Ziņas | Latvija | Rīga


Plāno palielināt Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privātajos bērnudārzos

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 17. janvārī, atbalstīja pašvaldības līdzfinansējuma palielināšanu privātajos bērnudārzos.

Rīga pretendē uz Eiropas labākā tūrisma galamērķa titulu 2019. gadā

Latvijas galvaspilsēta Rīga ir izvirzīta prestižajam Eiropas labākā tūrisma galamērķa jeb "European Best Destination" titulam 2019. gadā. Pērn balsojumā Rīga iekļuva Eiropas labāko tūrisma galamērķu pieciniekā, saņemot ievērojamu atbalstu gan no vietējiem iedzīvotājiem, gan no balsotājiem ārvalstīs.

Rīgas domē notiks pieredzes apmaiņas konference par daudzdzīvokļu māju atjaunošanu

Ceturtdien, 17.janvārī, Rātsnamā notiks pieredzes apmaiņas konference par daudzdzīvokļu māju atjaunošanu.

Dabas muzeja speciālisti par gada dzīvnieku pasludina alni

Šodien Latvijas Dabas muzejā, piedaloties Dabas aizsardzības pārvaldes vecākajam ekspertam Vilnim Skujam, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" pētniekam Jānim Ozoliņam un Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājam Valteram Lūsim, īpašā pasākumā tika atklāts "Gada dzīvnieks 2019". Tituls piešķirts Latvijas lielākajam dzīvniekam – alnim.

Rīgas Centrāltirgū atvērts Gastronomijas paviljons

Šodien pēc remonta apmeklētājiem atvērts Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons. Gaišas un plašas telpas ar jaunajām letēm un mirdzošām vitrīnām, smaidīgiem un svinīgi ģērbtiem pārdevējiem un liels pircēju pūlis – vieni izbauda jaunievedumus, citi cenšas atrast savu iecienītāko tirgotāju, kas tagad atrodas citur, bet ir arī tādi, kuri nespēj pierast pie tā, ka "atkal viss pārkārtots". Bet apmierināto, kā novēroja Rīga.lv žurnālisti, tomēr ir vairāk.

LU Botāniskajā dārzā sākušas ziedēt agrīnās acāliju šķirnes

Noķert pavasara sajūtu Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā ir pavisam viegli – ir sākušas ziedēt krāšņās acālijas! Skaistos un daudzveidīgos ziedus apmeklētāji var apskatīt katru dienu no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 121 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietuši 24 satiksmes dalībnieki. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 366 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 68 par ātruma pārsniegšanu, divi par agresīvo braukšanu un četri par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Notiks konference "Kā renovēt daudzīvokļu māju ar pašvaldības atbalstu"?

Konference notiks šā gada 17. janvārī no plkst. 12:00 līdz 16:00 Rīgas pilsētas domes Sēžu zālē (Rātslaukums 1). Pieredzē dalīsies Rīgā jau atjaunoto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārstāvji, RNP māju atjaunošanas projektu vadītāji un viesi no Igaunijas, kā arī piedalīsies Ekonomikas ministrijas, ALTUM pārstāvji.

Vairākas ielas ar sāli kaisītas netiks; tiks precizēta "sniega" biļešu ieviešanas kārtība

Vakar Rīgas domes vadība, reaģējot uz meteorologu prognozēm par smagu sniegputeni, tika rīkota operatīvā sanāksme, kurā piedalījās pašvaldības dienesti un uzņēmumi, kas ir atbildīgi par ielu uzturēšanu un sniega tīrīšanu. Pieņemts lēmums eksperimentālos nolūkos vairākas ielas nekaisīt ar sāli, kā arī precizēt tā saucamo "sniega" biļešu ieviešanas kārtību.

Rīgā eksperimenta veidā neizmatos sāli vairāku ielu attīrīšanā no sniega un apledojuma

Šonedēļ Rīgā plānots sākt eksperimentu – vairākas ielas nekaisīt ar sāls maisījumu, veicot tikai sniega šķūrēšanu un izvešanu, informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs pēc šodien sasauktās operatīvās sanāksmes par ielu uzturētāju gatavību ekstremāliem ziemas laika apstākļiem.
virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija