Muzeju naktī no šūpuļa ārā un pāri slieksnim

Sestdien, 2018.gada 19.maijā plkst.19:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejs (turpmāk - LLM) aicina uz tradīcijām bagāto Eiropas Muzeju nakts pasākumu Talsos "No šūpuļa ārā un pāri slieksnim".

Muzeju nakts pasākums LLM plkst.19:00 tiks atklāts ar folkloras kopu “Talsi”, lai kopā izzinātu vienu no cilvēka mūža godiem “Krustabas”. Plkst.21:00 muzeja apmeklētājus ar uzvedumu “Pastalas un dziesmas šūpulī” priecēs Talsu Valsts ģimnāzijas Latviskās jaunrades klubs “Savējie”. Savukārt muzeja telpās darbosies amatnieku, rokdarbnieču un mājražotāju tirdziņš, kā arī būs apskatāmas jaunās un patstāvīgās izstādes un ekspozīcijas.

Tāpat līdz Muzeju nakts pasākuma sākumam tiks atklāta izstāde “Tas sākās tā…”. Tas ir stāsts par notikumiem un personībām, kas stāvēja pie Latvijas valsts šūpuļa - valstsvīru J.Čakstes, K.Ulmaņa, J.Zālīša un Z.A.Meirovica loma un nozīme valsts starptautiskā atzīšanā. Šajā izstādē varēs iepazīties ar vērtībām, kas izglīto, kas atspoguļo valsts dibināšanu un pastāvēšanu saistītus procesus, stiprinot mūsu lepnumu par valsti.

Katras tautas un nācijas pastāvēšanu nodrošina šūpulis. Valsts dibināšanas un pastāvēšanas jēga rodama rūpēs par ģimenes, dzimtas un tautas šūpuli. Muzeju naktī godināsim šūpuļu darinātājus, sargātājus un šūpotājus! Latvijas simtgades reizē Muzeju nakts tēma ir „Šūpulis”, tādējādi iekļaujoties valsts simtgades stāstā, kas sākās 2017.gadā un turpināsies līdz 2021.gadam, 2018.gada vadmotīvs ir „Dzimšana”.

Šūpojiet, šūpuļi, Latviju mīļo

Tālāk uz priekšu, tālāk uz augšu!

Debess lai aizlūdz, zeme lai svētī!

(A. Eglītis)

Savukārt, Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” aicina uz tradīcijām bagāto Eiropas Muzeju nakts pasākumu Dobeles novadā “Māja ar šūpuli” (http://www.piksas.lv/lv/aboutus/aktualitates/).

Uz tikšanos! Pasākumā ieeja bez maksas.

Pasākumā var tikt filmēts un fotografēts un tas var tikt izmantots publicitātes nolūkos!

Jānis Mergups–Kutraitis
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli