Ārvalstu un Latvijas eksperti diskutēs par akadēmisko pilsētiņu jeb kampusu veidošanu un ilgtspēju

Pēc Rīgas plānošanas reģiona (RPR) un Latvijas universitātes iniciatīvas Rīgā šī gada 23. un 24. maijā viesosies projekta Live Baltic Campus eksperti , lai diskutētu par veiksmīgu un ilgtspējīgu akadēmisko pilsētiņu jeb kampusu veidošanu Rīgā. Kā īpašus viesus ir jāizceļ Ph.D. Johan Colding un Ph.D. Stephan Barthel no Zviedrijas, kas tiek uzskatīti par vieniem no kompetentākajiem šīs jomas ekspertiem Ziemeļeiropā.

Emīls Rode, Rīgas plānošanas reģiona (RPR) eksperts: “Socioekoloģiskā urbānisma pieeja, ko arvien vairāk izmanto pilsētu plānošanā, ļauj veidot labākas akadēmiskās vietas. Šāda prakse veiksmīgi jau aprobēta Zviedrijā Albano akadēmiskā centra veidošanā, un mēs gribam izmantot zviedru kolēģu izstrādātās idejas akadēmisko centru attīstīšanā Rīgā.”

Šis pasākums notiek Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Live Baltic Campus” ietvaros, un tas tiek rīkots kā ievadseminārs pirms rudenī gaidāmā starptautiskā Livable City Forum Riga, kas veltīts zināšanu ekonomikas veidošanai Baltijas jūras reģiona pilsētās.

Nozīmīgākie notikumi plānoti 23.maijā. No plkst.13.00 – 17.00 Latvijas universitātes jaunajā dabaszinātņu fakultātē Torņkalnā notiks seminārs “Socioekoloģiskais urbānisms jeb Kā padarīt manu akadēmisko centru ilgtspējīgu”, kurā Dr. Johan Colding un Dr. Stephan Barthel uzstāsies ar vieslekcijām par mūsdienu akadēmisko pilsētiņu jeb kampusu veidošanu, veiksmīgi attīstot pilsētvidi, kā arī notiks interaktīva darbnīca ar studentu, pasniedzētu un pilsētplānotāju dalību. Savukārt no rīta notiks tematiska ekskursija ar divriteņiem pa Pārdaugavas zināšanu vietām.

Dr. Johan Colding un Dr. Stephan Barthel ir vadošā socioekoloģisko sistēmu pārvaldības pētniecības centra “Stockholm Resilience Centre” pētnieki, kuru izpētes joma ir mūsdienu sabiedrība un pilsētvide, balstoties uz modernām sociāli ekoloģisko mijiedarbības sistēmu teorijām. J. Colding vienlaikus ir Beijer Institūta asociētais profesors, kas daudz pētījis pilsētu plānošanu, izmantojot dizaina metodes. Savulaik viņš ir saņēmis karaļa Kārļa XVI Gustava apbalvojumu par pētījumu “Vietējās institūcijas, bioloģiskā konservācija un ekosistēmu dinamiska vadīšana”. Savukārt Stephan Barthel kopā ar kolēģiem ir izstrādājis sociāli ekoloģisko urbānisma teoriju – jaunu paradigmu ilgtspējīgai pilsētvidei. Viņš daudz apraksta pilsētvides saistību ar dabu, kas uzlabo dzīves kvalitāti. Vienā no savām jaunākajām publikācijām viņš apraksta, kā bērni, kas daudz vairāk laika pavada dabā, var uzkrāt vairāk zināšanu un ir spēcīgāk saistīti ar dabu.

Rīgas plānošanas reģions kā projekta partneris piedalās Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projekta Nr. 155 “Campus Areas as Labs for Participative Urban Design” (Live Baltic Campus)/Akadēmiskās pilsētiņas – līdzdalīga pilsētdizaina laboratorijas” īstenošanā. Projekta mērķis ir veicināt pilsētas dzīvesvides uzlabošanu (atveseļošanu), nodrošinot inovatīvas pieejas ienešanu pilsētplānošanā, izmantojot dizaina domāšanas metodes. Projekta aktivitātes ir saistītas ar Centrālā Baltijas jūras reģiona akadēmisko pilsētiņu (campus) plānošanu un integrēšanu kopējā pilsētas plānojumā. Live Baltic Campus īstenošana paredzēta līdz 2018.gada martam.

Vairāk informācijas http://www.livebalticcampus.eu.

 

Rīgas plānošanas reģions
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums