Liepājā iedzīvotāji varēs izmēģināt Latvijā radīto dažādu iepakojumu depozīta iekārtu


Peruza public. foto
Viens no Latvijas vadošajiem iekārtu izstrādes un ražošanas uzņēmumiem "PERUZA" sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu "dots." (WeAreDots, SIA) ir izstrādājuši inovatīvu prototipu depozīta iekārtai, kas spēj pieņemt un ar mākslīgo intelektu atpazīt dažādus iepakojuma veidus. Tā plašākai sabiedrībai prezentēta šonedēļ Rīgā, un 20. septembrī to izmēģināt aicināti arī Liepājas iedzīvotāji un uzņēmēji.

20. septembrī no plkst. 9 līdz 11 depozīta iekārtas prototips atradīsies Liepājā, Rožu laukumā, kur to praksē izmēģināt aicināti visi interesenti. Plkst. 9 notiks iekārtas prezentācijas pasākums, kurā piedalīsies “PERUZA” valdes loceklis Roberts Dlohi un Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

Plānots, ka 23. septembrī plkst. 10.30 depozīta iekārtas prototips viesosies Cēsīs un iedzīvotāju intereses gadījumā arī citās pašvaldībās, lai iepazīstinātu ar Latvijas uzņēmēju radīto inovatīvo iekārtu, kas spēj atpazīt dažāda materiāla un tilpuma iepakojumu veidus, neizmantojot klasiskajos depozīta automātos ierasto svītru koda skenēšanu vienības identificēšanai.

“Esam radījuši mobilas un mūsdienu tehnoloģiju iespējām un patērētāju vajadzībām atbilstošas depozīta iekārtas prototipu. Tagad to nododam sabiedrības vērtējumam un nākotnē noteikti pilnveidosim,” saka “PERUZA” valdes loceklis Roberts Dlohi.

“Katru gadu pasaules okeānā nonāk milzīgs plastmasas iepakojuma apjoms, un dzērienu iepakojumi ir tikai mazākā tā daļa. Ikvienam no mums ir jāspēj atnākt uz nodošanas punktu un nodot uzkrātos iepakojumus neatkarīgi no to izcelsmes, formas, stāvokļa un materiāla, turklāt nedomājot par to, kādā konteinerā vai automātā kāda veida iepakojums būtu jāmet. Tieši šāds risinājums, kas izmanto jaunākās robotikas un mākslīgā intelekta iespējas, ir mūsu vīzija un vienlaikus ir jau šodien aplūkojams prototips,” saka “dots.” pārstāvis Aigars Jaundālders.

Pašreiz iekārta spēj atpazīt tādus iesaiņojumumus kā 0,5 l un/vai 1,5 l PET pudele, 5 l plastmasas pudele, 1,5 l plastmasas kanniņa (piemēram, logu tīrāmā šķidruma iepakojums), 0,33 l un 0,5 l dzērienu alumīnija skārdene, kartona tetrapaka, 0,5 l stikla dzērienu pudele, 0,7 l stikla dzērienu pudele (piemēram, vīna iepakojums) un 0,5 l stikla burka. Ja iekārtā tiek nodots iepakojuma veids, ko tā nespēj identificēt, tas nonāk neatpazīto atkritumu plūsmā.

Iekārtas prezentācijas pasākumus atbalsta Latvijas Zaļais punkts, lai skaidrotu iedzīvotājiem mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas atkritumu šķirošanā, tostarp paplašinātas depozīta sistēmas ieviešanā Latvijā, un veicinātu iedzīvotāju izpratni par atkritumu šķirošanas nepieciešamību.

SIA “PERUZA” ir dibināta 1991. gadā un ir viens no vadošajiem nozares uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums kopumā realizējis vairāk nekā 1500 veiksmīgus projektus mašīnbūves nozarē, izstrādājot un ražojot iekārtas partneriem vairāk nekā 20 valstīs.

 

Sindija Grina
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli