Kontakti, foto un video, vēsture sarakstēs – kādus datus iedzīvotāji pazaudējuši visbiežāk?

Pārceļot datus no vienas mobilās ierīces uz citu, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk ir pazaudējuši kontaktus, foto un video failus, kā arī vēsturi dažādās sarakstēs, liecina mobilo sakaru operatora BITE veiktās aptaujas dati*. Lai arī aptaujātie visbiežāk datus uzglabā digitālajās datu krātuvēs un pārkopē tos, piemēram, datorā vai ārējā datu nesējā, tā izvairoties no to pazušanas pārcelšanas laikā, liela daļa datus saglabā tikai mobilās ierīces SIM kartē, uzskatot, ka tas ir pietiekami droši un, ieliekot karti jaunā ierīcē, tie vienmēr būs atkal pieejami.

Pašrocīgi pārceļot datus no vienas mobilās ierīcēs (mobilā telefona vai planšetdatora) uz citu, bieži vien nākas samierināties ar to, ka daļa informācijas pazūd. BITES veiktajā aptaujā atklājies, ka Latvijas iedzīvotāji, pārceļot datus, visbiežāk ir pazaudējuši kontaktus (42%), piemēram, e-pastus un telefona numurus, kā arī foto un video failus (33%). Liela daļa (28%) ir pazaudējuši arī vēsturi dažādās sarakstēs, piemēram, mobilajā aplikācijā “WhatsApp”, e-pastos un īsziņās.

Biežāk pazaudētās informācijas lokā, pārnesot datus no vienas mobilās ierīces uz otru, ir arī pēdējo zvanīto un saņemto zvanu saraksts (24%), automātiski iestatītas paroles un bankas maksājumu karšu numuri (16%), kā arī kalendāra ieraksti par nozīmīgiem notikumiem (11%). Vienlaikus 13% gadījumu iedzīvotāji saskārušies ar to, ka pēc datu pārcelšanas nesaglabājās iestatījumi, piemēram, bildes vairs nav sakārtos speciālos albumos un segmentētas pēc datumiem, tāpat pazudušas grāmatzīmes interneta pārlūkā (“bookmarks”).

“Informācijas pārnešanai, protams, var izmantot mākoņpakalpojumus, piemēram, «Google Drive», «iCloud» un citus, kas ir drošāk un ērtāk, taču tas prasa laiku un noteiktas iemaņas, lai visus iestatījumus veiktu korekti un nezaudētu šī procesa ietvaros kādus svarīgus datus. Šī iemesla dēļ BITES salonos Datu pārcēlāja pakalpojumus ik mēnesi izmanto vidēji 1000 mūsu klientu. Process ir vienkāršs – vecā un jaunā ierīce ar USB kabeli tiek savienotas ar datu pārcēlāju, lietotājs izvēlas datus, kurus nepieciešams pārkopēt. Pēc tam ierīce paveic visu pārējo, vienlaikus garantējot pilnīgu datu drošību un konfidencialitāti, kas svarīgi, klienta dati pārcēlājā netiek saglabāti,” teic BITES sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Una Ahuna-Ozola.

No svarīgas informācijas pazušanas iespējams izvairīties, arī veicot vairākus drošības pasākumus savā ikdienā. Tomēr, lai arī aptaujas respondenti to dara un visbiežāk sinhronizē datus digitālajā datu krātuvē jeb “mākonī” vai pārkopē tos, piemēram, datorā vai ārējā datu nesējā, liela daļa iedzīvotāju (23%) tos saglabā tikai mobilās ierīces SIM kartē, uzskatot, ka tas ir pietiekami droši un, ieliekot karti jaunā ierīcē, tie vienmēr būs atkal pieejami. Vienlaikus 21% gadījumu cilvēki rēķinās, ka, mainot mobilo telefonu vai planšetdatoru, iepriekšēja informācija nesaglabāsies vai, pārceļot datus, nedomā par to, jo neglabā ierīcē nozīmīgu informāciju.

“Tiem, kuri pamatā uzticas informācijas uzglabāšanai SIM kartē, ir jāatceras, ka tajā nav iespējams uzglabāt, un līdz ar to pēcāk arī pārcelt uz citu ierīci, tādu informāciju kā foto un video failus, mūziku, SMS u.tml. Tāpēc datu uzglabāšana, izmantojot mākoņpakalpojumus, ir vitāli svarīga katram mobilā telefona un planšetdatora īpašniekam,” tā U. Ahuna-Ozola.

*Aptauja veikta 2019. gada augustā, sadarbojoties ar pētījumu kompāniju “Norstat Latvija”, un tajā piedalījās 1009 respondenti vecumā no 18-74 gadiem visā Latvijā.

Par BITI:

BITE ir straujāk augošais mobilo sakaru operators Latvijā, kas jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina mūsdienīgus, inovatīvus, klientu vēlmēm un vajadzībām atbilstošus mobilo sakaru pakalpojumus. Tīkla infrastruktūras un pakalpojumu attīstībā uzņēmums ik gadu investē aptuveni 10% apgrozījuma. Šobrīd jaudīgais BITES 4G internets ir pieejams jau 99% valsts iedzīvotāju.

BITE
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli