Radi Rīgu publiski iepazīstinās ar paveikto un Barselonas pilsētmeistaru Jordi Farrando

Radi Rīgu – publiskā ārtelpa kā sociālās atdzimšanas veicināšanas instruments – radošā komanda 21. oktobrī, pulksten 13.30 visus interesentus minikonferencē iepazīstinās ar rezultātiem, kas radušies vairāk kā sešu mēnešu ilga darba rezultātā, kā arī dalīsies iespaidos, kas gūti mācību braucienā Antverpenē un Gentē.

Savukārt dienu vēlāk ar publisku lekciju uzstāsies Radi Rīgu kārtējais viesis – Barselonas pilsētmeistars, arhitekts Jordi Farrando.

Intensīvās apmācību programmas Radi Rīgu radošā komanda, šī gada aprīlī, izvēlējās piecas Rīgas apkaimes – Āgenskalnu, Bolderāju un Daugavgrīvu, Čiekurkalnu, Ziepniekkalnu un Krasta ielas teritoriju – lai, veicot šo teritoriju padziļinātu izpēti, izstrādātu atjaunošanas plānu un līdz 2014. gadam šajās teritorijās realizētu pilsētvides sakārtošanas projektus.

Radi Rīgu īpašā atšķirība ir starptautiski pazīstamu pilsētbūvniecības ekspertu, mācībspēku un vieslektoru vēlme Latvijā ieviest Eiropā gadu desmitiem pārbaudītu praksi pilsētvides sakārtošanas plānošanā un projektu izstrādē.
Ar starptautisko pieredzi Radi Rīgu radošā komanda iepazinās arī viesojoties Antverpenē un Gentē, kur Latvijas arhitektiem, ainavu arhitektiem un citu nozaru speciālistiem, kuri ikdienā ir iesaistīti sabiedriski nozīmīgu objektu projektēšanā, šo pilsētu arhitekti un pilsētvides plānošanas speciālisti demonstrēja pēdējo gadu nozīmīgākos pilsētvides sakopšanas projektus un iepazīstināja ar vispārpieņemto praksi to izstrādē.


Ar Antverpenē un Gentē gūto pieredzi Radi Rīgu minikonferencē iepazīstinās Rīgas Domes Pilsētas Attīstības departamenta pārstāvji Andis Kublačovs, Guntars Ruskuls un Ingūna Urtāne no Vides Aizsardzības un Reģionālās Attīstības ministrijas.

Radi Rīgu publiskā minikonference notiks 21. oktobrī, pulksten 13.30 Rīgas Austrumu izpilddirekcijā, Daugavpils ielā 31.

Jordi Farrando publiskā lekcija Radi Rīgu ietvaros

22. oktobrī, pulksten 17.30 Arhitektu namā, Torņa ielā 11, Rīgā ar publisku lekciju "Re-shaping cities, some practical tools" (Pilsētu atjaunotne – "darbarīku" komplekts) uzstāsies arhitekts un ainavu arhitekts Jordi Farrando, kurš ir aktīvi iesaistījies un piedalījies Barselonas pilsētvides atdzimšanas procesos.

Jordi lekcijā stāstīs par to kā Barselona kļuva par pilsētvides atjaunotnes pionieri, definējot publisko ārtelpu kā galveno stratēģisko attīstības faktoru. Barselonas pieeja pilsētvides dizainam iezīmēja jaunas ēras sākumu publiskās ārtelpas attīstībā Eiropā.

"Radi Rīgu!" atbalsta Flandrijas Pārstāvniecība pie Beļģijas vēstniecības, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija, Rīgas dome, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas pilsētas arhitekta birojs", Latvijas Arhitektu savienība, Rīgas Austrumu izpilddirekcija, Rīgas Ziemeļu izpilddirekcija, Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija, "Rīga 2014", Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, PR un mediju aģentūra "GA's". Apmācību programma tiek īstenota sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kā arī Eiropas Sociālo fondu.

Plašāku informāciju par projektu "Radi Rīgu!" iespējams atrast mājas lapā http://www.radirigu.lv

Informācija medijiem:
Ģirts Avotiņš
PR un mediju aģentūra "GA's"
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli