Rīgas domes Satiksmes departaments aicina piedalīties Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātēs


foto;riga.lv
No 16. līdz 22. septembrim visā Eiropā ar saukli "BEZIMEŠU MOBILITĀTE VISIEM" tiks atzīmēta Eiropas Mobilitātes nedēļa, aicinot iedzīvotājus izvēlēties pārvietošanās veidus, kuri nerada vai ievērojami samazina emisiju apjomu. Rīgas domes Satiksmes departaments aicina iedzīvotājus nedēļas garumā piedalīties dažādās aktivitātēs.

Lai veicinātu bezizmešu pārvietošanos ikdienā, Satiksmes departaments aicina uzņēmējus, kolektīvus, skolas, universitātes un pārējos kolektīvus ENDOMONDO izaicinājumā. Ikviens aicināts piedalīties divās kategorijās – iešanā un braukšanā ar velosipēdu. Izaicinājums norisināsies vienu mēnesi – no 16. septembra līdz 15. oktobrim. Pirmo trīs vietu ieguvēji, kuri šajā laika posmā būs nostaigājuši vai nobraukuši lielāko kilometru skaitu, saņems īpašās Eiropas Mobilitātes nedēļas piemiņas balvas, medaļas un diplomus. ENDOMONDO izaicinājuma nolikums pieejams Rīgas domes Satiksmes departamenta mājaslapā www.rdsd.lv.

Savukārt trešdien, 16.septembrī, VEF mobilitātes punktā pie Brīvības gatves un G.Zemgala gatves krustojuma no plkst.8.00 līdz 13.00 darbosies bezmaksas velosipēdu apkopes stacija, kurā meistari piedāvās velosipēdu tehnisko apkopi. Tāpat iedzīvotājiem būs iespēja reģistrēt savus velosipēdus CSDD.

Lai piereģistrētu velosipēdu:

·        jāuzrada vadītāja apliecība vai personu paliecinošs dokuments;

·        jāuzrāda pats velosipēds;

·        jāveic maksājums par velo reģistrāciju 2,23 eiro un reģistrācijas uzlīmi – 0,94 eiro.

Tāpat būs pieejama mikromobilitātes piramīda, kurā būs iespēja sevi atzīmēt attiecīgajā pārvietošanās kategorijā, bet par labāku noskaņojumu pasākuma laikā rūpēsies DJ M&M.

Bērni un jaunieši aicināti no plkst.17.30 Uzvaras parkā piedalīties velosacensībās “Riteņvasara-2020” posms.

·        Dalībnieku vecums: trīs līdz 25 gadi;

·        Dalības maksa: nav;

·        Pieteikšanās: uz vietas.

Sacensības notiks bezpedāļu, “12 līdz 16”, “20”, “24”, “26+” un šosejas velosipēdu klasēs, kā arī būs rollings – riteņbraucēja un skrituļslidotāja ekipāžu sacensības, kurās skrituļslidotāju statusā aicināti piedalīties arī vecāki.

Ceturtdien, 17. septembrī plkst.11.00 notiks ekspertu diskusija par bezizmešu mobilitātes attīstības iespējām Rīgā. Diskusija būs vērojama Rīgas domes Satiksmes departamenta Facebook profilā.

Vakarā no plkst.17.30 Bieriņu trasē (Amulas/Slampes ielu stūris pie Akmensdārza) notiks Rīgas bērnu un jauniešu atklāto velosacensību “Riteņvasara-2020” posms.

·        Dalībnieku vecums: trīs līdz 25 gadi;

·        Dalības maksa: nav;

·        Pieteikšanās: uz vietas.

Sacensības notiks “16”, “20”, “24” un “26+” velo klasēs, kā arī tiks organizēta velostafete (divu dalībnieku komandu sacensības – bērns un tētis, bērns un mamma vai divu bērnu komanda).

Sestdien, 19. septembrī no plkst.11.00 līdz 16.00 Imulas-Kalvenes ielu aplī notiks tradicionālās ģimeņu velo sacensības “Imulrings.”

·        Dalībnieku vecums: 3 līdz 25 gadi;

·        Dalības maksa: nav;

·        Pieteikšanās: uz vietas.

Sacensības notiks bezpedāļu, “12 līdz 16”, “20”, “24”, “26+” un šosejas velo klasēs, kā arī būs velostafete, velorollings (riteņbraucēja un skrituļslidotāja vai skeitera ekipāžu sacensības), skrituļslidu sacensības un skrējiens.

Otrdien, 22. septembrī, kas jau tradicionāli visā Eiropā tiek svinēta kā “Diena bez auto,” plkst. 11.00 notiks atjaunotās Sporta ielas svinīgā atklāšana. Iela šajā dienā tiks slēgta autosatiksmei un tajā līdz plkst.13.00 būs pieejamas dažādas mikromobilitātes aktivitātes.

Savukārt bērnus un jauniešus no plkst.17.45 sacensību organizatori gaidīs Grīziņkalna parkā. Tur notiks bērnu un jauniešu velosacensību „Grīziņkalna riteņvasara” posms.

·        Dalībnieku vecums: 3 līdz 25 gadi;

·        Dalības maksa: nav;

·        Pieteikšanās: uz vietas.

 

Sacensības notiks bezpedāļu, “12 līdz 16”, “20”, “24”, “26+” velo klasēs, kā arī tiks organizēta velostafete (divu dalībnieku komandu sacensības – bērns un tētis, bērns un mamma vai divu bērnu komanda).

Pasākumus organizē Rīgas domes Satiksmes departaments un Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar EU CIVITAS Handshake. Savukārt bērnu un ģimeņu aktivitātes organizē Tehniskās jaunrades nams “Annas 2.”

Visi pasākumi tiks fotografēti un filmēti.

 

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums