Kā izaicināt savu veselo saprātu jau šodien, lai vecumdienās nav jāiztiek ar 250 eiro mēnesī?

Domājot par savām vecumdienām, Latvijas iedzīvotāju noskaņojums kļuvis ievērojami pozitīvāks un visbiežāk tās tiek saistītas ar dzīvošanu savam priekam, liecina Swedbank veiktais paaudžu pētījums*. Lai arī salīdzinoši retais ir interesējies par savu sagaidāmo pensijas apmēru, tomēr cerības ir lielas – pensijā vēlamies vidēji 1000 eiro mēnesī. Taču, kā rāda šonedēļ publicētās Latvijas Bankas aplēses, šobrīd saņemot 1000 eiro (bruto), pensijā varēsim rēķināties vien ar 250 eiro. Risinājums pārtikušām vecumdienām jau ir iekodēts Latvijas trīs līmeņu pensiju sistēmā, kur trešais līmenis paredz privātu uzkrājumu veidošanas iespēju. Taču, kā rāda aptaujas dati, tikai 41% tic - ja sāktu krāt šodien, būtu iespēja būtiski uzlabot savu finansiālo situāciju vecumdienās.

Kāpēc pastāv šādi aizspriedumi? Kā lauzt pastāvošos mītus par sagaidāmo dzīvi pensijas vecumā? Kā atrast iespēju ietaupīt jau šodien, lai to novirzītu gudriem nākotnes tēriņiem? Par to diskutēsim ar Swedbank Veselā saprātā izaicinājuma dalībniekiem, kuri mēneša garumā ikdienā lūkojās pēc iespējām uzkrāt savām vecumdienām.

Pasākumā piedalīsies:

  • Kristaps Kopštāls, Swedbank Apdrošināšanas un investīciju jomas vadītājs;

  • Ieva Florence, Dailes teātra aktrise;

  • Laura Grēviņa, viensplusviens.lv bloga autore;

  • Toms Alsbergs, velosportists.

Diskusijas tiešraide notiks arī Swedbank Latvia Facebook lapā, kur skatītāji tiek aicināti rakstīt savus interesējošos jautājumus komentāros.

Savukārt mediju pārstāvji ir aicināti piedalīties klātienē, sūtot apstiprinājumu par dalību uz e-pastu janis.krops@swedbank.lv līdz 11.aprīļa plkst.16.00.

Uz tikšanos!

Swedbank
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums