Paziņoti Olybet LBL un Latvijas – Igaunijas līgas novembra labākie

Trešdien 6. decembrī tika paziņoti Olybet LBL un Latvijas – Igaunijas līgas Novembra vērtīgākie spēlētāji. Treneru balsojumā par Olybet LBL novembra spēlētāju treneru balsojumā tika atzīts Jūrmalas saspēles vadītājs Edgars Jeromanovs, savukārt Gunta Baško-Melnbārde tika atzīta par Latvijas – Igaunijas basketbola līgas novembra spēlētāju.

Olybet LBL

Edgars Jeromanovs novembrī palīdzēja Jūrmalai izcīnīt uzvaras visās četrās Olybet Latvijas Basketbola līgas čempionāta spēlēs, vidēji katrā laukumā pavadot nepilnas 26 minūtes, gūstot 12 punktus, izdarot 5,5 rezultatīvas piespēles un, izcīnot 3,5 atlēkušās bumbas, nopelnot vidējo lietderības koeficentu 15,5. Savu labāko spēli novembrī Edgars Jeromanovs aizvadīji tieši pret Jūrmalas sīvākajiem konkurentiem turnīra tabulā BK Ogre, kurā atzīmējas ar 17 punktiem, 5 piespēlēm, 5 atlēkušām bumbām un lietderības koeficentu 24!

OlyBet LBL Mēneša spēlētāja balvu gada nogalē esi saņēmis jau iepriekš. Patīkama tradīcija?
Patīkami, protams, bet neteikšu, ka tradīcija. Sezona sezonai nelīdzinās. Šoreiz, visticamāk, balvas piešķiršana saistāma ar Jūrmalas komandas veiksmīgo startu. Tā ka nopelni jādala ar visiem partneriem un treneriem.

Tad jau arī ar kluba prezidentu Edgaru Jeromanovu! Esi pieradis pie jaunā statusa – divi vienā?
Kad esmu laukumā treniņos un spēlēs, nekādi nepozicionēju sevi kā spēlējošo kluba prezidentu. Manuprāt, veiksmīgi izdodas nodalīt darbošanos abos statusos. Zālē esmu basketbolists. Kad izeju pa durvīm, tad gan galvā uzreiz ir klāt citas domas.

Vai netraucē gatavoties un koncentrēties spēlēm?
Ietekmē, bet netraucē. Ja domā tikai par spēli, tikai par basketbolu, vari sadomāties pārāk daudz. Savā ziņā pat labi, ka galva laiku pa laikam pārslēdzas uz citām tēmām.

Pirms diviem mēnešiem, kad prezentēji restartēto “Jūrmalas” projektu, droši vien nevarēji iedomāties, ka decembra sākumā bilance būs 8-3...
Nē, jo vēl nemaz īsti nezināju spēļu grafiku un galva bija aizņemta tikai ar operatīvo problēmu risināšanu. Nešaubījos, ka mums izdevies sapulcēt labu komandu, bet sportiskie rezultāti bija atlkarīgi ne tikai no mums. Tāpēc arī nesteigsimies pārvērtēt pašreizējo bilanci un 3. vietu tabulā, jo komandām bijis dažāds spēļu skaits un dažādi pretinieki. Koncentrēsimies uz savu spēli – ir, ko uzlabot.

Arī paša spēlē?
Protams! Jauns treneris, jauns treniņu saturs, jauni partneri – daudz kas ir mainījies. Pirmās nedēļas bija pagrūtas, bet pamazām esam pieraduši pie trenera prasībām un kļūstam labāki.

Tikai uz laiku esat palikuši bez mājām – kamēr Jūrmalā zāle slēgta, jāspēlē Rīgā...
Jā, tā pagaidām ir mūsu lielākā neveiksme. Savā zālē veidojās tradīcijas, patīkama gaisotne, uzticīgo līdzjutēju kopiena. Paldies visiem jūrmalniekiem, kuri tagad brauc uz mūsu spēlēm “Daugavas” sporta namā, bet Jūrmalā skatītāju noteikti būtu vairāk. Ceru, ka decembra beigās sestdienu vakaros, kad spēlēsim ar “VEF Rīga” un BK “Ogre” tribīnes būs pilnākas. Un sezonas turpinājumā atgriezīsimies savās īstajās mājās.

Latvijas – Igaunijas līga

“TTT Rīga” uzbrucēja Gunta Baško-Melnbārde savai komandai palīdzēja uzvarēt visās piecās spēlēs, vidēji katrā laukumā pavadot gandrīz 29 minūtes, gūstot 18,2 punktus, izcīnot 11,2 atlēkušās bumbas, izdarot 3,8 rezultatīvas piespēles un nopelnot vidējo efektivitātes koeficientu 29,4.

Piecas uzvaras Latvijas – Igaunijas līgas turnīrā un divi panākumi FIBA kausa izcīņā – novembrī turpinājāt iepriekš sākto bezzaudējumu sēriju. Kur meklējams “TTT Rīga” spēks?
Esam laba komanda ne tikai laukumā – arī ārpus tā. Spēlētājas, treneri, menedžeri, ārsti –  visi vienā laivā, neviens negrib kāpt ārā. Tas ir viens no svarīgākajiem iemesliem. Protams, liels nopelns trenerim – tam, cik mērķtiecīgi gatavojamies katrai spēlei. Radusies un nostiprinājusies ticība gan sev, gan visas komandas spēkam. Ja kādai spēle neiet, noteikti veicas citai – otrai, trešai vai ceturtai.

Salīdzinot ar pagājušo sezonu, komandas kodols saglabājies, bet nākušas klāt arī jaunas spēlētājas. Cik ātri izdevās saliedēt jauno modeli?
Arī treneris ir jauns – ar savu basketbola redzējumu. Sākums, pierīvēšanās process nekad nav pilnīgi gluds, bet pirmajam grūtumam jau esam tikušas pāri. Var teikt, ka komandas kodols palicis iepriekšējais, bet spēle ir jauna.

Kā pati tajā jūties?
Man joprojām patīk basketbols, turklāt ir lieliski, ka varu spēlēt mājās! Ir izaicinājums turēt sevi sportiskajā formā un prieks, ka spēju dot komandai un skatītājiem to, ko no manis gaida. Jūtos labi, bet, protams, vienmēr var būt labāk.

Pēc smagās spēles ar Polijas klubu treneris teica, ka vajadzēja paiet 20 minūtēm, lai komanda atkal atgrieztos Eiropas kausa izcīņas spēļu ritmā. Cik viegli ir pārslēgties spēlētājām?
Jā, Eiropas kausa izcīņas spēlēs viss notiek ātrāk, nekā spēlējot ar pretiniecēm Latvijā un Igaunijā, bet viss tāpat ir pašu rokās. Kā koncentrējamies, kā spējam izmantot savus trumpjus – ātros uzbrukumus un aizsardzību – tāds arī rezultāts.

Artūrs Portnovs LBS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija