Izstāde Arhitektūras muzejā

"3 no 11"
Profesionālās izglītības kompetences centra "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" keramikas, koka un metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmu audzēkņu darbu izstāde.

Dizaina izstāde

2017. gada 8. decembris – 2018. gada 5. janvāris

Izstādes atklāšana 2017. gada 7. decembrī plkst.17.00

No 2017. gada 8. decembra līdz 2018. gada 5. janvārim Latvijas Arhitektūras muzejā notiks izstāde “3 no 11”, kas iepazīstinās ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas trīs dažādu nodaļu diplomdarbiem un tikko radītiem kursa darbiem.

Izstādes dalībniekus vieno ne tikai darbnīcas pazīstamajā skolas ēkā Lāčplēša ielā 55 – arhitektes Zaigas Gailes vadībā izstrādātais senā nama rekonstrukcijas projekts ieguva Latvijas arhitektūras Gada balvu –, bet arī izpratne par dizaina priekšmetu formu, funkciju un materiālu, parādot, kā ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem var radīt pārliecinošu, funkcionālu, tostarp estētiski kvalitatīvu darbu.

To apliecina arī veiksmīgā skolas dalība Londonas dizaina nedēļā jauno dizaineru skatē London Design Fair šī gada septembrī, kur ekspozīciju veidoja daļa no izstādē “3 no 11” redzamajiem koka un keramikas dizaina darbiem. Trīs izstādē eksponētie keramikas diplomdarbi ir Latvijas Dizaineru savienības gada balvas dizainā 2017. gada konkursa laureāti.

Izstādē aplūkojams plašs dizaina priekšmetu klāsts – gaismas ķermeņi, trauki, mēbeles un rotas, kuru risinājumos izmantoti dažādi materiāli un tehnoloģijas. Kursa darbos visi autori veidojuši vienu uzdevumu, bet diplomdarbu koncepcijas ir atšķirīgas. Tomēr rezultātā izveidota vienota, skolas stilistikai raksturīga ekspozīcija, kurā katra izglītības programma saglabā savu individualitāti.

Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, senāk pazīstama kā Rīgas Lietišķās mākslas vidusskola, bet tagad ieguvusi profesionālās izglītības kompetences centra statusu, ir lielākā un viena no vecākajām vidējām profesionālās izglītības mācību iestādēm Latvijā. Skolas 11 izglītības programmās mācās 490 audzēkņi. Katru gadu skolu beidz vairāk kā 100 absolventu, kas pēc tam sekmīgi turpina studijas Latvijas, Eiropas un pasaules vadošajās dizaina, mākslas un arhitektūras augstskolās.

IZSTĀDES ORGANIZATORI:

Profesionālās izglītības kompetences centrs “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” (PIKC RDMV)


IZSTĀDI NODROŠINA:
Latvijas Arhitektūras muzejs

Latvijas Arhitektūras muzejs

Mazā Pils iela 19, Rīga, LV-1050

Tālr. 67220779 / www.archmuseum.lv

Darba laiks: Pirmdienās 9:00 - 18:00, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās 9:00 - 17:00, piektdienās 9:00 - 16:00. Sestdienās, svētdienās slēgts.

Ieeja bezmaksas
Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām jāpiesakās dienu iepriekš.
Muzejs atrodas viduslaiku dzīvojamā ēkā Mazajā Pils ielā 19, vienā no t.s. “Trijiem brāļiem”


 

Latvijas Arhitektūras muzejs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija