Jau nākamnedēļ ar "Vakaru pie Jāņuguns" atzīmēs vasara saulgriežus LU Botāniskajā dārzā

Otrdien, 19. jūnijā, no plkst. 18.00 līdz 22.00 LU Botāniskajā dārzā notiks vasaras saulgriežu svētku pasākums "Vakars pie Jāņuguns", kas ar dejām, dziesmām, uguns liesmām, kvalitatīvu latviešu tirgotāju produkciju un kino klasiku palīdzēs noskaņoties gada gaišākajiem un dzīvākajiem svētkiem Jāņiem.

Arī šogad Jāņu gaidīšanas laikā rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja vasaras saulgriežus atzīmēt zaļākajā vietā Rīgā – LU Botāniskajā dārzā. Svētku nedēļas iesākumā, siltā otrdienas vakarā apmeklētājus priecēs bērnu tautas deju kolektīvi “Tūdaliņš” un “Kadiķītis” ar deju programmu “Lai zied visa pasaulīte, lai rīb visa pasaulīte!”, tautas mūzikas apvienības “Svīres” un koklētāju ansambļa “Teiksma” koncerts. Plkst. 19.30 apmeklētājiem būs iespēja izzināt Jāņu zāļu dziednieciskās īpašības ekskursijā “Ārstniecības augi Jāņu vainagā”, kuru vadīs pieredzējusi farmaceite Anita Liberte, bet pasākuma noslēgumā īstu Jāņu noskaņu iegūt palīdzēs Jāņa Streiča filma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, kuru plkst. 22.00 varēs noskatīties LU Botāniskā dārza šķūnī. Pasākuma dienā no plkst. 13.00 līdz 18.00 Palmu mājas vestibilā interesentiem būs īpaša iespēja papildināt privāto augu kolekciju, iegādājoties tirdzniecībā esošus telpaugus no LU Botāniskā dārza kolekcijas. Visa vakarā garumā norisināsies arī svētku tirdziņš, piedāvājot iegādāties labāko latviešu produkciju, kā arī uz vietas pasākuma laikā iestiprināties ar gardiem siltajiem ēdieniem. Kā jau īstām vasaras svinībām pienākas, visu vakaru līksmotājus sildīs Jāņuguns, bet aizraujošu pastaigu maršrutu piedāvās visā dārza teritorijā izvietotā Jāņu zāļu taka.

Gada zaļākajā un dzīvākajā laikā, īsi pirms vasaras saulgriežiem Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina saklausīt un izdziedāt gada garāko dienu un gaišāko nakti dziesmās, izdejot dejās, iepazīt ziedu vainagos, saskatīt Jāņu ugunskuru liesmās, kā arī izgaršot tradicionālajā Jāņu svētku galdā. Baudīsim kopā Jāņuguns un dabas dziedinošo spēku!

Ieeja pasākumā, iegādājoties ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Vasaras sezonā dārzs apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 21.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā vasaras sezonā: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.90 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 3.90, pieaugušajiem – EUR 4.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli