Ziņas | Latvija | Rīga


Pilsētas īpašuma komiteja atbalsta vairāku graustu sakārtošanu piespiedu kārtā

Pirmdien, 15. janvārī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti atbalstīja vairāku pilsētā atrodošos graustu sakārtošanu piespiedu kārtā. Tās ir būves Bauskas ielā 69, Bauskas ielā 69A, Miera ielā 14 un Jāņa Asara ielā 22.

Aukstā laikā Rīgas patversmes darbosies visu diennakti; aicina ziņot par nepiemērotos apstākļos dzīvojošiem cilvēkiem

Rīgas domes Labklājības departaments aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un informēt atbildīgos dienestus, ja redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos, t.i., uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās, kāpņu telpās vai citās vietās.

Rātsnamā apskatāma Starptautiska bērnu un jauniešu izstāde "Trejdegsnis 2017"

Līdz 26. janvārim Rīgas domes ēkas (Rātslaukums 1) piektā stāva vestibilā apskatāma Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas un biedrības "Trejdegsnis" organizētā Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde "Trejdegsnis 2017" jeb "Triple Sun 2017". 26. janvārī plkst. 15.00 notiks arī izstādes laureātu apbalvošana.

Izsludina 2018. gada gaismas festivāla "Staro Rīga" projektu finansēšanas konkursu

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina gaismas festivāla "Staro Rīga" projektu finansēšanas konkursu, lai nodrošinātu daudzveidīgas festivāla programmas izveidošanu, pilsētvides gaismas objektu izstādes īstenošanu un veicinātu pilsētvides objektu tapšanu, kurus paredzēts izgaismot ilgtermiņā.

Rīdzinieki jautā: vai ir pieejami nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi, ja dzīvoju pieostas zonā?

Jau vairāk nekā gadu, precīzi - no 2017. gada 1. janvāra Rīgā ir izveidota jauna pabalstu saņēmēju kategorija, kuri nekustamā īpašuma nodokli maksā ar atvieglojumiem - tās ir fiziskas personas, kuru īpašums atrodas Rīgas brīvostas teritorijā.

Aizsalis ūdensvads? Vērsieties pie nama apsaimniekotāja!

Balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, SIA "Rīgas ūdens" aicina namu apsaimniekotājus un privātmāju īpašniekus savlaicīgi apsekot namu iekšējos ūdensvada pievadus un nodrošināties pret to aizsalšanu aukstos laika apstākļos.

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres pasākumi Rīgā

Tuvākajās dienās Rīgā noritēs 1991. gada barikāžu piemiņas pasākumi – tiks iedegti piemiņas ugunskuri, kā arī noritēs koncerts Doma baznīcā.

Rīdzinieki jautā: vai šogad būs pieejami jauni sociālie mājokļi?

Rīgas pašvaldības 2018. gada budžetā ir ieplānoti līdzekļi cilvēkiem, kuri gaida rindā, lai saņemtu sociālo dzīvokli. 2018. gadā plānots atjaunot un sagatavot izīrēšanai aptuveni 150 dzīvokļus, tostarp arī veicot ēkas Valdlauču ielā 10 pārbūvi. Šobrīd šos dzīvokļus nav iespējams piedāvāt izīrēšanai dzīvokļus to tehniskā stāvokļa dēļ, jo dzīvoklis nav raksturojams kā dzīvošanai derīga telpa.

Decembris: kurā maršrutā bijis visvairāk bezbiļetnieku?

2017. gada decembrī pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" veicis 25 395 pārbaudes, kuru rezultātā konstatēti 4119 bezbiļetnieki, kas ir par 94 mazāk, nekā novembrī.

Arhitekti apskata Rīgas lidostas jaunā torņa teritoriju

9. janvārī valsts akciju sabiedrību "Latvijas gaisa satiksme" (LGS) apmeklēja 30 interesenti, kas pārstāvēja 11 arhitektu birojus, lai klātienē iepazītos ar vietu, kur lidostā "Rīga" tiks būvēts jaunais gaisa satiksmes vadības (GSV) tornis.

Aktuālās ziņas