Latvijas sieviešu izlase volejbolā pirmajā pārbaudes spēlē zaudē Igaunijai

Ingunas Minusas trenētā valsts sieviešu izlase otrdien Paidē pirmajā no trim pārbaudes spēlēm ar Igauniju zaudēja ar 0-3 (21:25, 21:25, 18:25), uzvarot gūstot ceturtajā papildu setā.

Spēli Latvijas izlasei sāka Elvita Dolotova, Inese Jursone, Lāsma Ozola, Anija Jurdža, Liene Šimkuse un Terēze Hrapāne, kā arī “libero” Kristīne Kramēna un Elīna Zvaigzne, bet spēles gaitā pie teikšanas tika 13 no 16 protokolā ierakstītajām spēlētājām.

Pirmajā setā līdzīga cīņa ilga līdz seta vidum, kad ar 11:10 pēc Anijas Jurdžas uzbrukuma vadībā bija Latvija. Seta beigās par labu Igaunijai nospēlēja Latvijas spēlētāju nesaprašanās, setā ar 25:21 uzvarēja mājinieces.

Otrajā setā Latvija izvirzījās vadībā ar 4:1, taču zaudēja četrus punktus pēc kārtas un pie vadības setā vairs netika – 21:25.

Trešā seta sākums nepadevās – 7:1 un 17:7 Igaunijas labā. Līdz sešu punktu atstarpei izdevās pietuvoties, taču arī trešo setu ar 25:18 un visu spēli ar 3-0 uzvarēja mājienieces.

Ceturtajā setā igaunietes laida laukumā nosacītās rezervistes, un Latvijas komanda pēc 7:2 panākšanas savā labā pretiniecēm izlīdzinājumu gūt neļāva, atļaujot pietuvoties vien līdz punkta deficītam un uzvarot setu ar 25:20.

Rezultīvākā viešņu rindās bija Vlada Pridatko, kura 4 no saviem 15 punktiem guva blokā. 11 punkti Anijai Jurdžai, 9 – Jursonei, pa 7 – Šimkusei un Ozolai, bet 5 – Hrapānei.

Mājiniecēm Nete Peita sakrāja 16, Kertu Lāka 15 un Kristīne Mīlena – 11 punktus.

“Spēles plāns bija uzvarēt. Vienu setu izdevās uzvarēt, varbūt ne ar Igaunijas labāko sastāvu,” īsumā rezultātu komentēja otrā tempa spēlētāja Inese Jursone.

“Pirmie tempi centās izdarīt savu darbu. Tas bija atkarīgs arī no serves uzņemšanas. Centāmies iet augšā un sist bumbu daudz ātrāk un to skart augstāk – tā, kā mums bija plānots ar treneriem. Blokā centāmies “savākt” visas spēlētājas un nobloķēt,” pēc mača teica Latvijas izlases pirmā tempa spēlētāja Terēze Hrapāne. “Trešajā setā, manuprāt, nedaudz iekritām serves uzņemšanā, jo igaunietes sāka servēt daudz agresīvāk un stabilāk. Līdz ar to daudz vairāk darbiņa bija ceturtās zonas spēlētājām un “diagonālei”,” piebilst Terēze.

Viņa atzīmē, ka pozitīvi bija tas, ka pēc tik liela pārtraukuma izdevās doties laukumā, ka visas spēlēja un visas gribēja to darīt labi. Viņa atzīmē arī treneru lielo palīdzību mača laikā. Spēlētāja saka, ka fiziski jutusies ļoti labi. “Ļoti gribējās iet laukumā un beidzot parādīt to, ko esam uztrenējuši šiem diviem mēnešiem. Gribējās gan izbaudīt spēli, gan parādīt igaunietēm, uz ko esam spējīgas laukumā. Varbūt neizdevās uzvarēt, bet ļoti centāmies,” saka Hrapāne, kura pēc mača dosies atpakaļ uz Latviju, jo darba dēļ viņai bija vienīgā spēle Paidē.

Arī trešdien spēle sāksies pulksten 18:00, bet ceturtdien – pulksten 12:00.

Rīt spēli tiešraidē varēs vērot interneta portālā “postimees.ee”, bet parīt – Igaunijas Volejbola federācijas mājaslapā “Facebook” platformā.

Paidē skatītājiem, kuru skaits tomēr tiek limitēts, ieeja ir bez maksas.

Latvijas izlases pretinieces Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrā ir Slovēnija, Čehija un Bosnija un Hercegovina. Plānots, ka spēles divos riņķos notiks janvārī.

Finālturnīrs plānots 2021. gada augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.

Vairāk par Latvijas sieviešu izlasi meklē – http://volejbols.lv/izlases/SIEVIESU2019

Lelde Blumberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums