Eiropas čempionātā badmintonā MIX komandām Latviju ielozē vienā grupā ar Norvēģiju un Izraēlu

2018.gada 9.augustā Eiropas badmintona konfederācijas birojā Dānijā notika grupu izloze Eiropas čempionātam badmintonā MIX komandām. Latvija komanda tika ielozētā 7.grupas 2.apakšgrupā kopā ar Norvēģiju un Izraēlu. Grupu turnīrs notiks 2018.gada 6.-9.decembrī, bet finālturnīrs grupu uzvarētājiem un esošajai Eiropas čemnotiks 2019.gada 13.-17.februārī.

Eiropas čempionātam badmintonā MIX komandām bija pieteikusies 31 komanda, tai skaitā Dānija, kas ir šī brīža Eiropas čempione un iegūst iespēju piedalīties finālturnīrā apejot grupu turnīrus. Pārējās 30 komandas tika sadalītas 7 grupās. Eiropas čempionāta finālturnīra piedalīsies 8 komandas - grupu uzvarētāji un šī brīža čempione.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds uzskata, ka šoreiz Latvijai ar izlozi nav paveicies. “Latvijas komandai būs garantētas tikai 2 spēles, nevis 3 kā Lietuvai un Igaunijai, kuras ielozētās grupās pa 4 komandām. Šobrīd arī pastāv liela iespēja, ka grupas turnīrs notiks Bulgārijā, kas ir pietiekami tālu priekš brauciena ar auto, kā arī ir valsts ar sliktu tiešo aviosatiksmi ar Latviju. Grupā arī ir salīdzinoši vidējs sastāvs - nav medijiem un sponsoriem interesantās Eiropas superzvaigznes, izņemot Eiropas čempiones dubultspēlēs māsas Stojevas, bet līdz spēlēšanai pret viņām Latvijas spēlētājiem vispirms jāuzvar savā apakšgrupā Norvēģija un Izraēla,” informē Kristians Rozenvalds.

Eiropas čempionātā kā pirmās izsētās 7 komandas, saskaņā ar komandu reitingu, tika noteiktas Anglija, Krievija, Nīderlande, Francija, Vācija, Spānija un Bulgārija. Šīm izsētajām komandām sākotnēji tiks piedāvāta iespēja rīkot savas grupas turnīru pie sevis. Tādējādi Latvijai visdrīzāk nāksies doties uz Bulgāriju. Gadījumā, ja Bulgārija tomēr nevēlēsies uzņemties grupas turnīra rīkošanu, tad šīs tiesības tiks nododas nākamai spēcīgākajai komandai pēc reitinga. Ņemot vērā, ka Latvija ir savas grupas visvājākā komanda, ir maz ticams, ka grupas turnīra rīkošana tiks uzticētā Latvijai.

Eiropas čempionātā badmintonā MIX komandām notiek ik pēc diviem gadiem. Čempionātā katrā valstsvienību mačā tiek spēlētas 5 spēlēs: vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktās dubultspēles. Viens spēlētājs var piedalīties ne vairāk kā divās spēlēs. Tādējādi komandas minimālais sastāvs ir 4 spēlētāji - divi vīrieši un divas sievietes, taču viena mača laikā maksimālais iesaistīto spēlētāju skaits ir 8.

2017.gadā Eiropas čempionātā badmintonā MIX komandām finālturnīrs notika Polijas pilsētā Lubina. Finālspēlē Dānijas komanda uzvarēja Krieviju, savukārt bronzas medaļas saņēma Vācijas un Anglijas komandas.

Latvijas komanda 2016.gadā nespēja kvalificēties uz Eiropas čempionātā badmintonā MIX komandām finālturnīru. Grupas turnīrā, kas notika 2016.gada 11.-13.novembrī Slovēnijas pilsētā Medvode, Latvijas komanda ar 0:5 zaudēja pārējām trim grupas komandām, tai skaitā Šveicei, Skotijai un Slovēnijai. 2016.gadā Latvijas komandā piedalījās Niks Podosinoviks, Pauls Gureckis, Kristaps Jānis Gulbis, Teodors Kerimovs, Monika Radovska, Ieva Pope. Kā trenere spēlēlētājiem līdzi devās Kristīne Šefere.

“Badmintons ir individuāls sporta veids, taču tieši komandu turnīri, tai skaitā valstsvienību un kluba komandu līmenī pulcē vislielāko mediju, sponsoru un skatītāju interesi, jo komanda ap sevi var vairāk lielāku asociēšanos ar sevi. Pasaulē notiek gan Pasaules čempionāti komandām pieaugušajiem un junioriem, tāpat arī Eiropas čempionāti pieaugušajiem, U17 un U19, kā arī Eiropas čempionāts klubu komandām. Tāpat daudzās Eiropas valstīs notiek ļoti spēcīgi klubu komandu čempionāti, piesaistot klubos spēcīgākos spēlētājus, tai skaitā profesionāļus, kas ar to pelna ikdienas iztiku,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli