"Latvijas Dizaina gada balvas 2019" Publikas simpātiju balvu ieguvusi informācijas vietne "Sieviete un darbs"


foto;foursquare.com
Jūnija vidū noslēdzies publikas balsojums, kurā plašākai sabiedrībai pirmo reizi "Latvijas Dizaina gada balvas 2019" vēsturē bija iespējams elektroniski nobalsot par savu favorītu starp konkursa divdesmit finālistu darbiem. Lielākās publikas simpātijas šogad ieguvis Vinetas Kreigeres un Rūtas Jumītes informācijas vietnes "Sieviete un darbs" dizaina risinājums.

Šī gada 8.maijā laukumā pie t/c “Origo” tika atklāta “Latvijas Dizaina gada balvas” finālistu darbu lielformāta brīvdabas izstāde, kuras ietvaros līdz 1.augustam ikvienam ir iespēja ērti pieejamā un demokrātiskā vietā bez maksas un sev ērtā brīdī iepazīties ar dažādiem dizaina risinājumiem, kas šogad guvuši lielāko Latvijas un ārzemju žūrijas pārstāvju atzinību. Izstādē apskatāmas 20 finālistu darbu fotogrāfijas, to apraksti, autoru vēstījumi un žūrijas sniegtie komentāri. Šī gada absolūtais jaunums bija iespēja visiem interesentiem no 8.maija līdz 10.jūnijam elektroniskā formātā vietnē origo.lv atdot savu balsi par sirdij tuvāko darbu, nosakot, kurš no dizaina risinājumiem saņems Publikas balsojuma balvu. Balsojums ir noslēdzies un Publikas simpātiju balvas ieguvējs ir noskaidrots – tā ir studenšu izstrādātā informācijas vietne "Sieviete un darbs”. Savukārt pateicībā par dalību balsojumā trīs veiksminieki dāvanā saņēma rakstu krājumu “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju".

Lielāko sabiedrības simpātiju ieguvušā dizaina risinājuma “Sieviete un darbs” autores ir Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra līmeņa studentes Vineta Kreigere un Rūta Jumīte. Informatīvā interneta vietne ir radīta ar mērķi apkopot un sniegt informāciju sievietēm par dažādām darba un uzņēmējdarbības iespējām, kā arī nodokļiem. “Sieviete un darbs” vienuviet viegli saprotamā un pārskatāmā veidā apkopo informāciju, kas aptver 20 likumus un 13 valsts iestādēs. Informācija paredzēta 10 dažādām mērķgrupām atbilstoši dzīves situācijai – māmiņai, invalīdei, reemigrantei, pensionārei, un tai, kura meklē jaunus darba izaicinājumus vai ir bez darba. Prototipu testēja un atzinīgi novērtēja 97 sievietes kā arī vietējās un ārvalstu žūrijas pārstāvji, turklāt šis dizaina risinājums saņēmis arī starptautiskā digitālo tehnoloģiju uzņēmuma “Accenture” atzinības balvu.

“Dizaina gada balvas žūrijas un galvenā sponsora “Accenture Latvia” novērtējums apliecināja idejas aktualitāti ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Tomēr skatītāju vērtējums sniedz divtik lielu gandarījumu, jo viņu balsojums par šo darbu vienlaicīgi ir arī apliecinājums nepieciešamībai pēc cilvēkiem saprotamas informācijas jebkurā jomā un dzīves situācijā. Ļoti ceru, ka mums izdosies šo dizaina ideju pēc iespējas drīz īstenot, tādejādi vairojot sievietes finansiālo neatkarību un patstāvību, padarot viņas iekļaušanos vai atgriešanos darba tirgū, kā arī uzņēmējdarbības uzsākšanu vai nodokļu nomaksu vienkāršu un saprotamu,” komentē Publikas simpātiju balvas laureāte Vineta Kreigere.

Publikas atzinību izpelnījušies arī Paulas Lorences dizainētie attīstošie priekšmeti bērniem ar autismu "Taktil" un mobilā lietotne “Jordānijas Banka”, kuras autori ir UX Design Agency komanda. “Latvijas Dizaina gada balva” ir nacionālas nozīmes konkurss ar mērķi identificēt Latvijas dizaina iespējas un daudzveidību un demonstrēt to plašākai auditorijai. 2019. gada balvas vēstījums bija “Dizains ir darbība”, tādējādi izceļot dizainu kā mērķtiecīgu radīšanas, risināšanas un uzlabošanas procesu. Šogad konkursā pirmo vietu ieguva Unas Rozenbaumas Latvijas literātu atpazīstamības veicināšanas kampaņa #esesmuintroverts, otro – mobilā lietotne “Derec”, savukārt trešo vietu pastāvīgā ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs”.

“Latvijas Dizaina gada balvas 2019” 20 finālistu darbus vēl līdz 1.augustam iespējams jebkurā laikā bez maksas apskatīt laukumā pie t/c “Origo”.

Par t/c “Origo”:

T/c “Origo” paplašināšanas projekts paredz jaunās ēkas pirmajos trīs stāvos izvietot mūsdienīgas un ērtas tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu sniedzēju telpas, savukārt ēkas augšējos trīs stāvos – A klases birojus – biznesa centrs “Origo One”. Attīstības ieceres rezultātā esošā t/c “Origo” platība pieaugs vairāk nekā divas reizes. Jaunā ēka apmeklētājiem durvis vērs jau 2020. gada pavasarī.

 

T/c „Origo”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli