Rīgas svētkos notiks tradicionālais koncertu cikls "Dziesmu tilti" uz "Origo Summer stage" skatuves


foto;Rīgas svētki
"Dziesmu tilti" – jau par tradīciju kļuvuši koncerti Rīgas pilsētas svētku laikā, kad trīs dienu garumā vairāku desmitu māksliniecisko vienību un solistu veidota koncertprogramma izskan uz brīvdabas skatuves "Origo Summer Stage" Stacijas laukumā.

17. augusta “Dziesmu tilti” koncertā klausītāji dzirdēs VEF Kultūras pils vijolnieku ansambli “Kantilēna”, Kultūras un atpūtas centra “Imanta” vīru vokālo kvartetus “Harmonija Rīgai”, kurš nupat atgriezies no “Hajkutter festival og regatta” Dānijā, koncertprogrammu “Tornī pulkstens skaita mirkļus…” ar Marta Kristiāna Kalniņa, Kristiānas Stirānes un Līvas Kalniņas piedalīšanos un populāru deju melodiju programmu “Retro ritmos” VEF Kultūras pils tautas instrumentu orķestra “Sadko” sniegumā. Koncertu noslēgs folkmūzikas grupa no Čīles “Montemar”.

18. augusta koncertā dziesmu tiltus ar klausītājiem kopīgi cels Rīgas pilsētā dzīvojošo tautību nacionālo biedrību mākslinieciskie kolektīvi – vokālie un deju ansambļi, orķestri un solisti. Skanēs dziesmas latviešu, lietuviešu, krievu, ukraiņu, ebreju, baltkrievu, vācu, poļu, azerbaidžāņu, jakutu un citās valodās. Koncerta apmeklētāji varēs iesaistīties viktorīnu jautājumu minēšanā, sadziedāties ar ansambļiem, kā arī izkustināt kājas tautas deju un tango ritmos. Deju ansamblis “Zadorinka”, “Ivuška”, vokālie ansambļi “Putni”, “Dņipro”, “Dušečka”, “Harmonika”, dziesmu un deju ansamblis “Kriviči”, koncerta īpašie viesi ir projektS “Eastern Duo” dziedātāja Leila Alijeva kopā ar ģitāristu Viesturu Melderi, Rīgas Danču klubs – tie ir tikai daži no ansambļiem, kuri savas programmas piedāvātas klausītājiem uz “Origo Summer Stage” skatuves.

19. augusta “Dziesmu tilti” koncerts šoreiz ievedīs klausītājus sportiskā gaisotnē, ar romantiskām un dinamiskām mūzikas programmām aicinot klausītājus iekļauties Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles volejbolā gaisotnē. Sportiskajās noskaņās veidoto koncertu iesāks Čīles folkgrupa “Montemar”, to turpinās jaunais ģitāras virtuozs, pasaules apceļotājs Reinis Jaunais, papildinās Raimonda Macata projekta “Inversija-85” programma “Zvaigznes krīt augšup” ar Iras Kraujas un Uģa Rozes piedalīšanos, līdz stafetes kociņu pārņems īpašie viesi no Igaunijas – grupas “Justament”, “Genka & Paul Oja", “Olavi Oterpalu Band”, “Olavi Kõrre Volleyball Band”, “Tallinn Technical University Choir”, kuri muzicēs, iesildot volejbola fanus no Igaunijas.

Svētku laikā ikvienam būs iespēja apskatīties īpaši veidotas izstādes, izbaudīt koncertprogrammas, apmeklēt vairākus bērniem veltītus pasākumus un tirdziņus, pusdienot Rīgas svētku restorānā, piedalīties sportiskās aktivitātēs un pabūt kādā no visām 41 svētku norises vietām.

Svētku dienās 18. un 19. augustā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Aktuālajām ziņām var sekot līdzi tīmekļa vietnē www.rigassvetki.lv, kā arī sociālajos tīklos:www.twitter.com/rigassvetki,www.facebook.com/RigasSvetki, https://www.instagram.com/rigas_svetki/.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”. Tos organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.

 

 

Indra Vilde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli