Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru


public. foto
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā "Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!" Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.

Šādu briļļu ziedošanas pasākumu, aicinot cilvēkus atdāvāt brilles, ko paši vairs nelieto, biedrība Latvijas Sarkanais Krusts un optikas saloni Metropole rīkoja jau piekto gadu.

Pasākuma ideja optikas salonu Metropole līdzīpašniekam Jānim Kossovičam radusies, redzot, ka daudzu paziņu un draugu plauktos bieži putekļus krājušas kādas brilles, kas dažādu iemeslu dēļ vairs netika lietotas, taču bija vēl labā tehniskā stāvoklī.

„Paldies ikvienam, kas atbalstīja šo ideju un ziedoja brilles līdzcilvēkiem. Mūsdienās brilles ir arī stila aksesuārs, un ir daudzi, kas jaunas brilles pērk regulāri. Tajā pašā laikā ir cilvēki, kam brilles nepieciešamas redzes korekcijai vai saulesbrilles senioriem pēc acu operācijām, bet viņi tās nevar atļauties. Šī bija iespēja dot brillēm otru dzīvi,” saka Jānis Kossovičs.

Optikas Metropole optiķis pārbaudīja katru ziedoto briļļu pāri, lai jaunais īpašnieks tās saņemtu pēc iespējas labākā stāvoklī.

Lai arī brilles nav tik ierasta lieta kā, piemēram, apģērbs un apavi, ko cilvēki visbiežāk atdāvā labdarībai, tās noteikti atradīs savu jauno īpašnieku. Biedrība Latvijas Sarkanais Krusts parūpēsies, lai brilles nonāk cilvēkiem, kam tiešām vajadzīgas.

“Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts vārdā sakām vislielāko paldies cilvēkiem, kuri iesaistījās akcijā, ziedojot brilles, tādā veidā palīdzot tiem, kuriem šī palīdzība ir nepieciešama visvairāk. Patiesi priecājamies, ka akcija norit jau piekto gadu un ka tajā iesaistās arvien vairāk cilvēku. LSK 100 gadu garumā palīdz cilvēkiem, kas nonākuši krīzes situācijās, un turpinās to darīt, tai skaitā, iesaistoties šādās akcijās arī nākotnē. Kopā varam palīdzēt!" saka biedrības Latvijas Sarkanais Krusts prezidents Viktors Jaksons.

Brilles labdarībai atdāvāja arī vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki – TV raidījumu vadītāji Uģis Joksts un Gusts Kikusts, autožurnālists Normunds Avotiņš, TV un radio personības Maija Rozīte-Krištopane un Māris Grigalis, aktieri Juris Strenga un Zane Dombrovska, radio „SWH” komercdirektors Filips Rubenis, garīdznieks Juris Rubenis, dizainere Elīna Štobe, mūziķis Ivo Fomins u.c.

Brilles no 6. jūnija visu vasaru varēja ziedot optikas salonos Metropole Rīgā, Ogrē, Olainē, Rēzeknē, Daugavpilī, Tukumā, Preiļos, Kauguros, Jēkabpilī, Jelgavā, Siguldā, Ventspilī, Liepājā, Ludzā, Cēsīs, Alūksnē, Ķekavā, Salaspilī, Dobelē, Ādažos, Saldū un Krāslavā. Kopā piecu gadu laikā, kopš šāda akcija notiek, labdarībai atdāvāts ap 5000 briļļu pāru.

Informāciju sagatavoja: SIA Optic Guru.

Par Metropole:

Metropole ir SIA Optic Guru grupai piederošs optikas salonu tīkls ar 25 saloniem 22 Latvijas pilsētās. SIA Optic Guru grupā ietilpst arī optikas saloni Outlet Optika, e-veikals Manaslecas.lv, optikas Studija Lonija un Baltijā vienīgais ZEISS koncepta salons – ZEISS Vision Center Latvija Rīgā.

Elīna Avotiņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  Аренда автобусов в Мюнхене  vannu restaurācija