ERGO darbinieki iestādījuši 30 000 kokus ilgtspējīgai vides attīstībai


public. foto
Īstenojot uzņēmuma korporatīvās sociālās atbildības programmu, apdrošināšanas sabiedrības ERGO (turpmāk – ERGO) darbinieki ikgadējā pavasara meža talkā pērnās nedēļas nogalē veica meža atjaunošanu, iestādot 3 000 priedīšu. Kopumā deviņu gadu laikā, kopš ERGO īsteno šo iniciatīvu, iestādīti ap 30 000 koku dažādos Latvijas reģionos.

Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijas valstīs: “Ilgtspējīgas uzņēmuma stratēģiskās attīstības pamatā ir atbildība par mūsu uzņēmējdarbību un rūpes par mūsu klientiem, darbiniekiem un vidi, kurā dzīvojam. Koku stādīšana ir viena no senākajām ERGO īstenotajām vides ilgtspējas iniciatīvām, kurā gadu no gada iesaistās darbinieki un viņu ģimenes locekļi, tādējādi kļūstot par daļu no lielās ERGO ģimenes. Esmu gandarīta, ka šo gadu laikā mums visiem kopā ir izdevies vairot Latvijas lielāko bagātību – mežu, lai Latvija kļūtu vēl zaļāka valsts, kur dzīvot, strādāt un audzināt mūsu bērnus.”

Ilggadīgā apdrošināšanas sabiedrības ERGO darbiniece, Veselības apdrošināšanas IT apvienoto pakalpojumu centra vadītāja Svetlana Tutarašvili, kura kopā ar ģimeni ir piedalījusies visos ERGO meža talkas pasākumos, skaidro, ka viņa ik gadu piedalās meža atjaunošanā, jo tā ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni un kolēģiem svaigā gaisā, darīt vērtīgu darbu dabas daudzveidības atjaunošanai un ar savu piemēru mācīt un audzināt bērnos rūpes un mīlestību pret dabu.

Ikgadējā pavasara meža talka ir tikai viena no ERGO īstenotajām uzņēmuma un vides ilgtspējīgas attīstības iniciatīvām. Ikdienā uzņēmums rūpējas par racionālu resursu pārvaldību, aicinot uzņēmumā strādājošos pārdomāti lietot elektrību, ekonomēt ūdeni un taupīt papīru. Darbinieku aktivitāšu rezultātā papīra patēriņš pēdējo sešu gadu laikā ir samazinājies 2,5 reizes – no 10,5 tonnām 2012.gadā uz 4,18 tonnām pērn. Ik gadu otrreizējai pārstrādei tiek nodoti 1448 kg jeb 1,45 tonnas papīra. Īstenojot vides ilgtspējīgas attīstības iniciatīvas, strauji sarucis radīto atkritumu apjoms, tas sešu gadu laikā samazinājies desmitkārtīgi – no 33,3 tonnām uz 3 tonnām pērn. Savukārt no šī gada uzņēmums pēc iespējas samazina plastmasas izstrādājumu patēriņu, piemēram, pakāpeniski atsakoties no plastmasas ūdens glāžu lietošanas darba vietā un pasākumos.

Plānojot ikdienas darbus un lielākus projektus, mēs rūpējamies, lai tie būtu sabiedriski nozīmīgi un vērsti uz ilgtspējīgu apkārtējās vides saglabāšanu. Maksimāli cenšamies iesaistīt uzņēmuma darbiniekus, lai katra iniciatīva būtu nozīmīga ikdienas darba sastāvdaļa, lai caur to veicinātu komandas darbu vienotu mērķu sasniegšanai, saliedētu kolektīvu un gūtu papildu gandarījumu par kopā paveikto. Esmu gandarīta, ka mums visiem kopā šo gadu laikā ir izdevies sasniegt būtisku progresu, optimizējot resursu patēriņu. Turklāt esmu pārliecināta, ka aicinājums ikdienā taupīt resursus ir kļuvis par paradumu un tiek īstenots arī katra darbinieka mājsaimniecībā, tādējādi visiem kopā radot vēl pozitīvāku ietekmi uz vidi un tās saglabāšanu,” atklāj I.Ķirse.

Šogad ikgadējā pavasara meža talkā piedalījās aptuveni 50 ERGO darbinieku un viņu ģimenes locekļi, kopā iestādot 3 000 priedīšu Ogres novada mežu teritorijā. Apdrošināšanas sabiedrības ERGO meža talka un koku stādīšana tiek organizēta sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži”.

Vairāk informācijas: www.ergo.lv

Maija Dulle-Sūniņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums