Tūkstošiem liepājnieku un Liepājas viesu atzīmē Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu


Foto autors: Kārlis Volkovskis
Tūkstošiem liepājnieku un Liepājas viesu atzīmē Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu

Pasākuma programmā solisti un pasākuma vadītāji – Ralfs Eilands, Aija Vītoliņa, Ērika Eglija un Gints Grāvelis – iemiesoja un izdzīvoja visos laikos tik zīmīgās sabiedrības lomas. Tika uzsvērta vīrieša - tēva, dēla, kareivja nozīme, kas simbolizē drosmi, varonību un izturību, savukārt sieviete kā māte, meita, māsa - tika atspoguļota kā rūpes, mīlestība un pašaizliedzība. Koncertā par vienojošo pasākuma elementu kļuva Liepājai tik raksturīgā dabas stihija vējš.


Foto autors: Kārlis Volkovskis

Vējš kā ziņnesis aiznesa mūsu tautas kopīgo stāstu no zemes un Liepājas līdz zvaigznēm, iededzot dvēseles uguni. Koncerts noslēdzās ar iespaidīgu, emocionāli piesātinātu un mākslinieciski augstvērtīgu svētku uguņošanu.


-Foto autors: Kārlis Volkovskis

“18. novembris nav tikai vēsturisks stāsts un pateicība par laiku pirms 100 gadiem, kad drosmīgi vīri ticēja idejai par brīvu Latviju.18. novembris ir stāsts par šodienu. Tas ir brīdis, kad mums īpaši jāpadomā par mūsu individuālajām vērtībām. Vai un kā mēs paši esam mūsu -  nu jau vairāk nekā 100 gadus seno valsti -  ikdienā saglabājuši, attīstījuši, cienījuši, vai tieši otrādi - pavirši, bez iedziļināšanās ļāvušies plūdumam, ne vienmēr sekojuši saviem principiem. Tāpēc ik dienas ir svarīgi celties ar domu, ka es šodien izdarīšu sev, savai ģimenei, saviem kolēģiem, saviem kaimiņiem, savai pilsētai un valstij labāko, kas ir manos spēkos. Es nevis izdarīšu pa pusei, vai atlikšu uz rītdienu, bet izdarīšu par visiem 100 % tieši šodien un darīšu to taisnīgi pret sevi un citiem. Ceru, ka šis svētku vakars uzrunājis katru dziļi personīgi un koncertā saklausītās atziņas nostiprināsies katra sirdī, lai ar lepnumu varētu teikt – es esmu liepājnieks, es esmu latvietis,” uzrunājot klātesošos sacīja Liepājas pilsētas mērs Jānis Vilnītis.


Foto autors: Kārlis Volkovskis

Liepājniekiem un pilsētas viesiem uzstājās arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” diriģentes Ilzes Valces vadībā un pavadošās grupas mūziķi – taustiņinstrumentālists Kristaps Vanadziņš, trompetists Kristians Kalva, saksofonists Edgars Beļickis, ģitārists Mārcis Vasiļevskis, basģitārists Deniss Djakons un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds. 


Foto autors: Kārlis Volkovskis

Koncerta muzikālais producents Edgars Beļickis. Pasākuma režisore Laura Čaupule. Scenogrāfijas autore Ieva Kauliņa. Gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

 

Valsts svētku koncertu organizēja Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde” sadarbībā ar pasākumu producēšanas uzņēmumu “Story Hub”.

 

Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums