Temperatūras svārstības bojā asfaltu: norit avārijas remontdarbi


celu zime
Rīgas domes Satiksmes departaments braukšanas apstākļu uzlabošanai turpina darbu pie ielu, tiltu un satiksmes pārvadu ielu seguma labošanas. Šī ziema, kas mijās ar salu un atkušņiem ir īpaši nelabvēlīga brauktuvēm gan ar asfaltbetona, gan grants segumu. Jāatzīst, ka viskritiskākais stāvoklis ir tajās ielās, kur ir novecojis asfaltbetona segums un augsta satiksmes intensitāte.

Ziemas sezonā, kad strauji paaugstinās vai arī būtiski svārstās brauktuves temperatūra – naktī mīnuss grādi, bet dienā no nulle un nedaudz augstāka gaisa temperatūra, bedres asfaltbetona segumā var veidoties ļoti strauji – pat dažu stundu laikā.

“Bedres veidosies vietās, kur asfalta segums ir vecāks par astoņiem līdz desmit gadiem. Rīga nav unikāla vieta - arī AS "Latvijas valsts ceļi" katru gadu ziņo par bedrēm. Var ironizēt vai smieties par ceļu stāvokli Rīgā laikapstākļu dēļ, bet bedres ir radušas nevis vasarā, bet gan tieši atkusnī," sacīja Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

»

Ielu un tiltu bedru remonts notiek visu gadu, taču ziemā tiek labotas tikai tā dēvētās avārijas bedres jeb bedres, kas apdraud satiksmes drošību. Intensīvāki bedru remontdarbi sāksies pavasarī - marta beigās, aprīļa sākumā.

«

Šobrīd avārijas bedru novēršanai tiek pielietota aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģija. Tas nozīmē, ka bedre maksimāli tiek iztīrīta, nosusināta un ieklāts aukstā asfalta maisījums. Vēlamies norādīt, ka tas avārijas remonts un tā galvenais uzdevums ir novērst avārijas situācijas un uzlabot satiksmes drošību līdz brīdim, kad ielas un tiltus būs iespējams salabot atbilstošos laika apstākļos ar ierastiem paņēmieniem.

Kopumā janvārī salabots ielu segums 11 185 kvadrātmetru, likvidējot avārijas bedres ar aukstā asfalta tehnoloģiju. No 1.janvāra līdz 12. februārim Rīgas ielu bedru labošanai pašvaldība ir iztērējusi aptuveni 400 000 eiro.

Aicinām autovadītājus dalīties ar informāciju par avārijas bedrēm ne tikai sociālajos tīklos, bet arī zvanīt pa Satiksmes vadības centra diennakts bezmaksas tālruni: 80003600!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli