Krievija nokausē grieķus un iekļūst pusfinālā

Eiropas čempionātā basketbolā noskaidrojušies trešie pusfinālisti. Par tiem kļuvuši Krievijas basketbolisti, kuri grūtā mačā atspēlējās un galotnē pieveica Grieķijas izlasi ar rezultātu 74:69.

Krievijas un Grieķijas izlases savās grupās ieņēma attiecīgi trešo un ceturto vietu, tāpat spējot aizspēlēties līdz ceturtdaļfinālam un viena no šīm izlasēm iekļūs pusfinālā. Krievija astotdaļfinālā ar 101:78 sakāva Horvātiju, bet grieķi aizvadīja, iespējams, labāko spēli čempionātā, aizsūtot mājās mūsu kaimiņus lietuviešus. Šajā cīņā Krievijas izredzes vērtējamas nedaudz augstāk, bet Grieķijai bija visas iespējas izcīnīt uzvaru un iekļūt pusfinālā, ja vien izdotos apturēt Alekseju Švedu.

Spēli ar precīzu tālmetienu sāka Kostas Slukas, bet Krievijas izlase spēlēja uz Timofeju Mozgovu, kurš pirmajās minūtēs spēja izvirzīt Krieviju vadībā (8:7). Grieķi atgriezās vadībā, bet tad krievi veica nelielu izrāvienu, ceturtdaļas vidū iekrājot četru punktu pārsvaru. Situāciju mainīja Niks Kalatess, ātri atspēlējot šo deficītu. Krievi lēni atgriezās aizsardzībā, bet grieķi ar ātrām pārejām guva vieglus punktus. Kopumā komandas pirmajā ceturtdaļā cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu, bet pirmās ceturtdaļas izskaņā labs izrāviens izdevās grieķiem. Krievi nespēja aizstāvēt savu groza apakšu, nonākot iedzinējos ar sešu punktu deficītu. Atlikušajā laikā situācija būtiski nemainījās, grieķiem uzvarot ceturtdālu ar 24:17.

Otro ceturtdaļu nedaudz labāk sāka Krievijas izlase, bet tai turpinājās problēmas sava groza apakšā. Grieķi paņēma pārtraukumu, pēc kura Kalatess guva piecus punktus, palielinot pārsvaru (31:22). Krievi pilnībā tika izsisti no ritma, ko grieķi lieliski izmantoja. Līksmo līdzjutēju pavadīti Grieķijas basketbolisti ceturtdaļas vidū dominēja laukumā un atradās drošā vadībā (35:22). Turpinājumā krieviem izdevās veikt 7:0 izrāvienu, neizlaižot spēli no rokām jau pirmajā puslaikā. Kopumā otrajā ceturtdaļā aizsardzība dominēja pār uzbrukumu. Puslaika izskaņā labāk nospēlēja krievi, lielajā pārtraukumā dodoties ar sešu punktu deficītu (31:37).

Otro puslaiku ar precīzu metienu no distances sāka Georgios Printezis, kurš kļuva par rezultatīvāko spēlētāju savā komandā. Ar krietni sarežģītāku metienu atbildēja Šveds, bet jau pirmajā minūtē grieķi atkal pārsteidza krievus ar ātru pāreju uzbrukumā. Vēl tikai vajadzēja iemest soda metienus, bet Printezis sešos mēģinājumos bija precīzs tikai divreiz līdz tam brīdim. Abas komandas spēlēja pavirši, bet nedaudz labāk tomēr veicās grieķiem, kuri pēc trīs spēlētām minūtēm atjaunoja deviņu punktu pārsvaru (45:36). Šveda precīzais tālmetiens pie 11 punktu deficīta deva krieviem kādu cerību, bet grieķi atjaunoja 10 punktu pārsvaru. Tad Šveds realizēja trīs punktu gājienu, kļūstot par rezultatīvāko savā komandā. Smagnējie grieķi gura un centās spēlēt arvien lēnāk. Tikmēr krievi sajuta spēles garšu, sadeldējot deficītu līdz diviem punktiem (47:49). Grieķiem bija lielas problēmas ar metienu realizēšanu, arī brīvu un groza apakšā. Baterijas izskatījās nosēdušās, bet jāspēlē vēl bija ceturtā ceturtdaļa. Grieķi vēl bija vadībā ar 53:51.

Kristaps Pildiņš

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana