Edgars Rinkēvičs: pašreizējā drošības vide prasa lielāku Eiropas Savienības atbildību par drošību un mieru tās ....


foto;Ārlietu ministrija
Edgars Rinkēvičs: pašreizējā drošības vide prasa lielāku Eiropas Savienības atbildību par drošību un mieru tās robežās un ārpus tās

2019. gada 7. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs starptautiskajā drošības forumā GLOBSEC 2019 Bratislavā, Slovākijā, piedalījās diskusijā par Rietumvalstu un Krievijas attiecību attīstību mūsdienu globālo izaicinājumu kontekstā.

Diskusijā E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka Krievijas un Rietumu attiecībām jāatspoguļojas stratēģiskā kontekstā. “Ķīna kļūst par aizvien pārliecinošāku spēlētāju pasaules mērogā, un tas piesaista Rietumu uzmanību, vienlaikus riskējot atstāt attiecības ar Krieviju otrajā plānā. Tas nenozīmē, ka Krievijas izvirzītās problēmas ir kļuvušas mazāk nozīmīgas. Neskatoties uz samērā ierobežotajiem resursiem, Krievijai ir spēja īstenot savus ģeopolitiskos mērķus,” sacīja ministrs.

Ministrs vērsa uzmanību, ka papildu tradicionālajiem militārajiem draudiem arvien sarežģītākas kļūst hibrīdapdraudējuma problēmas, tostarp kiberuzbrukumi, ekonomiskais spiediens un dezinformācija. “Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju acīmredzamā sabrukšana ir pēdējais piemērs, ka mēs nevaram balstīt savu drošību tikai cerībā, ka otra puse spēlēs pēc vienādiem noteikumiem. Uzticamam un ilgstošam ieroču kontroles pasākumam, kas balstīts vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidācijā, būtu jāietver citas valstis ar līdzīgām tehnoloģijām,” pauda E. Rinkēvičs. 

Tāpat ministrs akcentēja, ka NATO kolektīvā aizsardzība un ASV apņemšanās nodrošināt Eiropas drošību veicina stingru pārliecību par mieru un drošību Eiropā arī turpmāk. Tostarp tas ietver Baltijas reģionu, kur NATO klātbūtne un sabiedroto mācības pierāda sabiedroto kolektīvo izlīgumu mērītā, tomēr ļoti skaidrā veidā.

“Lai gan transatlantiskā partnerība un NATO joprojām ir eiroatlantiskās stabilitātes galvenie elementi, pašreizējā drošības vide prasa arī lielāku Eiropas Savienības atbildību par drošību un mieru tās robežās un ārpus tās. Mēs redzam, ka Eiropas Savienības aizsardzības centieni veicina spēcīgāku transatlantisko saikni un starptautisko drošību,” nobeigumā sacīja E. Rinkēvičs.

Informācijai

GLOBSEC Bratislava ir ikgadējs augsta līmeņa drošības politikas forums. Šogad tajā tiek pārrunāti aktuālie izaicinājumi Eiropas Savienības un globālajai drošībai, piemēram, cīņa pret terorismu, kiberdrošība un klimata pārmaiņas.

Forumu kopš 2005. gada rīko Slovākijas Atlantiskā komisija (Slovak Atlantic Comission) sadarbībā ar Slovākijas Ārlietu un Eiropas lietu ministriju. Katru gadu forums pulcē plašu dalībnieku loku – dažādu valstu un starptautisko organizāciju augsta līmeņa pārstāvjus, politiķus, uzņēmējus, ekspertus, žurnālistus un pētniekus.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums