Jaunas mājas atradis regbija muzejs


LRF_2018_gada_noslegums public. foto
Šajā sestdienā tiks atkal atvērts regbija muzejs, kurš savulaik vairākus gadus atradās "Latvijas Universitātes" stadionā, bet pēc tā nojaukšanas palika bez mājām.

"Visas vēsturiskās relikvijas, kas ir, sākot vēl no sešdesmitajiem gadiem, esmu ilgstoši krājis, un tagad ir pienācis brīdis, kad tas jāredz arī pārējiem, nevis tikai man. Lai visi, īpaši jaunieši, redz, kā sākās regbijs, ka tas tika spēlēts arī iepriekš," saka muzeja veidotājs Māris Šmits. "Šeit tiks atspoguļoti nozīmīgākie Latvijas regbija notikumi. Protams, arī dalība Pasaules kausā regbijā-7, bet ne tikai. Muzejā ir gan produktīvāki laika nogriežņi, gan ne tik - tāpat kā dzīvē, kura iet gan uz augšu, gan leju."


LRF_2016_gada_sezonas_balvoshana

Regbija muzejs pirmoreiz tika atklāts 2010. gada augustā, svinot Latvijas regbija piecdesmitgadi. Toreiz tas bija pirmais atsevišķa sporta veida muzejs Latvijā, tomēr, kad LU stadionu nojauca, arī muzejam nācās atstāt savas telpas. "Žēl, ka tur netika izveidots Latvijas Futbola federācijas (LFF) laukums, jo jau bijām vienojušies, ka tādā gadījumā arī regbijam tur būtu telpas," saka Šmits, paužot, ka ir gatavs pieņemt relikvijas no pašreizējiem pieciem lielajiem Latvijas klubiem, lai arī tie muzejā atstātu savu dvesmu. "Visu gan neizdosies izstādīt, jo materiāla man ir tik daudz, ka pietiktu trim šādiem muzejiem."

Atklāšana notiks sestdien, 17. augustā, plkst. 14:00, Stāmerienas ielā 3, kas ir aiz lielveikala "Alfa". Māris Šmits priecāsies, ja cilvēki, kuri plāno ierasties, par to viņam iepriekš paziņos.

Latvijas regbija dzimšanas diena skaitās 1960.gada 12.maijs un par Latvijas regbija "tēvu" tiek uzskatīts Vladimirs Martinsons, kurš šo sporta veidu pārveda no studijām Maskavā. Savukārt par Latvijas regbija "krusttēvu" uzskata VEF Sporta kluba priekšsēdētāju Arnoldu Brambergu, jo VEF rūpnīca uz 16 gadiem uzņēmās tā laika Latvijas labākās komandas uzturēšanu. Šmits atklāj, ka sestdien uz atklāšanu varētu ierasties arī Oļegs Korotkovs, Andris Ozols, Jānis Bergmanis, Roberts Pjehovs un vēl citi, kas ar regbiju sāka nodarboties vēl pirms 59 gadiem.

 


 

Latvijas Regbija federācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums