Valsts policija atgādina par to, cik bīstami ir vadīt transportlīdzekli, atrodoties alkohola reibumā!


foto;Valsts policija
Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir pieķērušas vairākus transportlīdzekļu vadītājus, kuri pie stūres sēdušies reibumā, to skaits pieaudzis nedēļas nogalē un ar katru dienu tiek pieķerti arvien vairāk šādu šoferu. Daži no transportlīdzekļu vadītājiem, būdami alkohola reibumā, izraisa avārijas, galvenokārt – Liepājā.

Aizvadītajā nedēļā Kurzemes reģionā apturēti trīs transportlīdzekļi, kuru vadītāji atradušies alkoholisko dzērienu ietekmē, divi – Liepājas pusē, viens – Talsos. Savukārt sestdien pie stūres tika pieķerti pieci dzērājšoferi, no tiem divi – Liepājā, un pa vienam – Ventspilī, Saldū un Talsu novadā, savukārt svētdien pa vienam Liepājā un Ventspilī. Taču 29. un 30.maijā divi transportlīdzekļu vadītāji, dzērumā sēžoties pie stūres, iekļuva avārijā, kurā paši guva miesas bojājumus – vienā gadījumā cieta velosipēda vadītājs, kurš bija 1,46 promiļu reibumā, bet otrā gadījumā transportlīdzekļa vadītājs, būdams 2,56 promiļu reibumā, iebrauca kokā un negadījumā cieta viņš pats un divas automašīnā esošas pasažieres, savukārt viena no meitenēm no gūtajām traumām – nomira.

Varētu domāt, ka no citu cilvēku traģēdijām sabiedrība mācās, kopīgi pārdzīvo un saprot bīstamību sēsties pie stūres reibumā, taču pēc traģiskā negadījuma divas dienas pēc kārtas Liepājā ir notikušas vēl divas avārijas, kuras izraisījuši, iespējams, dzērājšoferi – vienā gadījumā, lai gūtu tam apstiprinājumu, Valsts policija ir pieprasījusi no slimnīcas informāciju par alkohola reibuma pakāpi. Savukārt jūnijā vēl trīs transportlīdzekļu vadītāji pieķerti pie stūres reibumā un visi – Liepājas pusē.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds uzsver: “Sākoties siltajam laikam, cilvēki vairāk sāk savu brīvo laiku pavadīt, atpūšoties, arī lietojot alkoholu. Kamēr tas notiek disciplinēti, nevienam netraucējot, saprātīgos daudzumos un, neizdarot likumpārkāpumus, tas sabiedrībai apdraudējumu nerada. Apdraudējums sabiedrībai rodas tad, ja cilvēks sāk uzvesties huligāniski, traucēt citiem, veikt pretlikumības un vadīt automašīnu, būdams alkohola reibumā. Ir būtiski par šādiem pārkāpējiem ziņot laicīgi, lai mēs varam reaģēt un apturēt viņus.” Informējam, ka ja Valsts policijā tiek saņemta informācija par dzērājšoferiem, to galvenokārt sniedz apkārtējie iedzīvotāji, kuri ir pamanījuši automašīnu, kura pārvietojas nepārliecinoši. Retāk informācija tiek saņemta no vadītājam tuviem cilvēkiem – ģimenes locekļiem, radiniekiem, vai kaimiņiem un draugiem, kuri nav spējuši šoferi atturēt no sēšanās pie stūres, taču nevēlas arī pieļaut to, ka vadītājs apdraud sevi vai citus. Uzsveram, ka šādi zvani paliek anonīmi un Valsts policija neizpaudīs zvanītāja informāciju nevienam.

Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas un iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Aicinām rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un nekādā gadījumā nesēsties pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā, tāpat nesēsties automašīnā, kur pie stūres atrodas iereibis vadītājs. Aicinām nepalikt vienaldzīgiem un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums