Rīgas sociālie dienesti nodrošina izziņu izsniegšanu iedzīvotājiem valsts apmaksātas veselības aprūpes saņemšanai

Lai pārrunātu plānotos pasākumus un darba organizāciju izziņu izsniegšanai iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem valsts apmaksātas veselības aprūpes saņemšanai, šodien, 3.februārī, Veselības ministrijas valsts sekretārs Armands Ploriņš tikās ar lielākās pašvaldības - Rīgas - Labklājības departamenta Veselības aprūpes pārvaldes priekšnieku Mārtiņu Rempi.

Tikšanās laikā Rīgas Domes pārstāvis izteica gandarījumu par Veselības ministrijas izstrādāto atbalsta pasākumu īstenošanu veselības aprūpes saņemšanai un apliecināja galvaspilsētas sociālo dienestu gatavību izsniegt izziņas iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem.

Rīgas Dome ir apstiprinājusi 2 jaunas izziņu formas, kas paredzētas izsniegšanai iedzīvotājiem ar ienākumu līmeni līdz 120 latiem mēnesī un līdz 150 latiem mēnesī. Sociālo dienestu darbinieki ir informēti par izmaiņām likumdošanā, tādēļ dienestu darbs nav traucēts un norit ikdienas režīmā.

Lai iepazītos ar sociālo dienestu darbu klātienē ceturtdien, 4.februārī, plkst. 13:30 veselības ministre, profesore Baiba Rozentāle apmeklēs Rīgas Domes Labklājības departamentu Baznīcas ielā 19/23.

Kā zināms, spēkā stājušies grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz paplašināt iedzīvotāju loku, kuri, saņemot ārstēšanu, ir atbrīvoti no pacientu iemaksām un citiem līdzmaksājumiem, kā arī saņem pilnībā valsts apmaksātus kompensējamos medikamentus.

No pacientu iemaksām pilnā apmērā atbrīvoti iedzīvotāji un viņu ģimenes locekļi, kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 120 latus mēnesī. Savukārt iedzīvotājiem, kuru ienākumi ir līdz 150 latiem mēnesī, tiks segtas pacienta iemaksas 50% apmērā un līdzmaksājums par vienā stacionēšanās reizē veiktu ķirurģisku operāciju nepārsniegs 15 latus.

Savukārt, lai iedzīvotāji saņemtu valsts apmaksātus kompensējamos medikamentus, viņiem aptiekās būs jāuzrāda pašvaldības sociālā dienesta izsniegta izziņa par viņa atbilstību trūcīgās personas statusam vai izziņa, kurā apliecināts, ka ienākumu līmenis nepārsniedz 120 latus mēnesī.

Tāpat noteikumi paredz, ka Veselības norēķinu centrs atmaksās trūcīgajām personām izdevumus par kompensējamajiem medikamentiem par šā gada janvāri.

VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums