Sirsnīgā gaisotnē aizvadīta otrā Bērnu rehabilitācijas diena


Bernu_rehabilitacijas_diena
Vispasaules Fizioterapijas dienas ietvaros, sestdien, 8. septembrī, "Ghetto Games" sporta bāzē Grīziņkalnā, tika atzīmēta jau otrā Bērnu rehabilitācijas diena, uz svētkiem aicinot bērnus un pusaudžus ar kustību traucējumiem, viņu ģimenes, draugus un tuviniekus. Šogad Bērnu rehabilitācijas diena vienkopus pulcēja ap četrus simtus dalībniekus no Dobeles, Cēsīm, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Liepājas, Ogres, Tukuma un citām Latvijas pilsētām. Labdarības akciju kopīgi organizē rehabilitācijas centrs "Poga" un mazumtirdzniecības tīkls "Maxima Latvija".

Pasākuma laikā Paraolimpisko spēļu zelta medaļniece, trīskārtējā pasaules čempione Diāna Dadzīte iedrošināja bērnus ar savu stāstu par sporta gaitu uzsākšanu un vieglatlētikas nozīmi viņas dzīvē. Savukārt citi paralimpiskie sportisti bērniem rādīja paraugdemonstrējumus ratiņtenisā un sēdvolejbolā.


public. foto

„Mans ceļš uz paraolimpisko sportu sākās pavisam netīšām, no skatītāja kļūstot par spēļu dalībnieci, kas nu jau startē trīs disciplīnās: šķēpmešanā, lodes grūšanā un diska mešanā. Iesaku nevienam nepadoties un darboties sportā, jo tādējādi mēs ne tikai nesam Latvijas vārdu pasaulē, bet palīdzam sev, motivējot arī savus vecākus un draugus! Dodieties uz priekšu un palieciet pozitīvi!” novēlēja Diāna Dadzīte.

Bērnu rehabilitācijas dienā bērni paši vai kopā ar ģimenes locekļiem varēja izmēģināt dažādas sportiskas aktivitātes, par kuriem bija parūpējusies Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija. Visas dienas garumā darbojās dažādas radošās darbnīcas, sniedzot iespēju skatīties iemīļotās multfilmas un iesaistīties kanisterapijas nodarbībā, ko vadīja terapijas suņu biedrība “Maigais suns”.


public. foto

Savukārt pieaugušie varēja iegūt noderīgu informāciju izglītojošās lekcijās, ko vadīja psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Diāna Zande, rehabilitācijas centra “Poga” neirologs Dr. Mikus Dīriks, klīniskā psiholoģe Zane Kronberga un Latvijas Autisma biedrības vadītāja Līga Bērziņa. Vienlaikus stāstā par kafijas namiņa “Kurts Coffee” izveidi, lai sekmētu sava dēla atveseļošanos stāstīja uzņēmēja Ketija Karlsone.

“Īpašs paldies “Maxima Latvija”, jo bez uzņēmuma svētki nenotiktu. Esam smēlušies daudz prieka un saviļņojuma pilnas emocijas, kas dos enerģiju un izturību ikdienas rehabilitācijas darbā. Mīļš paldies ikvienam, kas kopā ar mums padarīja šo dienu par īstiem svētkiem” tā Bērnu rehabilitācijas dienas atklāšanā akcentēja labdarības fonda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

“Mēs “Maxima” iestājamies par ģimenēm un viņu labklājību, tāpēc esam apņēmušies palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem, atbalstot rehabilitācijas centru “Poga” ilgtermiņā. Tāpēc arī šie svētki ir radīti ar domu par labāku un priecīgāku ikdienu ģimenēm, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem, radot īpašu dienu, kurā var satikties kopā un vienkārši pavadīt skaisti šo saulaino dienu ar saviem mīļākajiem cilvēkiem – ģimeni,” atklāja „Maxima Latvija” mārketinga vadītāja Gundega Laugale.

Bērnu rehabilitācijas diena tiek rīkota rehabilitācijas centra „Poga” un mazumtirdzniecības tīkla „Maxima Latvija” kopīgi organizētās labdarības akcijas ietvaros, lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un integrāciju sabiedrībā.

 

Labdarības fonds „Ziedot.lv”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli