Priekšapmaksu par siltumenerģiju vienpusēji nedrīkst pieprasīt

Rīgas domes Komunālais departaments ir informējis biedrību "Rīgas apsaimniekotāju asociācija" par to, ka dzīvojamo māju pārvaldnieki (apsaimniekotāji) nevar vienpusēji iekļaut komunālo pakalpojumu rēķinos daļēju priekšapmaksu par siltumenerģijas piegādi bez dzīvokļa īpašnieka piekrišanas.

Priekšapmaksu par piegādāto siltumenerģiju pārvaldnieki (apsaimniekotāji) ir tiesīgi pieprasīt tikai tad, ja ir bijusi savstarpēja vienošanās par šādu norēķinu veidu un ir saņemta dzīvokļa īpašnieka piekrišana. Gandrīz visi Rīgas pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmumi ir organizācijas "Rīgas apsaimniekotāju asociācija" biedri. Tuvojoties apkures sezonai, dažas namu apsaimniekošanas sabiedrības, piemēram, SIA "Kurzemes namu apsaimniekotājs", iedzīvotājiem izrakstītajos rēķinos bija iekļāvis priekšapmaksu par siltumu.

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS ir veicis aptauju, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par izlīdzinātajiem maksājumiem norēķinos par patērēto siltumu. Tiem rīdziniekiem, kuru mājokļos apkuri nodrošina a/s "Rīgas siltums", tika uzdots jautājums, vai viņi būtu gatavi par siltumu maksāt arī vasarā, lai apkures sezonā maksājumi būtu mazāki (izlīdzinātais maksājums tiek izmantots norēķinos par dabas gāzi).

Lielākā daļa ir pret maksājumu izlīdzināšanu – 55,9 % respondentu uzskata, ka labāk ir maksāt apkures sezonā katru mēnesi atbilstoši rēķinam. Savukārt variantu "labāk daļu samaksātu laikā, kad nav apkures sezonas, lai apkures sezonā būtu mazāki maksājumi" atbalstīja 34,3 % aptaujāto, bet 9,8 % respondentu nebija viedokļa šajā jautājumā.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko pēc iepazīšanās ar aptaujas rezultātiem atzina, ka respektēs vairākuma iedzīvotāju izteikto viedokli šajā jautājumā.

Informāciju sagatavoja: Dzintra Āboliņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums