"Jēkabpils lūši" pirmoreiz kļūst par Latvijas čempioniem volejbolā

"Credit24" meistarlīgas Latvijas čempionātā volejbolā šosezon uzvarējuši "Jēkabpils lūši", kas savā laukumā arī trešajā finālspēlē četros setos apspēlēja "RTU/Robežsardzi".

Daudzas pazīmes liecināja, ka Jēkabpilī par Latvijas čempioni tiks kronēta komanda, kas vēl ne reizi nav bijusi labākā Latvijā. Jā, “Jēkabpils lūšiem” bija divas pēc kārtas uzvaras Latvijas kausa izcīņā, un tomēr pilnīgam priekam par labi aizvadīto sezonu trūka paša galvenā - “Credit24” meistarlīgas Latvijas čempionāta čempionu kausa. No otras puses, arī “RTU/Robežsardzes” vīriem vairs nebija kur atkāpties, jo aiz muguras bija sezonas beigas. Tāpēc šī sērijas spēle izvērtās vissīvākā no visām trim, kaut arī tāpat kā iepriekšējās beidzās četros setos un par labu “lūšiem”.

1. sets bija Aleksandra Avdejeva sets. Avdejevs ar katru spēli arvien uzlabo sniegumu, un par laimi “lūšiem” sērija jau ir beigusies. Tikmēr mājinieki, kurus vētraini atbalstīja viņu līdzjutēji, “klusēja” trešajā zonā. Tas beidzās ar “RTU/Robežsardzes” uzvarētu pirmo setu – 25:23.

2. setā viesiem iespēlējās arī Gatis Garklāvs, kurš setā sakrāja 7 punktus, kamēr jēkabpiliešiem beidzot tika sakārtota servju uzņemšana tā, lai pretiniekus tīkla vidū varētu sākt “terorizēt” Vladislavs Blumbergs. Šo un nākamo setu uzvarēja mājinieki, bet vistuvāk uzvarai divos setos vienā no sērijas mačiem viesi bija 4. setā, kad panāca setbumbu – 24:23. Tomēr visnepiemērotākajā brīdī rīdzinieki kļūdījās (Avdejevs servēja tīklā un Lancmaņa uzbrukums atdūrās turpat), un “lūši” zālē varēja mērot goda apli par lielu prieku sev un skatītājiem. Sezona tika noslēgta ar uzvaru 3:1 (-23, 22, 21, 24), sērijā triumfējot ar 3-0.

Atšķirībā no vakardienas spēles Rīgā, šoreiz mazāk pamanāms bija vakar teicamu maču aizvadījušais Jēkabpils komandas kapteinis Rihards Puķītis, kurš tāpat kā Vladislavs Blumbergs guva 9 punktus. Tomēr lielā diena bija Ērikam Voroņko, kurš guva 24 punktus, un Armandam Āboliņam, kurš izcēlās ar 20 punktiem. Viesu rindās, var teikt, jau kārtējo labo maču pēc atgriešanās laukumā pēc savainojuma ārstēšanas aizvadīja Avdejevs, kurš guva 19 punktus. 17 punkti Gatim Garklāvam, pa 10 – Rolandam Ozoliņam un Antonam Nazarovam.

“Zinājām visas pretinieku stiprās un vājās puses, taču svarīgāk bija pašiem labi nospēlēt. Ar tādu šosezon rīdziniekus jau trīsreiz bijām uzvarējuši,” vaicāts par taktiku finālsērijā, pašu sniegumu akcentēja uzvarētāju vecākais treneris Mārcis Obrumans.

Svinībās cieta pat uzvarētāju kauss, kas jaunajai paaudzei vēl bijis par smagu. Tāpēc tradicionālo trauka tilpuma mērīšanu ar šampānieti nāksies atlikt līdz kausa remonta beigām.

“Šodien droši vien 2. sets bija lūzums vai vismaz svarīgs pavērsiena punkts,” vaicāts par nozīmīgākajiem notikumiem trešajā spēlē, saka Obrumans. “2. seta sākumā pamainījām novietojumu. Labāk sākām darboties blokā un aizsardzībā. Līdz tam 1. setā viņiem viss sanāca, un rīdzinieki stabili servēja. Jā, Rihards šodien nedaudz “nosēdās”, taču vakar viņš aizvadīja labu spēli, un atradās citi līderi kā ne vienā vien mačā šosezon. Šajā sērijā arī mūsu “pirmie tempi” nebija tik pamanāmi, taču uzvarējām ar citām metodēm. Nav svarīgi, kurš spēlē labi un kurš – slikti. Tas aizmirsīsies, bet uzvara paliks.