Rīga Plaza izstādē skatāmas rātno un nerātno dainu karikatūras


public. foto
Modes un izklaides centrā Rīga Plaza apmeklētājiem skatāma mākslinieku Alda Aleksa un Romana Vitkovska tautasdziesmu ilustrāciju un karikatūru 70 gadu jubilejas izstāde. Izstādē ir apskatāmi laika gaitā radīto, daudzu dažādo grāmatu vāku krāsainie attēli, rātnu un nerātnu dainu ilustrāciju, kā arī bezvārdu karikatūru kopijas. Apskatei ir pieejams liels skaits darbu, kas raksturo abu mākslinieku dažādo stilu periodus. Izstāde apskatāma līdz 29. jūlijam.

Grāmatu vāki lielākoties tika radīti izdevniecībai Zvaigzne. Apskatāmās ir tās karikatūras, kas nav tikušas publicētas presē, bet piedalījušās dažādās starptautiskās un vietējās izstādēs, jo mākslinieki ir pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī ārpus mūsu valsts robežām. Interesanti ir atzīt, ka abi izstādes autori un darbu īpašnieki ir arī bijuši klasesbiedri. Šī izstāde ir kā mazs atskats uz kopīgu 70 gadu jubileju. Tas ir pietiekami ilgs laiks, kurā radīti interesanti un saturiski darbi, kas daudzreiz runā paši par sevi. Šīs ilustrācijas ir maz redzētas un to izlase atbilst dažādām dainu tēmām – gadskārtām, dziedāšanai, attiecībām utt. Abi ir snieguši nenovērtējamu ieguldījumu grāmatniecībā – viens ar grāmatu vākiem, bet otrs ar to ilustrācijām.

“Tautasdziesmas ir pilnas ar humoru, dzīvesprieku un to ir jāsaskata un jāvar grafiski attēlot tajās sacīto tieši vai pretēji. Izvietotajā izstādē ir redzami darbi, kas bijuši starptautiska līmeņa izstāžu katalogos un balvu sarakstos. Šāda izstāde nav bijusi kopš atmodas laikiem, ir bijušas tikai dažas mazas tematiskas izstādes. Karikatūra ir viena no sarežģītākajām mākslām, jo prasa humora un problēmas izjūtu, fantāziju un prasmi to pārvēst vizuālā formā un likt skatītājam pašam turpināt iesākto domu,” norāda mākslinieks Romans Vitkovskis.

“Rīga Plaza aicina smieties par paradoksiem, rast jaunu ieskatu par grāmatu vāku dizainu. Tā ir nebijusi iespēja pie mums apskatīt vēl neredzētus šo mākslinieku darbus, jo daudz kur citur publiski tie līdz šim nav bijuši apskatāmi. Karikatūra ir veids, kā mēs vizuāli nododam spēcīgus paziņojumus, šajā gadījumā tas ir par dainām un grāmatu vākiem,” uzsver modes un izklaides centra Rīga Plaza mārketinga vadītāja Urzula Spickus.

Izstāde apskatāma bērniem no 16 gadu vecuma.

Par modes un izklaides centru Rīga Plaza

Rīga Plaza (www.rigaplaza.lv) ir viens no lielākajiem tirdzniecības centriem Latvijā, kas apmeklētājiem atvērts kopš 2009. gada 31. marta. Tirdzniecības centrs ar 50 000 m2 lielu tirdzniecības un izklaides vietu platību atrodas pie Salu tilta, Mūkusalas ielā 71. Tirdzniecības centrā ir pārstāvēti Eiropā populārākie modes, aksesuāru un skaistumkopšanas zīmoli, tādi kā Peek&Cloppenburg, H&M, Zara, Reserved, Mango, Mohito, Stradivarius, Monton, Sinsay, Douglas Select, Rituals u.c. Izklaides iespējas piedāvā kinoteātru tīkls Multikino un izklaides centrs visai ģimenei Fantasy Park.

Rīga Plaza
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli