Rīgas jaunieši aicināti pieteikties patriotiskai piedzīvojumu spēlei

Sākot ar šodienu, Rīgas jaunieši, kuriem svarīga Latvijas un Rīgas vēsture un Brīvības cīņas, kuri ir gatavi piedzīvojumiem un spraigām sacensībām brīvā dabā, tiek aicināti mobilizēties komandās un pieteikties patriotiskai piedzīvojumu spēlei "Jaunie Rīgas sargi: Rīgas hronikas".

Lai piedalītos spēlē, ir jāizveido sešu jauniešu komanda (3 zēni un 3 meitenes) vecumā no 14 līdz 19 gadiem, jāreģistrējas mājas lapā http://www.rigashronikas.lv, atbildot uz jautājumiem par Rīgas atbrīvošanu, kā arī aprakstot savu motivāciju piedalīties spēlē.

Spēle notiks šī gada 11. novembrī, Lāčplēša dienā, Rīgā, Spīķeru kvartālā un tā apkārtnē. Divdesmit Rīgas jauniešu komandas tiks apmācītas darbnīcās un aktīvā piedzīvojumu misijā "Nosargā Rīgu!" ar uzdevumiem apgūs un izdzīvos 1919. gada Brīvības cīņas – Rīgas nosargāšanu no Bermonta karaspēka. Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs grupas "Gainfast" solists, radio raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

Projekta "Rīgas hronikas" ideja ir, izmantojot neformālās izglītības metodes, organizēt izglītojošu piedzīvojumu spēli jauniešiem no dažādām sociālām un etniskām grupām Rīgā ar mērķi saistošā, atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot par Latvijas vēsturi, simboliem, politiku un līdzdalību, kā arī dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Tādejādi tiks veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība, patriotiskā audzināšana, izpratne par demokrātisku sabiedrību, veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata, kā arī veicināta pilsoniskā līdzdalība un sabiedrības integrācija.

Spēles starplaikā plānota vēsturisku filmu demonstrēšana, sildīšanās pie Spīķeru ugunskuriem un Rīgas nosargāšanas kauju rekonstrukcija sadarbībā ar organizāciju "Redut".

Projekts "Rīgas hronikas" tiek realizēta ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas finansiālu atbalstu.

Spēli organizē biedrība "Media gids".

Spēli atbalsta Āra dzīves apmācību centrs "Pelēkais vilks", biedrība "Redut", Rīgas Skolēnu dome, tipogrāfija "NRJ reklāma", SEB Studenta Banka, "Dirty Deal Cafe" un radošo industriju kvartāls "Spīķeri".

Vairāk par SEB grupu Latvijā:
www.seb.lv

Sanda Purviņa, SEB bankas sabiedrisko attiecību speciāliste
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums