Labdarības veikali "Otrā elpa" savā 8. dzimšanas dienā rīko IZSOLI un domnīcu "Dzīve BEZ atkritumiem"

Astoņos gados padarītais.

Labdarības veikali "Otrā elpa" ir sociālās uzņēmējdarbības pionieris Latvijā, kas 8 gadu laikā atbalstījuši 160 organizācijas visā Latvijā - finansiāli ziedojot 86 tūkstošus eiro, bet mantiski ziedojot 520 tonnas jeb  aptuveni 1 miljonu dažādu vienību, pārsvarā apģērbus un apavus. Tas bijis iespējams, pateicoties 76 tūkstošiem mantisko ziedotāju.

Kopš 2011.gada “Otrā elpa” reizi ceturksnī organizē Finansējuma Konkursu “Otrās elpas Stipendija”, kura dod iespēju organizācijām no visas Latvijas pieteikties 3000 EUR atbalstam, lai realizētu savus sociālos un labdarības mērķus.

Tāpat “Otrā elpa” turpina organizēt un piedalīties dažādos pasākumos par sociālām un videi draudzīgām tēmām, kas veicina sabiedrības izglītošanu un iesaistīšanos labdarības procesos: radošajās darbnīcās, modes skatēs, pasākumos bērniem, semināros, mantu mītavās, izsolēs, festivālos, gada tirdziņos utt. Kopumā tie ir bijuši vairāk kā 200 pasākumi, un astotās dzimšanas dienas mēnesī ir sagaidāmi vēl vairāki.

Otrā elpa ir pateicīga visiem cilvēkiem un organizācijām, kuri regulāri ziedo un iepērkas mūsu veikalos. Katrs ziedojums un pirkums ir solis tuvāk, lai palīdzētu tiem, kuriem tas nepieciešams. Esam labdarības platorma, kura vienkāršā veidā savieno cilvēkus un lietas” uzsver nodibinājuma „Otrā elpa” vadītāja Elīna Neilande.

Dzimšanas dienas izsole

No 18. līdz 28.aprīlim “Otrā elpa” jau sesto reizi rīko reto, unikālo un vērtīgo priekšmetu izsoli. Tās klāstā ir retas porcelāna figūras, trauki, sudraba lietas, kā arī senas grāmatas, dizaina un mākslas priekšmeti.  Iegūtie līdzekļi tiks ziedoti kādai no sociālo projektu idejām, kuras reizi ceturksnī tiek pieteiktas “Otrās Elpas” Finansējuma Konkursam.

Gada garumā labdarības veikalos tiek apkopotas ziedotās mantas, kuras ir īpaši vērtīgas un retas. Šogad šī ir pirmā izsole, un tās klāstā ir 50 interesanti un daudzveidīgi priekšmeti.

Pagajušajā izsolē tika iegūti nepilni 2000 eiro, bet 8 gadu laikā dārgākais priekšmets - porcelāna tasīte ar apakštasīti - tika izsolīta par 1000 eiro.

Ikviens interesents un vēstures cienītājs var apskatīt  izsoles priekšmetus labdarības veikalā "Otrā elpa", Marijas ielā 13-1, sociālajos tīklos https://www.facebook.com/otraaelpa/  un mājas lapā http://www.otraelpa.lv/labdaribas-izsole, kā arī rakstiski 10 dienu garumā klātienē vai neklātienē piedalīties tā sauktajā “klusajā” izsolē, kad likmes līdz noteiktajam termiņam tiek rakstītas uz izsoļu lapām.

 

Domnīca “Dzīve bez atkritumiem”

27. aprīlī, Stabu ielā 35 no plkst. 18.30 līdz 19.30 “Otrā elpa” rīko šī gada pirmo domnīcu “Dzīve BEZ atkritumiem”, kuras mērķis ir izaicināt mūsdienu patēriņa sabiedrību, piedāvājot domapmaiņu par videi draudzīgāku un ilgtspējīgāku dzīvesveida modeli. Kopā ar biedrību homo ecos: (Santa Krastiņa un Lucie Dupont) tiks stāstīts un diskutēts par to, kas ir “bez atkritumu/ zero waste” princips, kā to ieviest mūsu ikdienas ritmā un kāpēc ir svarīgi par to domāt?” Dalība domnīcā par mantisko ziedojumu.

Nākamā domnīca par Sociālās uzņēmējdarbības attīstību Latvijā un “Otro elpu” kā tās celmlaužiem sagaidāma 18. maijā Stabu ielā 35

Sandra Krafte, Projektu vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas