Liepiņš Horvātijā ar lielisku finiša spurtu gūst savu pirmo UCI velobraucienu uzvaru


Liepins_Emils
Sestdien Horvātijā notiekošajā UCI 1.2 kategorijas viendienas velobraucienā "Trophey Porec" uzvaru izcīnījis Latvijas elites izlases un Lielbritānijas komandas "One Pro Cycling" komandas riteņbraucējs Emīls Liepiņš. Dobelniekam šī bija pirmā UCI kategorijas velobraucienu uzvara karjerā.

Emīls Liepiņš, kurš starpsezonu periodā pievienojās Lielbritānijas kontinentālajai vienībai “One Pro Cycling”, sezonas pirmos startus aizvada Slovēnijā un Horvātijā. Aizvadītās nedēļas nogalē no Dobeles novada nākušais sportists izcīnīja ceturto vietu “GP Izola” velobraucienā Slovēnijā. Tikmēr šīs nedēļas sestdienā latviešu riteņbraucējs ņēma dalību Horvātijā notiekošajā UCI 1.2 kategorijas sacīkstē “Trophey Porec”. Šajā velobraucienā startēja laba līmeņa kontinentālās komandas no dažādām Eiropas valstīm.

Dalībniekus sagaidīja 156 kilometru gara distance, kas tika sadalīta pa apļiem. Lietainajos un drēgnajos laika apstākļos sacensību gaita ritēja ļoti nervozi. Lielajā grupā tika piedzīvoti arī vairāki vērā ņemami kritieni, kuros Liepiņš neiekļuva. Dienas atrāvienā neviens no “One Pro Cycling” braucējiem neiesaistījās. Bet tieši Liepiņa komandas biedri bija tie, kuri likvidēja atrāvienā esošo sportistu pārsvaru pār grupu.

Pēdējos 40 kilometros Emīls atradās lielās grupas priekšā. Mūsu sportista labā strādāja viņa komandas biedri. Tuvojoties finišam, tapa skaidrs, ka uzvarētāja liktenis izšķirsies noslēdzošajā kāpumā. Tas bija divu kilometru garš, bet reizē arī lēzens. “One Pro Cycling” vīri kāpuma beigu daļā lieliski paveica savu darbu, lai pēc iespējas labākā pozīcijā atrastos Liepiņš. Latvietis savu izdevīgu garām nelaida. Ātri vien tika apsteigts vadībā esošais bijušais komandas biedrs “Delko Marseille Provence KTM” vienībā Krags Anderens. Pēdējā nogrieznī mūsu riteņbraucējs nedeva ne mazāko cerību konkurentiem. Emīls izcīnīja skaistu un pārliecinošu uzvaru.

Trasē latvietis pavadīja 3 stundas 23 minūtes un 33 sekundes. Otro vietu ar tādu pat laiku ieguva Andersens, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Serbijas čempions Dušans Rajovičs. Finišu sasniedza 142 no 195 startējušajiem dalībniekiem

Pagājušā sezonā Liepiņš izcīnīja 13 UCI goda pjedestālus, bet šodien tika gūta pirmā UCI kategorijas velobraucienu uzvara. Jāatzīmē, ka sekmīgi latvietis attaisnoja komandas līdera statusu. Par šo uzvaru viņš saņēma arī 40 pasaules ranga punktus.

Trophey Porec velobrauciens – 156 km:

1. Emīls Liepiņš, Latvija, One Pro Cycling, 03:23:33

2. Kragf Andersen, Dānija, Team Virtu Cycling, +00:00:00

3. Dušan Rajovic, Serbija, Adria Mobil, +00:00:00

4. Tadej Pogacar, Slovēnija, Ljubljana Gusto Xaurum, +00:00:00

5. Gašper Katrašnik, Slovēnija, Adria Mobil, +00:00:00

6. Krister Hagen, Norvēģija, Team Coop, +00:00:00


 

Latvijas Riteņbraukšanas federācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija