Jauktais koris DOMINO mīlestības mūzikas programmā "Sirdsnots"


Jauktais koris DOMINO
2017. gada pavasarī jauktais koris DOMINO nu jau tradicionāli kā ik gadu piedāvā klausītājiem jaunu tematisko koncertprogrammu "Sirdsnots". Šoreiz programma veltīta mīlestības tēmai, izvēlētajā muzikālajā materiālā aptverot plašo sajūtu gammu starp vientulību un satikšanās brīdi, starp jūsmu un neziņu, starp lēnprātību un kaisli, starp kopābūšanas laimi un šķiršanās sāpēm, starp cerībām un beznosacījumu paļāvību. Kā atzīst kora mākslinieciskais vadītājs Eduards Fiskovičs, "mīlestības tēma, lai cik tā varbūt neliktos jau nodeldēta, patiesībā sniedz ļoti plašas iespējas arvien jaunu un daudzveidīgu gan emocionālo, gan muzikālo nianšu atklāšanai, kuras mūsu programmā esam ietvēruši izvēlētajā sirdsnots jēdzienā".

Programmā tiks atskaņots daudzpusīgs un plašāku publiku uzrunājošs repertuārs, ko veido gan latviešu komponistu oriģināldziesmas, gan mūsdienu ārvalstu komponistu skaņdarbi, kā arī populāru latviešu un ārvalstu solo dziesmu aranžijas korim, no kurām vairākas veidotas tieši korim DOMINO. Šī gada koncertu īpašo viesu statusā piedalīsies kora „vienaudzis” – vitālais Stopiņu novada kultūras nama akordeonistu ansamblis AKCENTS.

Koncertprogramma tiks atskaņota 26. martā plkst. 17.00 Ādažu kultūras centra Ceriņu zālē un 2. aprīlī plkst. 18.00 Rīgā, koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga”.

Ieeja koncertos bez maksas.

 

Jauktais koris „Domino” ir dziedāt gribošu un varošu cilvēku pašiniciatīvas rezultātā izveidots Rīgas amatierkolektīvs, kas regulāru darbību uzsāka 2011. gadā. Pēc sešu gadu darbības mākslinieciskā vadītāja Eduarda Fiskoviča, diriģenta un vokālā pedagoga Vitālija Stankeviča, kā arī kormeistara Aināra Plezera vadībā koris apvieno teju 40 dziedātājus. Koris sevi pozicionē kā kolektīvu aizņemtiem cilvēkiem, kuriem ir vēlme kvalitatīvi muzicēt un piedāvāt klausītājiem interesantu repertuāru – dažādu laiku un stilu a cappella mūziku. Savas pastāvēšanas laikā koris piedalījies muzikālos pasākumos dažādās Latvijas pilsētās, kā arī sekmīgi startējis ikgadējās koru skatēs, iegūstot un godam noturot 1. pakāpes kora statusu. Labi panākumi gūti arī XI starptautiskā garīgās mūzikas festivāla „Sudraba zvani” un 11. Starptautiskā Varšavas koru festivāla „Varsovia Cantat” koru konkursos.

Stopiņu novada kultūras nama akordeonistu ansamblis „Akcents” (vadītāja Anita Rieksta) dibināts 2011. gadā. Ansambļa sastāvs veidojies Ulbrokas mūzikas un mākslas skolā – tajā muzicē bijušie un esošie skolas akordeona klases audzēkņi. Paralēli akordeoniem, kas veido ansambļa skanējuma pamatu, tā sastāvu papildina arī klavieres un basa ģitāra. Šo gadu laikā „Akcents” aktīvi iesaistījies gan novada koncertdzīvē, gan piedalījies muzikālos pasākums arī citviet Latvijā. Ansambļa muzikālā programma ir ļoti daudzveidīga, pievēršoties gan klasiskām akordeona skaņām, gan arī klausītāju iemīlētai populārajai mūzikai. Ansamblis guvis arī atzīstamus panākumus Pērnavas akordeonistu mūzikas festivāla starptautiskā mūzikas skolu akordeonistu konkursā, Latvijas akordeonistu konkursā, kā arī muzicējot Baltijas akordeonistu orķestra „Baltic Tremolo” sastāvā.

Jauktais koris „Domino”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana