Valsts prezidenta Valda Zatlera runa Latvijas Televīzijā 2008.gada 31. decembrī

Labvakar, Latvijas tauta!

Šajās gada pēdējās minūtēs aicinu kopīgi atcerēties aizvadīto gadu un ieskatīties nākamajā!

2008.gads bija īpašs gads. Latvijas neatkarības deviņdesmitajā jubilejā sajutām lielu lepnumu par savu valsti! Mēs ar cieņu atceramies visas paaudzes, kas cēlušas Latviju. Svētki vienoja mūs visus - visos Latvijas novados. Tajos piedalījās tūkstošiem cilvēku.

Bijām lepni par mūsu sportistu sasniegumiem Olimpiskajās spēlēs. Mūsu tautas pašapziņu un kopības sajūtu stiprināja krāšņie Dziesmu svētki. Aizvadītais gads demonstrēja arī Latvijas pilsoņu pieaugošo vēlēšanos līdzdarboties valsts politiskajos procesos. Šogad esam guvuši daudz panākumus. Paldies visiem, kas godprātīgi strādā un ar savu darbu vairo mūsu valsts labklājību!

Diemžēl 2008.gads iezīmēja arī pasaules un Latvijas ekonomikas lejupslīdes sākumu. Tikko dzirdējām valdības vadītāja uzrunu, kā izkļūt no krīzes. Tagad ir īstais brīdis, kad politiķiem, uzņēmējiem un visiem Latvijas iedzīvotājiem jāapzinās, ka šobrīd mums ir tikai viens kopā ejams ceļš – vienotība un smags darbs. Katram ministram jāstrādā tā, lai sabiedrībai nebūtu šaubu par viņa kompetenci un rīcību.

Latvijā šobrīd ir situācija, kas prasa politisko spēku vienotu izpratni un kopīgu rīcību. Adventes vienošanās bija tikai pirmais solis, jāseko pārējiem. Jānodrošina plašāks politisks atbalsts ekonomikas stabilizācijas plānam un politiskai konsolidācijai nacionālo mērķu vārdā. Izmaiņām jānotiek ne vien valsts ekonomikā, bet arī politikā jānostiprinās politiskajai atbildībai, jāaug politiķu kompetencei un darba efektivitātei.

Nākošais ir vēlēšanu gads. Pašvaldību vēlēšanās veidosies jauna Latvijas politiskā karte, to zīmēs katrs Latvijas pilsonis. Jau vasarā mēs dzīvosim jaunajos novados. Ja vēlamies, lai dzīve Latvijā kļūtu labāka, vēlētājiem rūpīgi jāpārdomā, par ko balsot.

Vērtējiet partiju programmas un līdz šim paveikto, rūpīgi izvērtējiet, kura partija pārstāv tieši jūsu dzīves vērtības un intereses. Jūsu izvēle noteiks kā attīstīsies jaunie novadi un ko no šīs reformas iegūs katrs Latvijas iedzīvotājs.

Latviešu tauta! Latvijas patrioti!

Ir laiks politikā nākt jauniem cilvēkiem. Mums ir gudra un uzņēmīga jaunā paaudze - uzņēmēji, pasniedzēji, inženieri un ekonomisti. Nāciet politikā! Latvijai ir nepieciešamas jaunas idejas, augsta politiskā kultūra un spēcīga konkurence politikā! Jo aktīvāk iesaistīsimies politikā, jo ātrāk mainīsies mūsu valsts.

Latvija ir mūsu valsts, tās nākotne ir mūsu rokās! Nākamais būs lielu pārmaiņu gads. Radikāli mainīsies valsts pārvalde, nopietnas izmaiņas skars tautsaimniecību, bet ir lietas, kas nekad nemainīsies. Latvija ir un būs neatkarīga valsts! Latvijā valdīs vārda brīvība un demokrātija!

Dārgie draugi,

Vecgada vakarā ierasti domājam par to, kas jāizdara nākamajā gadā. Kādi ir Latvijas uzdevumi 2009.gadā?

Vispirms, valsts ir apsolījusi nodrošināt sociālo stabilitāti – valsts atbalstīs tos, kam palīdzība ir visvairāk vajadzīga - pensionārus, maznodrošinātos un bezdarbniekus.

Otrkārt, valstij ir jāveicina Latvijas ekonomikas attīstība, jāpalīdz uzņēmējiem saņemt kredītus, attīstīt ražošanu un eksporta nozares. Saeimai jādara viss, lai nodrošinātu stingru piešķirtās naudas uzraudzību.


Treškārt, jāturpina darbs pie demokrātijas principu nostiprināšanas - jāsāk diskusija par vēlēšanu sistēmas pilnveidošanu, lai katrs vēlētājs justos pārliecināts, ka tieši viņa ievēlētais deputāts pārstāv viņa intereses.

Saeimai jāpabeidz ieilgušais darbs pie Satversmes grozījumiem. Valdībai beidzot ir jākļūst izlēmīgai un jāieceļ KNAB vadītājs. Sociālā stabilitāte, atbalsts uzņēmējiem un demokrātijas nostiprināšana ir manas prioritātes nākamajā gadā.

Deviņdesmit gados Latvijai ir bijuši daudz smagu pārbaudījumu. Vienmēr, arī visgrūtākajos laikos mūsu tauta ir saglabājusi savas vērtības un ticību nākotnei. Mūsu bagātība ir cilvēki, kuri ir gatavi pārvarēt grūtības un strādāt savā zemē. Cilvēki – kuri ir gatavi strādāt savai valstij. Paldies visiem, kas saglabājuši skaidru skatu arī šajā krīzes situācijā un ar savu rīcību palīdz to pārvarēt!

Šajā laikā, vairāk nekā jebkad iepriekš, mums jāpievērš uzmanība izglītībai – gan bērniem skolā, gan tiem, kuri jau pabeiguši augstskolas. Pašreizējā situācijā mums ir jāizmanto katra iespēja, lai sevi pilnveidotu, pašizglītotos, paaugstinātu savu profesionalitāti, lai saskatītu jaunas iespējas tur, kur citi tās neredz, lai pārvarētu grūtības un ceļā uz mērķiem nezaudētu ideālus!

Mums jābūt drosmīgiem ieraudzīt savas kļūdas, tās atzīt un izlabot, šāda rīcība vairos mūsu pašcieņu un cieņu vienam pret otru. Tikai tā mūsu vidū izaugs jauni un veiksmīgi līderi. Pārmaiņu laikos ļoti svarīgs ir atbalsts un pleca sajūta, tā rada lielāku savstarpējo uzticēšanos un dod pārliecību, ka kopā mums viss izdosies.

Šobrīd ir vietā atgādināt mūsu pirmā prezidenta Jāņa Čakstes teikto: "Latvijas valsts izauga no latviešu tautas vienprātības. Tā kļuva stipra no Latvijas tautas vienprātības, un tā zels mūžos, ja būs šī vienprātība". Būsim vienoti!

Jaunajā gadā novēlu Jums daudz mīlestības. Mīlestību Jūsu ģimenē, mīlestību pret cilvēkiem visapkārt.

Lai Jūsu sirds siltums palīdz tiem, kam klājas grūtāk!
Mīlestība un cerība dara mūs stiprus!
Laimīgu 2009.gadu!

LR Valsts prezidenta kancelejas preses dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli