēja ar pirmo numuru izliktos mājiniekus Adamu Stoceku un Jindrihu Zavaģilu, bet ceturtdaļfinālā ar 0-2 (14:21, 16:21) zaudēja Vācijas duetam Momme Lorencs/Simons Pfrecšners, kuri sacensībās izsēti ar sesto numuru.

Cīņā par 5.-8. vietu latvieši ar 2-0 (21:19, 21:16) apspēlēja izraēliešus Riveru Deju un Tomeru Hadaru (16.) un ar 0-2 (23:25, 14:21) piekāpās vēl vienam Vācijas pārim Laurencs Velšs/Lui Vusts (28.), ierindojoties sestajā vietā.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.