Adventes laika būtība un tradīcijas - Pi myusim Latgolā

Tuvojoties Ziemassvētkiem, raidījuma "Pi myusim Latgolā" veidotāji tikās ar Rēzeknes katoļu draudžu dekānu Pāvelu Zeili un Daugavpils Jēzus Sirds draudzes priesteri Dmitriju Artjomovu, kuri atklāja Adventes laika būtību un tradīcijas.

“Advente ir gaidīšanas laiks, kad gaidām Kristus dzimšanas svētkus,” stāsta Pāvels Zeile; “Kādreiz Vecās derības tauta gaidīja daudzus gadu simatus. Adventa tad bija ļoti gara. Pravieši sludināja par mesija nākšanu. Tā bija tāda garā Advente, kad sagaidīja Pestītāja piedzimšanu. Mums tā ir simboliskā Advente. Tikai vienu mēnesi – četras nedēļas, četras svetdienas.”

Pāvels Zeile norāda, ka Advente aicina mus būt gaišākiem, jo pašlaik iestājies tumsas laiks. Advente atgādina par priecīgoun gaišo brīdi. Tāpēc Adventes vainagā liekam arī sveces.

Priesteris Dmitrijs Arjomovs norāda, ka Adventes vainags parasti ir zaļš un apaļš – kā noslēgta gada un dzīvības simbols. Viņš atgādina, ka Kristus piedzimšanu ticīgie gaida visu gadu nevis tikai četras nedēļas. Priesteris stāsta, ka adventes vainagi var būt dažādi, piemēram, laikā, kad viņš vēl mācījies Garīgajā seminārā, tur vainaga vietā bija sveces uz dāžāda augstuma pakāpieniem, kas simbolizēja Kristus bērna tuvošanos.

Šim laikam baznīcā nav noteiktu kanonu, tomēr priesteri atgādina, ka šis ir klusais laiks, kad ieteicams atturēties no skaļām izpriecām un pārmērībām.

“Liels Vairāk klausies raidījumā “Pi myusim Latgolā”:

https://www.pimyusimlatgola.lv/pi-myusim/30-11-2017-adventes-laiks-un-tradicijas/

Raidījuma audio fails pieejams te: https://failiem.lv/u/w3pcggxx#_

Producentu grupa “Lietišķā Latgale”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija